Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Skradnik_vrt u vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Skradnik_vrt u vikendici

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Skradnik_vrt u vikendici
    Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:22
Mislim da moj vrt, koji imam u vikendici zaslužuje ipak posebnu temu.Počela sam raditi u vrtu kao totalna neznalica, gradsko dijete, gradska cura, gradska žena, gradska nona i onda se u mojem životu pojavio čovjek koji je od pok. žene naslijedio jutra zemlje i preslatku vikendicu. U vikendicu sam se zaljubila odmah, pa i u taj lijepi kraj.
No vrt je za mene bio prava enigma, ali odlučila ja krenuti sa sadnjom, na opće zadovoljstvo svih mještana i susjeda, koji su mi uskakali u neophodnu pomoć.
I tako treću godinu ja imam svoj vlastiti vrt, na koji sam strašno ponosna. Ne moram naglasiti da za mm i mene sve što poželimo možemo kupiti i prošli bi znatno jeftinije, nego kad platimo oranje, tanjuranje, frezanje, gnojivo , sadnice i sjemenje, ali kako kažu "domače je domače" i moj avanturistički duh nikad ne miruje.
 
Dosta priče, posijala ja svašta i evo što sam zatekla kad sam došla nakon 15 dana:
Pogled na moj vrt od istoka prema zapadu ima ga jedno 150 kvadrata
Evo neke od mojih kultura - ja sam si sve zabilježila što je što, iako moram priznati da ove godine već polako sve raspoznajem čim nikne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Naravno da je to samo dio nasada, što je niknulo.
Imam jš paradajz, papriku, poriluk, zelje, korabu, celer, a stavila sam eksperimentalno lubenice i dinje, a tikve razno-raznih boja i veličina ima svud okolo cjelog vrta, a na zapadnoj strani dugačak red suncokreta, ako izađe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:30
Triša savršeno je Smile
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 16:54
Triša, krasno je sve niklo, a bit će i pljevljenja! 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 17:12
a u cega tu sve nema..........i sve po spagi......savrseno.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 20:58
smile141 Triša, ovdje stvarno sveeeegggggga ima!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:02
Triša, ti si se već pobrinula za povrće, mi donesemo meso i napravimo feštu!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:07
Bravo Triša. Super izgleda!
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:15
Thumbs%20Upprava zemsaka za se si, aaaaaaaaaaaa i ja bin lubenice kamo se kupi sjeme i je mi kasno saditi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:15
Cure već ste pozvane na feštu, ima tamo u blizini i odojaka, pa ćemo se lako dogovoriti - već sam rekla da je to nekako u centru lijepe naše, pa nikome nije tako daleko.
 
Rijeka 53, ma stavila sam lubenice sjeme i dinje  iz zafrkancije, jer ima puno zemlje, rekli su mi mještani da to tamo ne može jer su noći prehladne pa nikada ne dozrije.
Sjeme sam kupila u Metrou - ma ima ga svagdje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:18
bravo triša , samo hrabro , vidi se da imaš volje i sretnu rukicu jer ti je sve lijpo niknulo ali imat ćeš bome travice dosta .jer te neće biti stalno unutra  
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:28
Triša, ja sam jela dinje iz tatinog vrta u okolici Slunja!!! Wink
Nisu bile tako slatke kao dalmatinske, ali sam uživala u njima!!!
Uspjet će i kod tebe vidjet ćeš!!! smile78
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:54
Zbilja zaslužuje svoju temu! smile57
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:37
smile93Predivno,Triša.Nadam se da će me put jednom nanijeti u taj kraj pa sve vidim uživo.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 09:19
Odlično kaže mm da ste svi pozvani na "pljevljenje", a poslije fešta.
Priča balalajke niti ne prismrdi u vrt - neće prstom mrdnut i zato ja uvijek kažem MOJ VRT, jer nitko drugi u njega ne zalazi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 09:38

Krasno!Konačno da si stavila taj svoj vrt na forum.Samo ga spominješ a ne vidimo ga.Sada nam je srce na mjestu.Predivno,lijepo,ma šta da ti kažem,oduševljena sam kako si to sve sredila.Moj se ne usudim poslikati jer ima plevelaaaaaaaaa.Čekam da kiša stane pa da se malo prosuši i onda udri.

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 16:57
Bravo Triša!
Nije sve u isplativosti jer onda većina nas ne bi ništa radila. Treba u životu i malo uživati u radu! Novac je neophodan ali nije nikako na prvom mjestu!
Pravo je zadovoljstvo gledati ljude koji uživaju raditi!Clap
Vidjet ćeš, bit će i lubenica!
Veeeeliki pozdrav!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 12:35
E i ti imaš zadovoljstvo sa ovim, a tek kada budeš brala plodove, tek onda če biti super!!!
Moja svekrva ima svega u vrtu također, i stvarno se ne može porediti kupovno i domaće.
Ali od svega su mi ipak najdraži:blitva, paradajz, krastavci (oni mali kvrgavi ali nevjerojatno ukusni), mrkva...ma sve!!!
 
A što se tiče muža, dotjeraj ga da ti pomaže, znaš ti već kako ćeš s njime...
TongueWink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 13:00
Pusti mužića da radi ono što voli a ti ionako voliš prčkati po zemljici... ne zaboravi na dogovor pa ako staviš "mamac na udicu" evo mene često k tebi. Janso da ni od mene nećeš imati koristi kod pljevljenja, jedino da me zakoturaš tamo gdje ne želiš da ikada više išta nikne smile60
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:10
Dobro hoćemo mi šta dobiti slika iz tog vikend vrta?Ne znam šta se čeka?Nemoj reći da nema slika,poznavajući te slika ima napretek,treba samo to sve posložiti,znam nije lako.Da vidimo šta se radi u G.K.(GORSKOM kOTARU).
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:18
Triša ne želi pokazati što sve ima da joj ljenguze ne bi navalile smile96a odabranima koji dušicu ispuštaju plijeveći i natječući se sa korovom tko će prije dobit će posebnu projekciju!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.