Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ešinant - Aeschynanthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ešinant - Aeschynanthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:23
WOW Lika prekrasan je i prvi put ga vidim.Listovi su mu jako zanimljivi.Kukanje se isplatilo,morat ću i ja tako probat kukat MM,možda mi se posrećiWink
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:36
Slavonko moja ovaj mali se zove aeschynanthus twister i ja ga isto vidim prvi put,a što se tiče kukanja meni je većinu cvijeća kupio MM ,imam ga u svim postorijama u stanu osim u spavaćoj sobi jer mi tamo NE DOPUŠTA da stavim cvijeće,a inače je moj mužić jako susretljiv buši,kopa,nosi ,radi armature.....
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:41
E draga Lika ja baš nisam te sreće,MM cvijeće ne primjećuje,srećom imam ga puno pa kad se ja ponovim on ne primjeti ali drago mu je kad netko dođe pa komentira cvijeće.Da se njega pita on bi svo moje cvijeće prodo!!
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 17:03
To je još dobro, čitala sam na forumu da je jedan pobacao ženi lončanice kroz prozor jer je pročitao u novinama da su neke otrovne.
A. twister je stvarno neobičan. Tek što pomislim da poznam puno biljaka, 'iskemijaju' neke nove hibride.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 14:15
E Bako ako ga ti nisi još vidjela onda stvarno ne znam tko je,jer ti stvarno imaš hrpu onoga što ja nisam vidjela ili što se nebi usudila uzeti jer ne znam što s njima!!!!Nadam se da neće biti previše zahtjevan za održavanje.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 17:06
Ja sam svog twistera presadila u veći pitar a muž je napravio rupu za stalak,sada primjećujem da su mu pupoljci malo opušteni kao da se suše iako ga svaki dan lagano prskam,nadam se da je to samo prilagodba na novu sredinu i da neće propasti!Confused
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 00:05
wow..kako je neobican..

ja svom dragom mogu kukati koliko hocu..nit pamti svo to cvijece koje nabrajam..nit ga zanima..i naravno..izborio se da u dnevnoj-spavacoj sobi imamo najvise jednu biljku!i to mu je previse Smile al zato imam balkon..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 15:59
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Ja sam svog twistera presadila u veći pitar a muž je napravio rupu za stalak,sada primjećujem da su mu pupoljci malo opušteni kao da se suše iako ga svaki dan lagano prskam,nadam se da je to samo prilagodba na novu sredinu i da neće propasti![IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />

Izvini, sto kasnim, krenulo prolece pa sam vise u basti no za kompom.
Ne brini, nece propasti, cvetove odbacuje zato sto je presadjivan u fazi cvetanja. Vecini biljaka treba period prilagodjavanja na novu sredinu. Nemoj ga premestati, pusti da vidimo hoce li odrzati neki cvet.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 17:19
Mimar na žalost nije ostao niti jedan jedini pupoljak,sada tjera nove listove,prskam ga svaki dan i vidim da mu to paše,ali još nema niti jedan cvjetić!Cry
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 09:48
Bas mi je zao Lika. Bice cvetova, samo nastavi da ga redovno orosavas i dodaj mu jednom nedeljno malo tecnog djubriva. Posle cvetanja bi trebalo orezati grane na polovinu, jer se tu formiraju novi pupoljci, ali je meni  (verujem i tebi) zao da to uradim, no ovog puta cu morati jer je puno izrastao u duzinu.
Zaboravih u zurbi, predivan ti je i ovako, bez cvetova Wink.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dobri duh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dobri duh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 09:02
Tu biljku ešinat i mam već 4g. i lijepo mi raste samo mi je sad u pupu pa ne mogu poslat reznice ili se može još razmnožiti listovima.Ja sam zabila u zemlju 2 listića zaljevala je i voli toplinu dok ne krene a poslije raste bez problema. kad ocvate nadam se da ću moći poslati reznice.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 10:33
Iz mog iskustva,nije mnogo zahtjevna biljka.Redovno zaljevanje i prihrana,to je sve što traži Smile.




Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 14:02

Da malo podignemo temu Wink, za sve koji ga imaju (Jasminaa, Lika, sta je sa vasima?) i one koji ga nemaju...Retka biljka koja cveta podjednako intenzivno ne samo kad je kupite "nabildovanu" hormonima, vec i u kucnim uslovima, bez nekih posebnih angazovanja oko nje. Cveta nekoliko puta u toku godine, stotinak neobicnih i jarkocrvenih cvetova traje jako dugo. Ako vam je u planu obratite paznju na listove,  biljka sirokih listova bolje odrzi cvet i vise cveta od uskolisne.

Tek ulazi u cvetnu fazu
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 17:40
WOW smile39 Prekrasna je mimar.Moja je trenutno u zimskom snu.Malo imala s njom problema.Otpalo joj dosta listova ali se sada oporavlja.Ali našla se još jedna u mojoj kolekciji Smile,nedavno kupljena.Jedva čekam da procvjeta....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 08:38

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 11:34
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.



Za razmjenu uvijek ali i za pokloniti Wink .Smislit ćemo već neki način Smile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 07:53
moj mali eši kojeg mi je poklonila lika ove zime pomalo, ali sigurno raste



pa sa druge strane


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 20:32
Kum mi posla poruku da se i njemu ozilile obe reznice koje sam mu dala (tesko njemu da se nesto ozili, kod njega bi i kamen pustio zile LOL).
Evo kume, ovaj uskolisni sad cveta, malo kasni ove godine ali mu je oprosteno kad se ovako raskosno baskari Wink.





Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 21:16
mimar krasno izgleda, zdrav, bogat i raskošan...
(kao da opisujem idealnog muškarca LOL)

baš te voli, mimar i vraća ti za svu pažnju i ljubav kojom ga obasipaš
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 21:29
mislim da j i moj formirao pupove, doduše maleni su, ali glavno da ih ima, ovo je slikano neki dan, ali se vide



malo sam ga više zalila pa sam sad na ćudu - nadam se da se neće naljutiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.