Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maćuhica lat. Viola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maćuhica lat. Viola

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:13
Nakon cvijeta ostane mala "kapica" puna sjemenki, kad se osuši ona se rasprsne i razlete se sjemenke - prati da to preduhitriš i skupiš prije nego se razlete.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 11:15
Opa, opet doktor Silvek, hej pa hvala ti na savjetu!!!
 
To ću svakako probati napraviti!!!Thumbs%20Up
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 12:01
Ako se dobro secam, macuhica da sitno, okruglo seme, zuckasto-smedje boje, u necemu sto je nalik na otvorenu mahunicu (ili camacBig%20smile). Seme u toj 'mahunici' lezi u dva reda. Ako gresim, neko ce me vec ispraviti. Moze biti da sam pomesala sa necim drugim.

Dobro prati, semena treba da bude vec sada i ne zaboravi da sijes tokom leta (jun-jul, moze sve do septembra).

srecno
Aglaja
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 12:43
Opet hvala, alglaja!
smile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 13:51
Ja puštam da se same rasiju, pa me svake godine iznenade na nekom novom mjestu. Evo sjeme u slikama:




Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:14

Pozdrav svima!

Prošlu jesen posadila sam maćuhice na balkon. Cijelu jesen su predivno cvale. Nakon što su ocvale ostavila sam ih u posudi vani cijelu zimu, a ovo proljeće su ponovno procvale, ali su počele mirisati što prije nisam primijetila. Zar maćuhice mirišu?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:35
Moram priznati da nisam dosad ni probala šnjofati maćuhice! Ali sad bum gurnula njušku pa provjerim jel moje imaju kakav miris.
Moje maćuhice su isto pustile sjeme u teglici. Zato sam maticu maćuhicu preselila na vrt, a u teglici ostavila mlade maćuhice da se razviju prije nego ih raselim.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 10:01
Silvek, hvala ti za slike, ali mi nije jasno, da li će se same onako otvoriti ili ih ja moram otvoriti rukom i uzeti sjeme???
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 10:28
Same puknu kad sjeme "sazrije"!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 12:40
Hvala ti Šeflera! Tongue
 
Morat ću ih redovito obilaziti...
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 20:07

kupila sam seme Dan i noć, i pripremam basticu za sadnju

interesuje me na koju dubinu da posadim seme i da li posle treba da zalijem ?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 16:25
Ne preduboko, jednostavno ih lagano ukopaj u zemlju ili pobacaj sjemenke, pa prekrij tankim slojem zemlje, lagano utisni i zalij
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:57
Nije potrebno ni pokrivat sa zemljom, samo nemoj sjeme grijat i dobro navlaži, kroz par dana sjemenke moraju popucat!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 20:04
Vidim da tu ima samo par "friških" postića, a maćuhica se sadi već mjesec dana.....
Ajde ekipa buđenje..... Jesen je u znaku maćuhice....Thumbs%20Up
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 22:27
Ja svoje puštam da se same razmnožavaju....same biraju mjesto i vrijeme...na meni je da ih ne pobrkam s korovom i ne iščupamLOL
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 18:42
Dobra.......Clap
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 19:45
a joj, ja posadila pre nego sto sam obisla forum i videla da ih ne treba puno pokriti zemljom, nesto mi se zurilo i tako mi i treba kad sam ish*trena
oce mi nici sad kad sam seme pokrila sa jedno 2-3 cm zemlje, oce moci da izbiju ili da kupujem novo seme pa sve ispocetka ?
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 20:38
Pa kud toliko???? Da su 2-3mm bilo bi puno, ovako mislim da ti projekt pada u vodu......probaj malo odgrnut zemlje pa šta bude!
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 23:27
ma kupicu novo seme i sutra ga samo razbacati, zemlja je vlazna pa ce se samo zalepiti
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:00
To su male, skoro 3 put manje od normalnih. Zbog uvjeta gdje mi je teren, vjetar i hladnoća, jedna pametna cvjećarka mi je preporučila ovu vrstu. Nisam često na terenu te moram uzimati što će preživjeti, rastuži me kad mi nešto ugine ( zato sam ŠmrckoCry). Izgledaju simpatično i kad vjetar puše i dalje su ponosne i uspravne.smile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.