Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 23:36
Ima sjemena adeniuma obesuma i arabicuma na aukcijama.hr ako nekoga zanima. Klijavost je provjerena i zaista niču.

Ja imam nekoliko različitih vrsta, somalense, obesum i arabicum i jako su divne biljke. Tko god ima priliku neka sije to sjeme s obzirom da se predivan izgled biljke - taj trbuščić koji joj daje posebnost, može dobiti samo iz sjemena.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 07:37
Vrijedni mrave a di su slike?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 09:23
Kolika je cijena tog sjemena na aukcijama?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Atlantida View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Atlantida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 16:30

Moja pustinjska ruža je cvala dva puta onda su je napale neke uši i u jesen se potpuno listovi osušili i otpali. Več sam bila mislila, da joj je kraj pa sam joj ošišala vrhove stabljika i sad počeli rasti novi listovi i ovo izgleda ovako:

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 18:56
Kakve boje su cvjetovi?
Koliko ti je stara biljke?
Inace, lijepo izgleda, zdravi listovi.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Atlantida View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Atlantida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 21:40

U ovoj boji su joj cvijetovi ...

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 18:29
Prekrasni cvjetovi!
Ja imam jako puno adeniuma raznih uzrasta, a neke u fazi nicanja. Moglo bi biti blizu 100, ako svi niknu.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Atlantida View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Atlantida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 19:18
Zbilja?? Opa!Clap  I ja sam nedavno dobila sjemenke pustinjske ruže roza boje,..ali se bojim, da mi neće niknuti no tek sam jih posijala---pa sad čekam Smile  No iako nebude ništa drago mi je da sam spasila ovu jer je bilja zbilja jadna.   Čekam tvoje sličice...stoga..navali ! Obaspi me njimaSmile Smile
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 19:48
Stavit cu slikice kada budu svi nikli da vidis moju malu plantazu.
Sjeme, kada posijes nice za 4 dana, tako je bar kod mene.
Ja sam ih sijala u zemlju za kaktuse, pomjesanu sa perlitom. Boja ima svakakvih; bijelih, zutih, roza crvenih, ljubicastih, itd.
jerovatno ce proci jos puno vremena do prvog cvijeta, ali strpljivo cu cekati.

Samo se bojim kako ce mi prezimiti ovu dugu i mracnu zimu u Norveskoj.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 14:17
Ja sam jucer posijala 5 sjemencica adenijuma... cekam :D
Na vrh
Atlantida View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Atlantida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:20
Dora jesu ti nikla sjemena? Meni niklo svih 10....Kako sad dalje? Koliko zalijevati, biti na suncu ili ne biti,...?
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 01:46
Niti jedan nije niknuo.
Brijem - lose sjeme.
Steta.
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 16:03

Atlantida ispočetka nemoj držati na direktnom suncu tek kad budu jedno 2 i pol cm barem sam ja tako napravila.
Imam ih četiri i još su živi.
Sad se prže na suncu i zaljevam ih skoro svaki dan.
A znak da ih treba zaliti je kad se njihov trbuščić počne mrežurati.
                 Sretno
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 19:02
www.ortaniqe.com to ti je u SAD ali  provjereno stize
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 15:55
Sram me je okačiti slike kad sad nemaju cvjetova. Embarrassed Dok procvjetaju pa ću se malo hvaliti.

Cijene na aukcijama su 12 kn i 14 kn za 5 sjemenki. Početna cijena, naravno, ali se katkad da kupiti i za tu početnu kad je mala zainteresiranost.
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 15:59
Tako je. Trbušćić je izvrstan pokazatelj da se ne pretjera sa zalijevanjem. Meni su isto niknuli svi adeniumi koje sam kupila, a što se tiče orezivanja, kažu kad se odreže vrh adeniuma da se ljepše onda grana.

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 18:02
nabavila sjeme obesuma odoh sijat , sva treperimsmile99
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 18:20



Da vam pokazem nekoliko mojih adeniuma sijanih u prosincu i sijecnju, veljaci.
Imam ih jako puno, ovo je samo jedan mali dio.

Miss, sretno sa sijanjem!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 14:05
Moji su jako loši.
Iz prve ture sijanja nikla tri, preživjela zimu, ali nisu proljeće. Vjerovatno sam ih previše zalijevala.
Iz proljetne ture sijanja, imam još tri-četiri koji pokazuju da bi mogli preživjeti, a ostali su propali. Ne prežive li ovi, dižem ruke od njih, bez obzira koliko su mi lijepi i koliko ih želim.
Tvoji su fuksija odlični.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:38
Originalno poslano od člana Semira Semira napisao:

Moji su jako loši.
Iz prve ture sijanja nikla tri, preživjela zimu, ali nisu proljeće. Vjerovatno sam ih previše zalijevala.
Iz proljetne ture sijanja, imam još tri-četiri koji pokazuju da bi mogli preživjeti, a ostali su propali. Ne prežive li ovi, dižem ruke od njih, bez obzira koliko su mi lijepi i koliko ih želim.
Tvoji su fuksija odlični.
pokušaj ih posaditi u glinene teglice ali one prirodne ne ofarbane one ti upiju višak vode
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.