Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trešnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trešnja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
branimir View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branimir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 16:20


jos jednom svaka cast

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zlajopejak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlajopejak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:06
DALI JE PAMETNO CIJEPIT TRESNJU NA PODLOGU VISNJE
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:19
Trešnja na višnju ide ali višnja na trešnju NE.
Na vrh
ivanandric007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivanandric007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 09:56
mote li mi objasniti kako kalemiti trešnju
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:47
moja tresnja rana
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 15:07
Originalno poslano od člana ivanandric007 ivanandric007 napisao:

mote li mi objasniti kako kalemiti trešnju


ko i svaku drugu voćku više pročitajte ovdje :



http://www.vinogradarstvo.com/forum/index.php?topic=554.0
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 16:01
Enrikova nona,prekrasna ti je trešnja!
Ja imam dvije mlade,tek im je druga godina!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 20:43
Nona prekrasna trešnja. Danas sam u vrtnom centru na Viškovu kupila 3 trešnje, na akciji po 16 kn. Činilo mi se povoljno, jer su inače puno skuplje. Dvije idu kćeri u Bakarac, a jedna u vikendicu u Skradnik.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 21:28
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Nona prekrasna trešnja. Danas sam u vrtnom centru na Viškovu kupila 3 trešnje, na akciji po 16 kn. Činilo mi se povoljno, jer su inače puno skuplje. Dvije idu kćeri u Bakarac, a jedna u vikendicu u Skradnik.


Si pazila na to da budu samooplodne ili da se međusobno oplođuju?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 22:15
Ma vraga san pazila, izabrala tri trešnje i gotovo. Ako ne bude išlo imam svoje dobre u Bakarcu, još od none, pa ću ih cjepiti, to se uvijek može.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 06:05
meni je niknula mala trešnjica u posudi s cvijećem, još lani sam je primjetila a sada sam je samo odvojila...
nemam pojma čija je koštica dospjela tamo (koje vrste i boje trešnje

je li moguće da donese plod bez cjepljenja i utiče li to na plod?

i zna li netko gdje se mogu nabaviti žute trešnje, malo tvrđeg i "gorčeg" ploda?
one kasnije zriju od ovih crvenih sorta, bar kod nas na pijacu dođu kasnije
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 08:06
Natalija, trešnja koja nikne iz koštice neće biti prava trešnja, ali je dobra podloga za cjepljenje, pa je možeš cjepiti s tom koju želiš.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 08:17
fala triša na odgovoru
a bolje išta nego ništa LOL
vidiću sa svekijem, on je zadužen za voćke u dvoru, ali svejedno je još malecka pa mislim da ove godine ništa od eventualnog cjepljenja
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 10:58
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

fala triša na odgovorua bolje išta nego ništa [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />vidiću sa svekijem, on je zadužen za voćke u dvoru, ali svejedno je još malecka pa mislim da ove godine ništa od eventualnog cjepljenja


bude ti ogromna jer bude cijepljena na sjemenjak. Trebalo bu ju kratiti, no trešnje se inaće ne režu, vežć se samo svakih nekoliko god. pile grane koje si previše smetaju i uklanjaju eventualne suhe grane. Ako se trešnja orezuje onda joj se rod seli na vrh. Ja imam jednu mladu na koltu podlozi, nisam pazila, kolt je isto ko i sjemanjak, ostavila bum pa kaj bude bude.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 11:01


Ja sam ove godine posadila Burlatovu ranu, rodi u svibnju, stellu, rodi oko 15.06., i hedelfingericu (hrušt) koja rodi krajem lipnja. Stella je samooplodna i dobar oprašivač za druge sorte, burlatova i hedelfingerica se međusobno oprašuju.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 12:04
  ...moja  tresnja  stara 5  godina  prvi  put  cvjeta...Way%20Too%20Happy
  
...vrsta je  NO NAME jer  je  uzeta  mladica  sa  jedne  prilicno  divlje  sorte...tvrdi  tamni  plodovi,  ne previse  slatki....fina  sorta  se  nije  primila  u  mojoj  Sahari  a  ova  jest...da  li  je  kasno  za  cijepljenje obzirom  da  ima  5  godina  i  visinu  skoro  3  m...
 
...drugu  smo  posadili  u  makiji  da  bi  se  eventualno  medjusobno  plodile...
Question%20Mark




Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:02
mi imamo 5 stabala mladih trešnji razne vrste sve je mm kalemio na divlju trešnju ove godine svih 5 će izgleda imati plodove
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:44
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 15:14
....hvala  na  pomoci....mislim  da  necu  ovog  proljeca  uspjet  sve  to  napraviti...trebam  nabaviti  dobre  pupove....vidjet  cemo...     
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 18:58
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:



Ja sam ove godine posadila Burlatovu ranu, rodi u svibnju, stellu, rodi oko 15.06., i hedelfingericu (hrušt) koja rodi krajem lipnja. Stella je samooplodna i dobar oprašivač za druge sorte, burlatova i hedelfingerica se međusobno oprašuju.
Hej baš si me razveselila, moje su Stelle - piše na onom papiriću, a i odgovara nam da je rana, jer kasnije bude na terenu previše hlada.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.