Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć za početnika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć za početnika

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2016 u 11:08
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Korijenko, koju Plantelu koristiš?

Plantela Organik
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadobl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Kolovoz 2015
Lokacija: Bosna
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadobl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 12:36
Molim vas za pomoc, dobio sam patuljastu ruzu u saksiji,i oko pola mjeseca je sve bilo uredu, ali sada pupovi pocinju da se suse. Bile su cetiri mlade biljke u jednoj ne bas konfornoj saksiji, pa sam presadio po dvije u malo vece saksije, ali interesuje me imate li jos nekakav savjet koji bi pomogao da ih spasim Cry
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 13:28
Gdje ti se trenutno nalazi ? Obavezno van s njome. Stavi je negdje gdje će imati barem 5-6 sati sunca dnevno. Ako si ju sad presađivao, ukloni škarama sve preostale pupove (ne trebaju trenutno opterećivati tek presađenu biljku koja treba snagu za zakorijenjivanje). Pupovi se suše i odbacuju zbog oscilacija u temperaturi i svjetlosti obično u trg. centrima u kojima se prodaju. Ona je samo malo šokirana i ništa više.
Dakle smjesti ju van, umjereno zalijevaj i oživjet će ona. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
dadobl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Kolovoz 2015
Lokacija: Bosna
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadobl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 16:06
Sada je momentalno u stanu, ali leti van na balkon odmah Smile
Hvala i za savjet sto se tise pupova, sve cu ih ukloniti, pa da ojaca malo. Nadam se da ce krenuti, jako je lijepa bila kada sam je dobio ali sad sve losija.
Hvala jos jednom Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.