Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uholaže/štrige: upomoć!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uholaže/štrige: upomoć!!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: uholaže/štrige: upomoć!!
    Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:28

Moj cvijetnjak, sjenicu, sve su napale male štrige, uloži ili kako god ig zvali. Pojedoše mi sve, čak i kadife i ukrasnu koprivu. Ulaze u sjenicu, a ja se ježim od njih. S čim da ih pošpricam, uništim? Pomagajte brzo! Molim vas. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:53
Ajme strašno!! Ja se ježim od njih.Ne znam kako da ih se riješiš no najbrže bi ti bilo "trknuti" do poljoprivredne ljekarne da ti oni daju nešto čime ćeš ih pošpricati.Ne znam baš da bi neko "domaće" sredstvo bilo dovoljno učinkovito kad veliš da ih toliko imaš.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 13:49
Meni se pojavljuju samo u povrtnjaku i to u articokama.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 19:54
negdje sam procito da se mora postavit vaza naopako okrenuta i to napunjena slamom.Navodno se one tamo skupljaju i onda ih bacis/unistis.Nisam to jos probo pa ne znam da li je djelotvorno iako sam ih imo u cvjetaci.
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:48
Znam i ja ih se ježim, pogoovo jer imam bebu, a kolica su preko dana vani. danas sam špricala s sredstvom protiv ušiju, otrovno je proiv hrpe toga pa će valjda i njih potamanit. A moram i do  poljoprivredne ljekarne, da vidim šta će reći. Mislila sam možda znate za nešto, ne nužno prirodno. Baš su mlade štrige, ne znam od kud.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 17:46
uholaže jedu puževa jajašca
pobiješ sve uholaže = dogodine imaš poplavu puževa
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 18:37

Uholaže u jednj noći pojedu mušice/uši na jednoj cijeloj grani. Svaku koju donesem u kuću u salati bacim sa balkona na stablo jabuke ili kruške.

Možda griješim, ali nisam vidjela štete od njih. Možda imam sreće!

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 18:59
Pročitajte ovdje. Malo dobroga, malo lošega ...
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 11:10

Sad znamo još nešto više

Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 18:12
Meni su svejedno ljigave. Kod mene su ove godine u normalnom broju, nema ih kao prošle godine.
Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 09:38
Čitala sam u knjizi da su uholože vrlo korisne za vrt, jer uništavaju štetnike poput puževa (jaja) i dr.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.