Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć za početnika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć za početnika

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć za početnika
    Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 19:08

Bok svima!

Početnik sam i trebam pomoć! Naime, ove godine sam u tegli posadila ružu stablašicu i počela je cvasti. Međutim prije par dana sam primijetila da vrhovi i rubovi listova smeđe, a zatim i cijeli list požuti i lako pada na dodir. Iako sam prve takve listove odstranila, svaki dan nađem nove. Gledala sa malo po internetu o čemu se radi, ali nisam sigurna. da li netko zna? S čime da zaštitim ružu? Da li postoji neko ekološko sredstvo? Imam malo dijete pa se bojim teške kemije.
Pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 22:52
Pozdrav! Nemam baš puno iskustva s ružama, ali prvo mi pada na pamet da nije previše ili premalo zalijevana, ili joj ne odgovara mjesto.
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 09:35
da li si tu ružu prihranila od kad je kod tebe, možda je samo gladna pogotovo ako cvjetaCool
Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 11:08
Hvala na savjetima. Jucer sam joj prvi put dodala gnojivo sa zeljezom. Naime, uzela sam list sa slike i napravila malu turneju po poljoprivrednim apotekama iliti mjestima gdje se prodaju sredstva za zatitu bilja. Na svakom mjestu  sam dobila drugaciji odgovor (hrđa, pjegavost,...)Confused . Bila sam zaista zbunjena jer sam kako sam navela početnik. Samo mi je jedna gospođa rekla da joj se čini da joj nedostaje željeza i da je moram prihraniti. Drago mi je da i vi mislite da nije neka teža boleština. Smile
Hvala puno!
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 11:18

drago mi je kad mogu pomoći ipak su ruže moja najveća ljubav u cvjetnom svijetu i pomalo sam manijak kad su one u pitanju

što se tiče prihrane najbolje je ili gotovo gnojivo za ruže ili neko koje sadrži dosta kalija jer kažu da ruže traže dosta kalijaCool

Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 11:31
Probat cu i to. Prije nego sto sam je posadila malo sam citala po internetu o ruzama i naisla sam na  članak u kojemu se spominje da se ruze ne smiju prihranjivati prve godine. Bas sam pogrijesila.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 19:31
Ne prihranjuju se prve godine ako su balirane ili kontejnirane i sadiš ih u vrt, ali ako ih sadiš u teglu brzo će pojesti sve hranjive sastojke tako da ih možeš malo prihraniti. Dobro ti je hranjivo za ruže u granulama jer imaju produljeno djelovanje i dovoljno ih je cca 3 puta godišnje prihraniti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 20:03
Možeš za prvu ruku, oko ruže zakopati kore od banane zbog kalija, to su i meni preporučile  cure na ovom forumu, pa sam stavila, štetit sigurno neće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ammmikulic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ammmikulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 15:41
vau!koru od banane!kako dobro!ovo jos nisam cula svida mi se! imam brata koji jako puno jede banane, a kako ja imam puno ruza mislim da ce mi bit dovoljno!!!!Embarrassed
Ana Marija
Na vrh
bondi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bondi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 13:20
Evo, da ne otvaram novu temu, trebam pomoć. Naime, o cvijeću nemam pojma a dobila sam na poklon prekrasnu roza mini ružu posađenu u vazi. I naravno, htjela bih ju sačuvati, ima tri prekrasne otvorene ružice, i jedan pupoljak koji se tek treba otvoriti. Sada, zanima me koliko često ju smijem zalijevati, pošto je sada hladno, dal treba špricati lišće, kada ju smijem presaditi u veću vazu, svi savjeti općenito su dobrodošli!Smile
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 16:47
Prvo pitanje : jel ti u kući na toplom ili vani , recimo na terasi? I u kojem si podneblju!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
bondi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bondi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 00:11
Momentalno je u kući, i voljela bih ju imati u kući, ali ako treba mogu ju staviti na terasu, balkon, ili zasaditi ju u vrt... u Primorskom sam kraju.
Na vrh
bondi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bondi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 19:54
To je ta ružica, jasno mi je da joj je vaza premala, u tome je kupljena, no kada ju smijem presaditi u veću?
 
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 12:04
 Ja san se danas odlučila počastiti i kupila sam si jednu novu ružu...ionako ih trebam još pet da popune mjesta gdje su moje stare stradale od mora...
evo ruže koju sam kupila



   Sad me zanima ( pošto sam je kupila u Kauflandu Ermm) ima li tko od vas neko iskustvo s ovom ružom ( Monica) i s proizvođačem - "Laxa", vl. Stjepan ,31543  Miholjački Poreč ?
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 13:02
Monica je jedna krasna ruza koja je pogodna za rez,posadi je ljepo u dvor,ja od tih proizvodača nism nikad kupovala ruzu i ne u kauflandu Confused jer nisam znala da je imaju. nazalost ja sam je naručivala ali je te ruze nestalo tako da je nemamCry koliko si je platila?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 13:03
nije skupo..20 kn..
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 13:50
evo i mene,po savijet.
ovako, za Valentinovo sam dobila prekrasnu crvenu ružu bila je u vazi kao nova tri tjedna i zatim su joj otpali listići i na tom mjestu je potjerala male pupove,vjerojatno nove listiće.
Jedno vrijeme sam ju držala u vazi u vodi i sada ju posadila u cvijetnjak sa zemljom.
Jesam li dobro postupila,nikad nisam imala ovakav slučaj-a Vi?Wink
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 13:51
danči-dobro si postupilaSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 13:55
O kakvoj ruži pričaš!!? Jel to rezana ruža ili posađena u tegli?Ok,obje možeš u zemlju posaditi,kako i Rose veli,no ako je rezana,odreži par cm odozdo grane i odozgo,di je bio cvijet.Posadi i pokrij flašom(staklenkom ili pvc)Wink
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:14
Hvala na savjetu,ruža je rezana..i odrezala sam sam ju već malo sa svake strane,e sada šta bude..držim fige.Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,170 sekundi.