Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ešinant - Aeschynanthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ešinant - Aeschynanthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 09:29
Ovo treba zapisati na listu želja svakako, prelijep je
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 15:55
Prelijepo izgleda ,a posijeća me po cvijetovima na kohleriju 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 15:20
i ja ga prvi put vidim i svakako ide na moju listu želja.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 16:11
Predivna biljka, rado bih je imala, ali kud s njom i ovo što imam je već pomalo problem, upravo mm u podrumu radi neke police.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 20:33
Prekrasna biljka imam je i ja već 3 godine i svaku godinu mi cvijeta po 2 puta,platila sam ga 80 kn u Pevecu i bio je jako mali ali sada je veliki no ove godine ja bio pun pupoljaka, ali su mi svi otpali i nemam pojma zašto a listovi su mu se počeli sušiti.Molila bih pomoć .Mimar pomozi ako znaš u čemu je problem,jer vidim da je tvoj pun cvijeta i u ovo doba.Help!!!!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 14:20
Da nisi premalo zalivala?I kod mene se desi da par pupoljaka otpadne ali je to zanemarljivo. Moja opazanja su da ne voli premestanje u fazi cvetanja (inace je dobro drzati ga preko leta u senci, u dvoristu, ako ga imas, jer onda bujnije cveta), dosta cesto zalivanje leti (svakodnevno, za vreme vrucih dana), ne voli suv vazduh, vlaga narocito dok cveta (orosavanje), dosta svetlosti ali bez direktnog sunca i tecno djubrivo barem jednom mesecno(ja moj cak dva puta mesecno prehranim dok je u cvetu jer ima preko stotinak cvetova). I pored toga nije on zahtevan, i stvarno cveta skoro citave godine. I da ne zaboravim, treba ga orezati posle cvetanja jer se tu formiraju kasnije novi pupoljci a reznice se jako lako oziljavaju. Nadam se da cu barem malo biti od pomoci  Smile.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 20:20
a da li ima neki domaći naziv??
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 20:56
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Predivna biljka, rado bih je imala, ali kud s njom i ovo što imam je već pomalo problem.



Trisa,potpisujem ovo sto si rekla...mada sam je vidjala u ovih dana i bila sam u neudomici Da li je kupiti ili ne ali kako nemam mogucnost da je zakacim na plafon,odustala sam ..ali bas je lijepa!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 21:15
Originalno poslano od člana Dalmatinka Dalmatinka napisao:

a da li ima neki domaći naziv??


Za domaci naziv,ne bih ti znala reci...ali pronasla sam da su Engleski nazivi:

Lipstick plant; Basket Vine..

Inace ih ima vise vrsta:

-Aeschynanthus radicans;
-Aeschynanthus guttatus;
-Aeschynanthus lobbianus;
-Aeschynanthus gracilis..

Sve su prelijepe!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 14:36
Originalno poslano od člana Dalmatinka Dalmatinka napisao:

a da li ima neki domaći naziv??


Nisam sigurna ali mi se cini da ju je devojka u cvecari kad sam je kupovala, prosle godine, nazvala Mona Liza (e, sad koliko je upoznata sa nazivima ostaje da odgonetnemo Wink).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 15:17
Prekrasna biljčica, ja sam imala a. sa bijelim cvjetićima, ali mi je jako brzo uginula.
Mislim da je to bio a. chiritoides, stavit će sličicu sa neta.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 15:17
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 16:32
E zbog ovakvih slika vredi izbusiti i plafon! Inace sam ja zidove u terasi toliko izbusila obicnom ekserima da je MM pao u nesvest kada je usao da busilicom izbusi JEDNU rupu. Cekala sam i ....izgubila strpljenje LOL
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 18:21
Hvala ti Mimar na savjetu mislim da mi je greška bila što sam ga premještala dok je bio u pupoljcima ali sada ću ga malo odrezati i ukorjeniti nove biljčice pa se nadam da će ih biti puno novih cvjetova.Mogu li ga preko ljeta ostaviti na istočnom balkonu nema direktnog sunca ali je puno svjetla?
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 18:35

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 21:00
Predivno, nadam se da će sve biti ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 14:24
Lika, mislim da ce mu to odgovarati, pogotovo sto njemu treba barem par sati sunca da bi uopste cvetao, a to istocno je idealno.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 17:55
Opet sam ga danas gledala...ali nisam ga kupila jer stvarno nemam ga gdje zakacit...a i ne kosta puno, 8 eur..

Valjda ga nadjem i u maju(mjesecu)...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 19:41
Mimar hvala ti na savjetima nadam se da će mu to pomoći javim se za nekoliko mjeseci pa ćemo vidjeti što će se dogoditi.Veliki pozdrav iz kišnoga Zadra
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:16
Evo jučer sam vidjela ovaj ešinant u Pevecu i kad sam došla kući toliko sam kukala kako je lijep ali skup i da ću ga kupiti kad dobijem plaću,da je MM poludio i otišao ga kupiti.Ima i pupoljke a još uvijek ne znam kakve su boje cvjetovi čini mi se bijele kave.Ako netko ima ovakav primjerak neka mi da nekoliko savjeta.Mimar mi je pomogla prošli put pa se nadam da će i sada!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.