Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šlajer, Sadarka - Gypsophila
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šlajer, Sadarka - Gypsophila

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šlajer, Sadarka - Gypsophila
    Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 13:37
  
   Molim članove foruma da mi napiše sve karakteristike za ovaj cvijet. Dali zahtijeva puno cunca  smile64zalijevanjesmile162
  trebali orezivanje, jeli to puzajući cvijet, ili stablašica kako mi je prodavačica rekla  (koja ni ime cvijetu nije znala)smile42Svaka informacija od vaše strane će mi dobro doći. veseli i zdravi bili i puno uživali u cvijeću.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:56
Gledala sam malo po netu(jer po imenu ne znam koji je to cvijet) i našla sliku.Po onome što sam našla,po slici,znam šta je.
Trajnica je,može biti na suncu no meni je lijepo uspjevala i u hladovini.
Hmm,stablašica...pa može biti i to ako je formiraš kao stablašicu.Naraste dosta visoko50-70cm.možda i više.Cvate pretežno bijelim sitnim cvjetićima.Koristi se najčešće za aranžmane a i osušena je jako dekorativna.
Ja sam je u jesen porezala,do zemlje,i na proljeće je potjerala.Ima strašno velik i jak korjen pa se dosta teško iskorjenjuje.
Ovo je moje iskustvo sa njom,ako te još nešto zanima ,ti pitaj.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 10:03
 shasha  ako je to isti cvijet Question onda si mi dosta pomogla smile78hvala
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 10:07

Vanja,ima ih puno vrsta,ja sam ti rekla o onoj visokoj

BABYS%20BREATH.%20Double%20white%20flower.

Budući ti je cvjećarka rekla da može biti stablašisa,no ima i niskih ,puzećih.One se koriste u kamenjarima,pokkrivačice tla.Njima treba puno više sunca od ove visoke.
Ne znam sad koju imaš,slika bi dobro došla.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 15:05
  

  sasha puno si mi pomogla kao i Bergenija smile55otvorila sam trajnice i pod kamenjar od Bergenije vidila da i ona ima nešto kao i ja ,zamolila sam je da slika samo grančicu sa listom i cvijetom ako joj to ne bude tlaka. Znam da sam vas svih upilala smile123oprostite svi. Blizu sam (uz vašu pomoć ) rješenju ove moje zagonetke (to mi je sve kriva prodavačica koja bi trebala znati o onome što prodaje)smile84uz pozdrav
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:51
Bilo bi najlakše da ti nama uslikaš taj cvijetak pa ćemo ga brzo "imenovati"Wink
Samo ti pitaj,zato smo i tu,uvijek će netko nešto znati a mi ostali naučitiBig%20smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 21:17
  

    Pokušat ću smile105
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:17
bilo bi lepo opet otvoriti temu o ovom predivnom cveticu, kome dolazi vreme.
 
pokušla sam da poručim preko rasadnika sadnicu šlajera roze boje, ali nisu imali, sve su rasprodali.
nisu imali na lageru čak ni u beloj boji cveta.
 
 
interesuje me kada se šlajer sadi iz semena i da li se mozda može razmnožvati reznicama?
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 16:30
nabavila sam semenke roze šlajera.
 
posejaću ga, pa postavim slike čim nikne.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 20:40
Saznala sam da nije svaki šlajer perena tj. trajnica.
 
Izgleda da su neke varijante rozih šlajera jednogodišnji.
 
 
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 00:48
Moj mali, veliki oblak!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 09:47
to je predivna biljka, naročito za kamenjareBig%20smile
floramy, jel možeš poslikati malo iz bližeg
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 16:10
Floramye,prelep ti je oblacak,jesi li je sa semena dobila ili si kupila kao mladu biljku?
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 21:51
Mari5510: Mogu probati, ali mi baš fotić nije naj. Ali ovaj ne može u kamenjar, nisam ga baš dobro poslikala, ne vidi se koliko je zapravo velik. Meni do struka sigurno, ogroman je, izdaleka izgleda kao oblak.
 
Olja: Moja mama ga je dobila kao sadnicu davno iz Njemačke, nikada ga nismo uspjele podijeliti.
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 19:21
moj cvjeta i sada, nešto manje bujniji nego u lipnju,  ali za vazu taman dosta


Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 20:00
kupila sam sjeme šlajera ,sijeteli ga u rasadnik ili direkt u zemlju kad otopli ?
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 08:54
Da li jednogodišnje biljke ili trajnice? U svakom slučaju, da bi ranije cvali i bili bujniji, sij u rasadnik i pikiraj.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:17
jednoljetnica je raste 40-50 cm i cvate oko 6 tjedana..tako pise na vrecici ...steta sto nije trajnica
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 02:36
E ova ti je dobra Kamenjar, pa zašto nisi kupila trajnice LOL Možeš birati visoke, srednje i puzajuće. Boje ružičasta ili bijela, cvijet puni ili jednostavni. 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 08:57
baka bea a gdje to mogu birat ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.