Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Skradnik_vrt u vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Skradnik_vrt u vikendici

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:19
Dva dana u vikendici - premalo, naravno.
Toliko posla, toliko uživancije - a tako malo vremena.
Vrt obrastao u travu totalno. Situaciju zaista spašavaju crni najloni rašireni između gredica, pa je tu opljeviti mali dio uz povrtne kulture bilo lako.
Sve u svemu jako sam zadovoljna, jer ima svega u izobilju.
 
Tikvica donesla  brdo, sve sam već podjelila. S njima mi je problem jer prerastu, ako ih pustim više od 7 dana, budu ogromne, a ipak su mi draže one manje.
 
 
Krumpira sam nakopala samo koliko mi treba, ima sitnog, ali većina je veličine šake i krasan je. Crveni rani - to je za gušt dok je mladi. Za zimnicu sade drugi za mene, pa kupim.
 
 
S krastavcima sam isto prezadovoljna, jer susjedini nisu još ni počeli, a sadile smo istu vrstu u isto vrijeme, moji su već veliki, pa sam dala i susjedi.
 
 
Dvije vrste mahuna - stvarno ih ima u izobilju, pa opet ide rođacima i prijateljima.
 
Koraba je ogromna - šteta što je nisam posadila više nego samo pet sadnica.
 
 
Nemam nekih slika iz vrta, nešto sam petljala pa mi se dio izbrisao, ali nije bilo ništa bitno.
Još će biti boba, uskoro. Salata zeleno-crvena radi već prekrasne glavice, bojim se da će već otić u sjeme - isto djelim svima.
Blitva je prekrasna. Kapula, češnjak, peršin, celer, mrkva, tikve svih vrsta, sve je u vrlo dobrom stanju, što me naravno jako veseli.
Suncokret je moje visine (150 cm cca), ali još ne cvate.
Eksperiment se lubenicam još je u cvijetu, a dinje su krasne, ali još ne cvjetaju.
 
Da zaboravila sam spomenuti pomidore, koji još nisu počeli dobivati boju, ali ih ima puno.
To je izvještaj iz vrta, a u petak ponovo jurim gore, jer to je zbilja hrana mojoj duši, pa i tjelu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:29
.....mi nikako da se sretnemo.....saki vikend pobjegnesTongue, a vrt prvaliga
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:43
tebi Trisa nikad dosadno,non-stop si u pokretu
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 23:22
Baš je lijepo ubrati svoje voće i povrće, pa makar ga dijelio poslije.Smile
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 23:44
super, sad će pola Rijeke jesti tikvice. Ja sam ubrala samo dvije
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 07:10
Pa petak odjurili mm i ja  s unucima u Skradnik. Jest da mi susjed zaljeva, ali samo cvijeće, vrt samo onda ako je baš panika - nikako da ga uvjerim da mi nije važno koliko ću vode platiti.
No uglavnom vrt se drži, zbog ono malo rose koja ga svakog jutra osvježi.
Korov nije pretjerano narastao, jer je sve pokriveno najlonskim folijama, preko kojih sam bacila pokošanu travu. Zadovoljna sam.
Evo nekoliko slikica.
 
Pomidori su veliki, ali još ne dobivaju boju
 
 
Koraba je ogromna - šteta što sam stavila samo par komada
 
 
Tikva, tikvica, ukrasnih jestivih, svakakvih ima u izobilju
 
 
 
 
 
