Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć za početnika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć za početnika

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 11:08
Hvala na savjetima. Jucer sam joj prvi put dodala gnojivo sa zeljezom. Naime, uzela sam list sa slike i napravila malu turneju po poljoprivrednim apotekama iliti mjestima gdje se prodaju sredstva za zatitu bilja. Na svakom mjestu  sam dobila drugaciji odgovor (hrđa, pjegavost,...)Confused . Bila sam zaista zbunjena jer sam kako sam navela početnik. Samo mi je jedna gospođa rekla da joj se čini da joj nedostaje željeza i da je moram prihraniti. Drago mi je da i vi mislite da nije neka teža boleština. Smile
Hvala puno!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 09:35
da li si tu ružu prihranila od kad je kod tebe, možda je samo gladna pogotovo ako cvjetaCool
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 22:52
Pozdrav! Nemam baš puno iskustva s ružama, ali prvo mi pada na pamet da nije previše ili premalo zalijevana, ili joj ne odgovara mjesto.
Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 19:08

Bok svima!

Početnik sam i trebam pomoć! Naime, ove godine sam u tegli posadila ružu stablašicu i počela je cvasti. Međutim prije par dana sam primijetila da vrhovi i rubovi listova smeđe, a zatim i cijeli list požuti i lako pada na dodir. Iako sam prve takve listove odstranila, svaki dan nađem nove. Gledala sa malo po internetu o čemu se radi, ali nisam sigurna. da li netko zna? S čime da zaštitim ružu? Da li postoji neko ekološko sredstvo? Imam malo dijete pa se bojim teške kemije.
Pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.