Početna stranica Početna stranica > Humanitarna akcija - CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!! > Humanitarna akcija za djecu smještanu u SOS dječjem selu > Cvijet.info za SOS Ladimirevce: PROLJEĆE
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zadatak uspješno izvršen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zadatak uspješno izvršen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 14:32

i da se nadovežem na niže postove. Koliko je samo bračnih parova koji obožavaju djecu i imaju uvjete, ali ne mogu imati djecu. Sve je to život, ako možemo pomoći trebamo dati sve od sebe, ali ga isto tako trebamo prihvatiti da je jednostavno takav.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 15:05
Originalno poslano od člana ines ines napisao:

i da se nadovežem na niže postove. Koliko je samo bračnih parova koji obožavaju djecu i imaju uvjete, ali ne mogu imati djecu. Sve je to život, ako možemo pomoći trebamo dati sve od sebe, ali ga isto tako trebamo prihvatiti da je jednostavno takav.

da ne mogu imati svoje djece imala bi bar šest usvojene,ako bi to bilo moguće Smile,nikad ne bi mogla biti sama ili ja i muž u super uvjetima a ne imat punu kuću djećjeg plača/smijeha.
uvjek me usrećivalo druge usrećiti a tek djećicu usrećiti,ah već se topim smile84
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 15:44
Originalno poslano od člana ines ines napisao:

... Koliko je samo bračnih parova koji obožavaju djecu i imaju uvjete, ali ne mogu imati djecu.
 
Po meni, bez obzira imaju li ili nemaju svoju djecu, mnogi mladi parovi, ali i stariji pa cak i samci trebali bi imati u kuci poneko dijete sa teskim djetinjstvom i brinuti se o njemu, to je jedino rjesenje kako se donekle moze rijesiti velika nepravde prvelikog broja napustene djece. 
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 15:53
Originalno poslano od člana rijeka53 rijeka53 napisao:

Originalno poslano od člana ines ines napisao:

... Koliko je samo bračnih parova koji obožavaju djecu i imaju uvjete, ali ne mogu imati djecu.
 
Po meni, bez obzira imaju li ili nemaju svoju djecu, mnogi mladi parovi, ali i stariji pa cak i samci trebali bi imati u kuci poneko dijete sa teskim djetinjstvom i brinuti se o njemju, to je jedino rjesenje kako se donekle moze rijesiti velika nepravde prvelikog broja napustene djece. 
 