Bob je krasan, ali još nije za korištenje
 
 
Obilno je rodilo i grožđe
 
 
Kupine su također rodile, nešto manje nego lani
 
 
Mrkvica je malo pregusta, ali je kao i peršina i celera ima u izobilju.
Salata otišla u sjeme. Krastavci ove godine rodili kao nikada do sada, pa sam ih već podjelila hrpu, srećom djeca ih jedu kao jabuke.
Evo to je ukratko izvještaj iz mog vrta - sve u svemu OK.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 08:06
I kod mene je grozdje dobro rodilo,bice vina...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 10:07
Ovo grožđe mi zovemo direktor, ili fragola, ili izabela - ima karakterističan okus i miris. Ja ga volim jesti, ali vino od njega je posebno, radili smo pred par godina, ali lani sam ja lijepo napravila sok, bez šećera, samo ispasirala, bacila koštice i kožicu i zaledila u bočice od pola litre. Mogu ti reći da je bio super.
Ono za vino je možda bila šala, a ja ti ispričala cjelu "povjest bolesti".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 11:23
Bravo majstorice!!!! Biti će krasna jesen,sa toliko voća i povrća,kad dozrijesmile120
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 17:25
Kod nas se os fragole ne radi vino!??
Mi tu vrstu grožđa pustimo samo za "zobat", baš me zanima kakav okus ima vino? Probat ću i ja nagovoriti MM da ove godine napravimo vino od fragole!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 20:45
smile141 Triša, povrće ti izgleda fenomenalno!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 21:32
Triša, sve je super! Nije teško ni raditi kad vidiš rezultate na kraju!smile161
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 22:07
Zaista ti je prekrasno. Evo ti medalljasmile120
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 23:30
moje grozdje ovde zovu tamjanika,ima neki neobican miris(ne ruzan),al mene nervira kad ga jedem jer moram da pljuckam,al vino bas volim.Bome i ono zna da uvati ako malo vise popijes.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:20
Triša vrt ti je super, meni su najviše za oko zapali oni tvoji krastavci...mmmmm njam,njam.
 
I mi imamo brajdu od Isabele ispred kuće od koje moj svekar pravi vino, ali mm i ja ga ne pijemo, a niti ga baš volim jesti....
Mi dobijemo super vino iz Međugorja... a grožđe s mora od moje kume, neko bijelo odličnoooooooo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 21:50

Od prošlog četvrtka do subote proveli smo vrijeme u vikendici u Skradniku.

Četvrtak smo došli ujutro, kad smo otvorili vrata od kućicwe unutra je bilo 12 stupnjeva. Naravno odmah smo naložili vatru, par drvca i temperatura se podigla na 25, ali se u međuvremenu i vani zagrijalo preko 25, pa smo odmah zapustili vatru. Već od sutradan je počelo biti i tamo vruće i sparno, ali podnošljivo pa sma imala vremena za radove u vrtu.
 
Krumpirove stapke-cime potpuno  su se osušile pa sam ga svega iskopala iz zemlje i  sortirala. Jako sam zadovoljna - to je rani krumpir za osobne potrebe, samo dok traje ljeto. No ovako posadila sam 5 kg krumpira i od toga sam dobila oko 70 kg - mislim da je to super.
 
 
Koraba je ove godine ogromna evo usporedba s velikim krumpirom i jajetom.
 
 
Ukrasne tikve, jestive, različitih boja i veličina super napreduju -
 
 
 
 
 
 
 
Dinja je veličine tenis loptice, ali ipak je izrasla, pa me veseli
 
 
Jako me veseli ogroman broj suncokreta oko 200 komada - počeli su cvjetati
 
 
Naravno da ima i krastavaca, mahuna, boba, blitve, mrkve, peršina, celera, kapula je predivna, a boju su počeli dobivati i pomidori.
Sve u svemu cjeli tjedan u Rijeci jedemo povrće iz svog vrta, ne špricano, ne gnojeno - ono što nam daje priroda i moje ruke.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 21:59
Već sam se pitala gdje su slikice sa Skradnika!
Nije li na slici negdje lubenica (predzadnja slika). Barem mi se tako čini po cimi.

Ako ćeš na jesen imati zrelih ukrasnih tikvica preporučam se za koji komad! Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 22:29
Tikvica stvarno ima svih boja i veličina, a suncokreti će biti stani i pani kad sve procvate...
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 01:12
Triša, kako treba sušiti ukrasne tikvice da malo potraju? Znam da ne mogu ostat zavavik, ali barem par mjeseci.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 01:13
Ti si primjer za onu staru  U radiše svega biše..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.