Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus deltoidea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus deltoidea

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ficus deltoidea
    Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 22:30
Dobila sam biljku pod imenom Ficus deltoidea (Ficus diversifolia), a pošto na forumu nisam pronašla ovu temu, odlučih je otvoriti. Na netu sam pročitala da je to mala biljka, pogodna za bonsai, ali ovo što sam dobila, ne izgleda patuljasto, visoka je oko jednog metra...ili je informacija kriva ili se ne radi o istoj biljci. Na deklaraciji piše:

Uvjeti rasta: svjetao položaj, izbjegavati jako ljetno sunce. Optimalna temp. 18 - 22 stupnjeva C, zimi ne ispod 15 stupnjeva C.    Visina: do 200 cm.   
Njega: presađivanje po potrebi u proljeće. Zalijevanje umjereno, održavanje supstrata suhljim kroz duže vrijeme pospješuje stvaranje plodova. Prihranjivanje svaka dva tjedna u fazama rasta.




Evo i fotkice





Ima i male plodove (liči mi na sitne smokvice...ionako pripadaju istoj obitelji)





Ako imate ovakvu biljku, bit će interesantno čuti vaša iskustva...





Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 22:52
Biljka ti je süper. Za nju nemam savjeta jer takvu nemam pa nisam upucena. Samo mislim da joj treba malo vise svjetla, jer ne vidim prozor na slici. To bih rekla onako intuitivno. 
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 06:15
baš sliči skroz na klasičnu "smokvu"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:06
Originalno poslano od člana rena rena napisao:

Biljka ti je süper. Za nju nemam savjeta jer takvu nemam pa nisam upucena. Samo mislim da joj treba malo vise svjetla, jer ne vidim prozor na slici. To bih rekla onako intuitivno. 



Prozor je na suprotnoj strani(i to južnoj), bio je iza mene kad sam fotkala, tako da joj svjetla sigurno ne manjka.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:12
To sam naso u jednoj knjizi:
 
"Imela gumijevac (Ficus deltoidea)"
"Porijeklom je s Malajskog arhipelaga.Stablo
mu je prozracno,dobro razgranjeno i us-
pravno,listovi tamnozeleni,jajoliki ili okrugli
na kratkim peteljkama.Posebno lijepo dje-
luje kad se zametnu plodovi.Na kratkim
peteljkama se pojave zuto-zelene smokvice
velicine graska.Dobro uspijeva i u polusjeni.
Uspjesno se moze razmnozavati sjemen-
kama ili reznicama."
 
Njega pise kao i za druge fikuse,znaci nije bas zahtjevan.
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 22:23
EVO I MOGA,SLIKA JE STARA PAR MJ.ALI SE NIJE PUNO PROMIJENIO OSIM ŠTO SU MU SAD BOBICE CRVENKASTE.RASTE JAKO SPORO   
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 12:38
Ima li itko kakvih novijih informacija o uzgoju ovog ficusa? Danas sam ga nabavila i ne bih htjela pogriješiti Approve.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 22:44
Vidim da ova tema nije baš među gledanijim ali molim pomoć!Ako itko zna!
Moj ficus deltoidea glumi listopadno drvo, doslovno, listovi otpadaju kao ludi a ja ne znam kako da mu pomognem Confused.Probala sam sve, mjenjala mu dvaput uvjete, zalijevala- ne zalijevala, toplo-hladnije, svjetlo-manje svjetlo ali njemu ama baš ništa ne paše.Štetočine bilo kakve nisam vidjela.Ima li itko ideju ili znanje što ovom "princu"  treba ???
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.