Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - užas na mom balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


užas na mom balkonu

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 18:37
Užas i na mom balkonu.Počelo sa bugenvilijom na kojoj su se pojavile kao neke male zelenkaste mušice a onda na ostalima se pojavili sitne crne stvarčice.Od tih beštija mi se listovi frču (od zelenih) a od ovih crnih mi je danas  klonula surfinija(listovi9 i klonuli su mi mladi listovi klematisa.I to sam primijetila danas.Biljke izgledaju kao da ih je netko pufurio.Ja sam ih preventivno pošpricala sa Bilokilom ali pomagajte!!!!Pa nije valjda da će mi sve propasti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 20:20
Ne bi trebalo da ti propadne ako ih budes branila.Ja kada imam problem sa zelenim i crnim radim ovako.Prvo sve ocistim vaticom natopljenom u rastvor alkohola i vode(moze i spirit).Poslije toga ide tusiranje i na kraju insekticid.Nestaju poslije 1-2 dana,ali za svaki slucaj prskam jos jednom poslije 8-10 dana.
Ako nemam nikakav insekticid pomaze i nikotinski rastvor kao i rastvor koprive.Rastvor od koprive koristim preventivno i u zadnjih par godina nisam imala ovih problema.
Ove godine sam imala problem sa bijelim letecim-e za njih ti ovo ne vrijedi.Kod njih insekticid koji moze u zemlju,pa da biljka putem lisca ubije te male skotove.
Zelim ti puno srece u narednoj borbi protiv vaskica.smile219
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 20:22
Zaboravila sam da dodam da ako su ti mladi vrsni izboji jako zarazeni(taj dio najvise vole)mozes da ih posjeces.Taj slucaj sam imala sa bougunvileom.
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 21:07
Koji insekticid upotrebljavaš?Osim toga kod nas stalno pada kiša pa mi je teško sve to napraviti.Još jedno pitanje,nije li malo jaka mješavina alkohola i vode za listove?
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 21:56

Stavis 1 casicu alkohola i 2 casice vode,mojima ne naskodi.Koristim actaru za prskanje i polivanje-ona mi dodje kao univerzalno sredstvo.

Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.