Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maćuhica lat. Viola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maćuhica lat. Viola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:05
ma ima "normalne" macuhice koje imaju krupan cvijet i koje viđamo u 99% slucajeva i mini macuhice koje su sitnijeg cvijeta i nizeg rasta.
 
one za razliku od krupnih macuhica ne stvarju grmic nego se vise sire i ostaju niske i imaju jako puno sitnoga cvijeta...
 
mene to asocira kao na sareni tepih kada su gusto posadite.
 
 
 
a postoji i ona varijanta da kupite visoke macuhice.... ali to je macuhica koja je bila ili na gusto pasadita ili jako lose sjeme ili joj je bilo jako vruce pa je pobjegla u visinu... sve u svemu valja izbjegavati takve macuhice pri kupnji
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:16
Kod kupnje( jedne sam kupila na sajmu cvijeća u Rijeci, a druge u vrtnom centru na Viškovu) su mi rekli da su niska sorta i da će davati više cvjetova nego visoke. Vidjet ćemo kako će se razvijati. Na početku sam  ih trebala zaljevati, a nisam ( na terenu nemam vodu). Sada obavezno nosim vodu, zemlja je pjeskovita i površina se brzo isuši.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:31
pa da to su te... sitniji cvijet puno vise cvjetaju i znatno su nize, ja bih cak rekao da vise puzu....
 
iako ima i tih sitnih macuhica i puzave... koje kada se posade u cvjetnjak mogu doseci i duzinu od nekih 20-30 centimetara da vjese prema dole
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:38
To bi bilo super ako se prošire u širinu. Na zadnjoj slici ima jedna crvena koja je počela rasti u širinu, to me iznenadilo kad sam vidjela. Super još ako se osjemeni i udomaći za naredne godine.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 21:09
znaju se osipati ali to je sve relativno... i zavisi od slucaja do slucaja...
 
ali sve u svemu predivne su i nisi pogrješila pri izboru...
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:20
Smrcko i Admin, baš i niste u pravu ili su vas tako uvjerili.....

Klasična i mini maćuhica se razlikuju u visini grma neznatno, a jedina prava razlika je u veličini cvijeta! A puzeća mini maćuhica je druga priča ali te Smrcko nema, tj. kupio je klasičnu mini maćuhicu koja je tek neznatno niža u odnosu na "velike"...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:33
Gospon ekspert Wink, početnik sam te ne mogu sad točno reći ( napisati). Morat ću usporediti te dvije vrste velikih i malih maćuhica. Cvijet je nebo i zamlja veličina, ali list pojma nemam . Primjetlila sam da maćuhica ide u širinu zadnji put , ali vidim ih svaki par dana. Pratiću razvijanje. Bitno je da su i jedne i drugesmile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:04
Nemoj se vrijeđat odma i ja sam daleko od savršenog ali tu sam sa namjerom da vas probam u području u koje se razumijem koliko toliko informirat, a sa maćuhicom se recimo dosta bavim!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:06
Kažeš da ti biljka ide u širinu, pa i treba ić jer kao što je Admin rekao kad vam je maćuhica visoka znači da je nešto krenulo po "zlu"! (Na sreću da se ispravit)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:15
Tongue Odakle ti ideja da sam se uvrijedila. Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:15

gentian nije nitko ni rekao da je mini macuhica niska a ova obicna visoka...

 
nego je samo malo niza , nije nesto puno ali je i pomalo se siri, sto ne znaci da prepuze cjeli kamenjar.
 
dok ova druga puzava moze napuzati do 30 cm.
 
rekli smo isto samo se mozda nisam najbolje izjasnio....
 
sve u svemu mislili smo na isto :o))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:21






Na ovo mislim da se proširila. Ove dvije susjedne su iz istog paketića( znate one kutijice spojene,kako se već zovu nije važno), u biti i ostale su iz tog paketića. Ova lijeva crvena se dost proširila. 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:26
Nemoraš se ništa zabrinjavat, budu i ostale krenule...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 19:55
možda su samo bile malo mlađe od ove crvene kada si je kupila, ali kao sto je gentian rekao budu one narasle....
 
samo treba vremena, i toplog i lijepog vremena, a koliko sam vidio po prognozi ni to nece biti problem... samo redovito zalijevanje (naravno ne pretjerivati) i otrgavati redovito ocvale cvijetove da biljka ne stvara sjeme i ne gubi nepotrebno energiju!!!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 20:00
Kakve god bile  najljepše su prve maćuhice u mom vrtu. Da  je sve savršeno bilo bi dosadno. Hvala puno na savjetima.smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 19:10
Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 00:00
Za usporedbu veličine cvijeta.Ovo je najveći cvijet od svih maćuhica, moj nokat je 1.2cm.



Ovo na linku mi se čine velikim maćuhicama, i ako jesu i listovi su veći od mojih i to prilično (moji su kao noktići). Za moje nevjerujem da će biti veći, samo su se bacile u cvjetanje. Možda i klima ima uticaj. Svejedno su mi lijepe, a to je zato što su mojeEmbarrassed.

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&PID=114310#114310

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 16:31
One na linku i jesu klasične maćuhice....

Ali sve su lijepe!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 07:38
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da  je sve savršeno bilo bi dosadno. Hvala puno na savjetima.smile113
 
 
ovo si super rekao, trebalo bi zapisati kao poslovicu!!
 
jer istina je ovako je mnogo zabavnije , pogotovo u vrtu i oko cvijeća. Jer tako se otkriju mnoge zanimljivosti i spoznaje oko uzgoja i oko samog cvijeća.
 
jer inace bi sve uzeli zdravo za gotovo... samo zalili vrt i sve ostalo bi zanemarili.... a kada se nesto dogodi neplanski... tada ipak se malo razmislimo i gledamo zasto je do toga došlo...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 22:16
smrcko,desno od tvoje ruke(odmah uz ruku) je jedna biljčica koju i ja imam ali neznam kako se zove.Molim te ako znaš kako se zove napiši.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.