Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zakorjenjivanje lavande
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zakorjenjivanje lavande

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zakorjenjivanje lavande
    Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 09:47
trebam 10ak komada i neda mi se davat za sadnicu 10-15 kn pa pitam može li se zakorjeniti da se grančica umoči u vodu pa kad pusti žile u zemlju? ili je potreban prašak za zakorjenjivanje?
da li da ih posadim u vrt vec ove godine ili iduce?
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 16:03
Grančica ide u zemlju ili dio biljke, ako se odlomio jer je lavanda lako lomljiva na drvenastom dijelu, jednostavno se zakorijenjuje.......
 Samo možda u kontinentu važe druga pravila?!
Muž mi je slučajno jednu lavandu razlomio, u siječnju, grane i grančice stavio u zemlju i sada su to nove biljčice, 4-5 komada.....
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 18:31
Dobro ti je napisala manci, tako smo i mi razmnožili našu lavandu, ali mi smo je pikirali kad odcvate (čini mi se točnije krajem kolovoza).
 
Više o istoj imaš ovdje na naslovnoj stranici pod začinskim biljem
 
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 07:51

Ja sam sijala lavandu i moram priznati da mi je niknulo samo njih 7-8, ali zato fino napreduju. Sad neznam da li da ih najesen presadim u vrt ili da ih ove zime sklonim na sigurno pa presadim na proljeće. Sad su u jednoj tegli pa ne znam da li da ih presadim svaku u posebno. Obožavam lavandu, a tako malo znam o njoj smile43

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 19:26
Ines, vrlo jednostavna biljka, ALI treba paziti na vašu zimu, iako sam vidjela u  dnevnicima rada da je  mnogi  imaju i u kontinentu.....
Ipak ih ti ove zima pričuvaj u kući kad su male...Tongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 21:01
Ines,ja imam godinama lavandu u vrtu.Prezimi bez ikakve zaštite.Naravno ako je u vrtu a ne u tegli,mislim da bi onu u tegli trebalo unjeti u kuću.Razmnožavam je najjednostavnije moguće.Granu otkinem i piknem u zemlju.
Sutra ću uslikati moje dvije da vidiš gdje rastu.Čim manje mjesta i zemlje imaju ljepše rastu.U tegli su mi bile dobre no nikada tako lijepe ko kad sam ih u vrt presadila.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 07:48
Sijala sam lavandu lani na proljeće,ali sam prije toga sjeme držala u frižideru mjesec dana, u vlažnoj krpi i u vrečici. Niknulo ih je jako puno. Nešto sam ih presadila u tegle,a nešto u vrt, na sunce. One  u teglama su bile nikakve,ali su zato one iz  vrta jako lijepo rasle i eto sad cvatu.
Imam ih oko dvadesetak, a ostalo sam podijelila.
Zimi su ostale vani, (na kontinentu ) i nijedna nije smrzla.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 17:44
Super, hvala vam. Budem kombinirala, malo u tegle, a malo u vrt, valjda će se negdje primiti Wink
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 18:49
ja sam danas upravo prepikirao nekih 100komada raznih vrsta

Prije par godina prepikirao sam ih direktno u zemlju i cvale su već na proljeće...eventualno u zemju umiješati pijeska da zemlja bude propusnija jer zimi neće zadržati puno vode
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 20:04
Prepostavljam da si ih zaštitio preko zime ili...?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 20:12
nisam ni pokušao  
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 20:38
Ja sam svoje sijala u ožujku i sad su tak cca 10 cm, možda i manje. Nekak me strah da su premale i preslabe da ojačaju do zime kako bi je preživjele nezaštićeneConfused
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 20:45
moje su bile i manje a sadio sam ih u kasno ljeto i to na dosta izloženo mjesto.Ako ih sad zasadiš i za 3 tjedna im zakineš vrhove da se razgranaju na proljeće bi ti mogle cvasti .Još im sodaj i malo gnojiva za ta 3 tjedna i bit će super

Imam i par koje su se same zasijale i nikad ih nisam micao samo orezujem po potrebi
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:05
Ok uvjerio si me, a osim toga ako otegnu papke preko zime znam gdje ću doći na proljeće po nove sadnice Wink
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:19
 možda ti i zapelcam onu koja miriši na origano.....ak dovoljno zaprijetiš
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:35
GRRRRRRR! Angry Ti nisi ni svjestan koliko bu nas ustvari došlo!!!Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:39
Uglavnom ! Nisam do sad nikad imala lavandu, a ove godine sam ju posadila. Kupila sam gotovu sadnicu u centru. Voljela bih da opstane. Inaće su prije par godina davali i poticaje za sadnju lavande na mom području, ali mislim da je sve to stalo jer nije bilo interesenata. Moj kum je probao posaditi jedno 1000 sadnica, a ne bi vjerovali opstalo mu je samo desetak! Mislim da postoji razlika u lavandi koja raste na moru i onoj koja raste recimo u Slavoniji.
Tropi!?! Koliko to vrsta postoji?  
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:09
O,  i  mene zanima kakvih sve vrsta ili sorti lavande ima!
Danas san vidila jednu sa sitnijim lišćem i tamno ljubičastim cvijetom, a  znam da ima ona  sa reckavim  lišćem......
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:37
Ja sam lani kupila u buhausu na akciji 8 kom (one vulgaris) i super su cvjetale cijelo ljeto dok nisam otišla na godišnji i ostavila šogiju da ih zalijeva jer su bile posađene u korita. Sve su se sasušile jer je zaboravio, a i ja mu kao nisam napisala koliko otprilike dcl vode ide na jednu biljku i koliko često. Bila sam luuuuuuuuuuuuuuuuda. Pa kak neko može tak komplicirati i ne razumijeti rečenicu da zalije kad vidi da je zemlja suha. AngryAngry
 
Da skratim, od njih 8 ostala je jedna koju sam presadila u vrt. Još se oporavlja jer je pola sasušena, a samo je iz jednog dijela izbacila 3 grančice sa nekoliko cvjetića
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:38
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

 možda ti i zapelcam onu koja miriši na origano.....ak dovoljno zaprijetiš
 
Jel ovo dovoljna prijetnja? smile51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.