Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Evo što ja radim........
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Evo što ja radim........

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 22:45
Koji cvijet smile227- malo me i frkovito gleda- djeluje opasnosmile227
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 22:58

Problem je u tome što ne znam kako se zove. Dobila sam lukovicu od muževe tete koja ju je donjela iz Njemačke . Znam da je porjeklom iz tropskih krajeva , da ga treba joko zaljevati i bez problema uspjeva na cjelodnevnom suncu.

Ovo je samo cvijet kako sam napisala a sada čekam da iz lukovice izraste "stablo"  koje je zeleno do kasne jeseni. Poslikat ću kako će rasti i opet postavim slikice.
Imam i male lukovice kojih svake godine ima nekoliko kad na jesen vadim
veliku lukovicu iz zemlje . Posadila sam ih u teglu i več rastu male biljčice .
poslikat ću i njih kako rastu pa vam ih pokažem .
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 23:06
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Koji cvijet smile227- malo me i frkovito gleda- djeluje opasnosmile227
Nije nimalo opasan sam "miriši" kad se rascvate po trulim jajima pa ne  možeš biti blizu njega.
Možeš misliti kako je nama bilo prvi puta kad je procvao , bio je manji i kako sam lukovicu držala na prozoru u dnevnoj sobi prosvjetala je
već u trećem mjesecu a mi nismo znali za "miris".
Možeš misliti koja je to bila potraga po sobi što najednom smrdi. Kad smo napokon otkrili "krivca", još jedan problem ,kuda sa cvijetom jer je vani bilo prehladno.
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 23:20
Danas sam malo prije zaljevanja pljevila kamenjar i morala sam poslikati par detalja da vam pokažem
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 23:41
Vera, jeli možda znaš kak se zove onaj rozi cvijet (mali zvončići) na prvoj slici?
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 23:35
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Vera, jeli možda znaš kak se zove onaj rozi cvijet (mali zvončići) na prvoj slici?
 
Na žalost ne znam. Poslikat ću ga sutra pa staviti možda netko zna. Inače to je trajnica , ima slično lišće kao pelargonija, na jesen uvene i posuši se a na proljeĆe ponovo naraste i ima prekrasne cvjetove .
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 23:59

Evo slika

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:07
Ja ne vidim ni jednu sliku... buuuuuuuuhuuuuuuuhuuuuu
Cry
Ja sam dijete sreće
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:23
Steph,ni ja,mora da ih je Vera negdje u photobucketu pomaknula.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:47
Vera slike su nestale, nisi ih valjda izbrisala u photobucketu?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 22:44

Evo vratila sam slike a nastavak slijedi.

Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 23:01
Evo procvalo je i novo cvijeće  Lampranthus ....
 
 
Za sada je to sve, novosti pokažem drugi put. Pozdrav .
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 23:18
Tek sada te otkrih. Onaj gost iz tropa mi je zasjenio kaktuse. To se meni ne događa često. Ali i onaj roza cvijet kao grmić ti je prekrasan. pozdrav od imenjakinje4
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 08:23
Od kad je OTC stavila temu o koraljnim zvončićima - BTW to je ona biljčica koju neznate kaj je- jel tako OTC!Big%20smile rapsodija ak se ne varam Wink - ja samo mislim o njoj i o mjestu na koje bum ju posadila! Prekrasna je , a i hoste su ti fenomenalne! Jedva čekam da moja procvate.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:11
Pa ovo roza je predivno, Imam ga i ja ali imao samo jedan cvjetić-
Predivno Vera1- praznik za moje oči slane od mora.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:01

Sada je procvalo po drugi puta ove godine, kad se cjetovi posuše odrežem ih i vrlo brzo potjeraju novi i zako do kasne jeseni i da napomenem da je na suncu od izlaska do zalaska .

Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 12:14
Haj, eto i mene malo. Wink Meni se uuuuužaaaasno sviđaju oni mali ljubičasti cvijetići. Stvarno su divni. A tvoj kamenjar je sve ljepši i ljepši. Morat ću se jedan dan opet u to uvjeriti uživo. LOL Pet od mene. Big%20smile
Ja sam dijete sreće
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 01:14
Ima i još nešto novo u mom kamenjaru , poklon od šogorice
 
 
 
 
 
a ovo je isti cvijet od kojeg mi je šogorica poklonila dio u njezimom kamenjaru
 
 
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 01:25

A evo i nastavka one moje tropske biljke za koju ne znam kako se zove. Ovo su slikice  "podmladka"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slikam još i dalje i nastabak slijedi.
 
Ovak izgleda biljka sa stablom i listom . Ovo je naraslo iz malih  (mladih) lukovica koje sam prošle godine izvadila iz zemlje a ona velika koja cvate još nije počela rasti. Kad počne rasti poslikam i pokažem vam.
 
 
 
 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 03:07
sta bi to moglo bit?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.