potpisujem Smile
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 19:09
Slažem se s vama, ali isto tako moramo biti svjesni naše administracije. Da bi se usvojilo dijete treba toliko vremena, živaca, papirologije.......... da mnogi na kraju odustanu ili postanu više prestari za usvajanje
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 00:22
Mozda bi trebali biti manje egoisti i posesivni, a gledati vise korist djeteta, a s time zelim reci da mozda netreba pod svaku cijenu teziti na usvajanje, vec pomoci djetetu da bar neki period provede u normalnoj atmosferi.
 To bi bila bi VELIKA i humana STVAR.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 00:33
Bravo Rijeka, ne možemo promijeniti svijet ali možemo jendome djetetu pokloniti osmijeh. Postoje brojni načini da svatko od nas uradi ponešto... samo se treba primiti posla i prestati - kad bi, kad ne bi...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 07:00
Svi imamo mogućnost , naravno nakon upoznavanja sa djetetom i ravnateljem i soc. radnikom, djetetovim odgojiteljem, uzeti dijete k sebi na ručak, popdnevnu šetnju, vikend i sl.
To je jako pozitivno za dijete jer se izvuče iz domske svakodnevnice, upozna nove ljude i djecu i proširi svoje   "horizonte"........
ALI,  ljudi često naglo prekinu takva druženja i nastanu velika razočarenja .....
Treba biti vrlo oprezan i procjeniti svoje mogućnosti prije nego što se krene u takvo nešto, jer se radi o malim živim bićima, vrlo nježnim i osjetljivim.......
Ponekad je bolji čak i Dom, nego negativno iskustvo sa udomiteljima, posvojiteljima  ili vikend -  porodicama....
Nemojte me krivo shvatiti,  da pametujem,  dugo sam radila  taj posao i vidjela različitih sudbina i situacija.....
Već  2  god ne radim taj posao  (  od kada   sam  saznala za  sinov  zdravstveni problem  ),  jer  sam  procjenila  da neću  moć  podnijet  odgovornost   tog posla  i probleme  u  svojoj  obitelji.... Takva  sam  osoba,  djeci  u Domu  treba vesela, poduzetna,  smirena  osoba ,  da  se  na kvalitetan  način  bavi  s njima.... a  ne  ja  puna  problema   i   brige....smile78    
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 07:17
Manči, svaka čast. Sviđa mi se tvoje razmišljanje i poštenje !
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 07:37
Hvala,  Ivane....Tongue
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 08:36
Manči - osoba puna ljubavi a i znanja kao što si ti sasvim sigurno je veliki stup oslonac tvojem sinu. Budi s nama dugo, uči nas na koji način (bez plakanja nas a pogotovo bez suza klinaca u organiziranom smještaju) možemo izmamiti dječji osmjeh jer ćeš na taj način upotpuniti sebe i onaj dio koji si životnim uvjetima morala napustiti - mislim na domsku djecu. Janso mi je da se kompletno daješ i da čim vidiš da to ne ide stvaraš prioritete.
Već sam rekla - dobivamo onoliko koliko možemo riješiti, nositi, boriti se i izboriti -  A TI MOŽEŠ!
uvijek sam tu negdje ako ti mogu malo olakšati ili barem izazvati smješak na tvom licu i toplinu u tvom srcu smile78
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 10:19
Na zalost nemam iskustva sa domskom-napustenom djecom, za sada nadam se pa svakako zelim poslusati one koji ih imaju.
Nadam se da nitko nece napisano shvatiti  kao nekakvu polemiku nego samo zelju da se jos vise anagazira i pomogne.
 
Rrazmisljam, zivot je sastavljen i od problema za svih nas i ako se ceka da, nazovimo to, samo "idealna"osoba uzme ili frekventira tu djecu mi njima  na neki nacin nedajemio pravu sliku svijeta onakav kakv jest.
Mislim da oni moraju vidjeti da i mi kao i oni imamo probleme ali i da se borimo i nastojimo ih rjesavati, neka vide da nisu jedini koji imaju  zivotne teskoce nego da su sastavni dio ZIVLJENJA.
 
Stara izreka.....da se ca projde va dobrom ne projde va losem...... po meni dobro stoji.
I mi sami se bolje osjecamo poslije druzenja ili kina i lijepo nam je kada nas netko pa cak i "nepoznati" utjesi i kad znamo da ima netko tko misli na nas.
Po meni mi bismo trebali postati za njih, nazovimo to, PRIJATELJI, a svi nasi prijatelji imaju svoje probleme. 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 11:05

Evo i ja se želim pridružiti ovoj diskusiji, jer imam neka iskustva. Moj brat ima usvojenu kćerku, tako da iz prve ruke mogu treći nešto o tome. Danas je to sretna odrasla žena i sama mama dvoje prekrasne djece. Ne volimo ni spominjati tu činjenicu, jer ona je naša i slična nam je u svemu i obožavamo je.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 12:36
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Evo i ja se želim pridružiti ovoj diskusiji, jer imam neka iskustva. Moj brat ima usvojenu kćerku, tako da iz prve ruke mogu treći nešto o tome. Danas je to sretna odrasla žena i sama mama dvoje prekrasne djece. Ne volimo ni spominjati tu činjenicu, jer ona je naša i slična nam je u svemu i obožavamo je.

 

 
                        smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.