Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bradarka - Heliotropium arborescens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bradarka - Heliotropium arborescens

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bradarka - Heliotropium arborescens
    Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 10:03
Jednogodisnja biljka tamno zelenih,somotastih listova i plavih cvetova sa mirisom vanile. Dostize visinu do 40cm, voli suncana mesta i redovno zalivanje. Zbog obilnog cvetanja treba je prihranjivati tokom cele sezone.
cveta tokom citavog leta. Pogodna za sadjenje pojedinacno ili u grupi, lepo se kombinuje sa ostalim cvetnicama.
 
 
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 10:07
baš je posebna ima li i drugi naziv, sviđa mi se
sutra je novi dan
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 10:42
jedino što sam na net-u pronašla je da Heliotropum zovu sunčac ali ima jako malo podataka
 
a baš je lijep :) 
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:15
Ja sam je sijala ovog proljeća, ali mi na žalost ništa nije niklo. Možda sam negdje pogriješila !?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Neni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:49
obožavam miris vanilije, gdje se ova biljka može kupiti?
ljubičica
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:07
Kod nas ga zovu bradarka.
u Rijeci ga je bilo na sajmu cvijeća, a vjerojatno tako i u drugim gradovima.
 Mimi se zabunom izgubilo jedno slovo "i", te vjerojatno zato niste mogli naći podatke o njemu. Dakle pravi naziv je Helitropium arborsecens.

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:37
Bez ljutnje, ali ja bih vas također malo ispravila u vezi ove biljke. Pravi naziv je  H e l i o t r o p i u m  a r b o r e s c e n s . Možete je pronači i pod nazivom Heliotropium peruvianum. Točno je da se kod nas zove Bradarka, ali je i neki zovu i Vanilijin grm zbog njenog mirisa. Biljka nije jednogodišnja već trajnica, ali treba zimovanje u zaštičenom mjestu jer ne podnosi niske temperature, tropska biljka.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:54
bitće ga sigurno na flora artu 
sutra je novi dan
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:57
Pretpostavljam da hoće jer ga se može čak i na placu nabaviti.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 10:23
Devojke hvala na ispravkama (eto sta ti je zurba, pocela sam da gutam slova ko kavu LOL).  Kika, ja je po prvi put imam, hvala, pokusacu da je sacuvam i za sledecu godinu. Evo, ispravka u naslovu teme uradjena, nadam se da danas nisam "pojela" ni jedno slovo (vec popila kavu i doruckovala uredno Wink).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 14:41
Zimi je drži u negrijanoj prostoriji i pazi na zalijevanje. Moja je prezimila i na kraju sam je u 3. mjesecu udavila vodom. Redovito joj uklanjaj cvjetove kad ocvatu, to će potaknuti stvaranje novih. Jako dobro podnosi orezivanje, grmić je nakon toga gušći i kompaktniji.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 14:48
Eto, zato vas volim! Ovde su jako pozitivni ljudi,proprate svaki post, i uvek se ima nesto novo nauciti (sto je upravo najbolja svrha svakog dobrog foruma).smile78
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 16:52
Ha, ha...ja sam probala pomoći, a onda sama ispustim slovo...Baš tipično za mene smotanu.

Ja sam tu biljčicu imala pred dvije godine. Cvala je cijelo lijeto i lijepo popunila vazu. Ali moram priznati da mene miris njezinih cvjetića više podsjeća lagano na anis nego na vaniliju. Po zimi sam je ostavila  vani,  nemam kamo po zimi spremati biljke, jer mi je stan malen i tako sam ostala bez nje.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 12:35
ovu biljku sam kupila prije dva dana nadam se da će mi uspjeti i veseliti me cilo lito sa svojim cvjetovima



Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 15:11
još jedan snimak,



Iris hvala
Na vrh
zeda06 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeda06 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:39
Zna li netko može li ova ljepotica prezimiti vani u Dalmaciji?
Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 13:31
Mimar lijepa biljčica, a još ako i miriše po vaniliji super.
Ne postoji cvijet koji nije lijep, samo ih treba voljeti.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 22:00
I ja ju želim nabaviti ,morat ču potražiti u OS
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 02:03
Da malo oživim temu..
Opet ja nisam "ništa" kupila u Njivicama na sajmu..LOL
Žena me je nagovorila da je kupim jer da je trjnica ij ako lijepa pa kako nisam karakter ( a samo 12,00kn je bila) ja kupila...Smile
 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 16:12
Miro, jel ti je preživjela zimu ??   Meni je kupila Lovro !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.