Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 18:15
Jagoda,pročitala sam na jednom site-u uzgajivača adeniuma da mahune sazrijevaju 3-7 mjeseci,ovisi o temperaturi i količini sunca.Tak da budi strpljiva!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 18:47
evo,sjeme je stiglo i adeniumi su posijani prije točno 3 dana u mješavinu perlita i komposta za kaktuse,poklopljeni,zalijani sa kišnicom i stavljeni na radijator.





Evo sadašnjeg stanja.









Dalje bumo vidli
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 18:54
smile227već su nikli suupeer, bit će oni i dalje dobro vidim da su lijepo ušuškani
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 21:44
Bravo Rain! smiley2532.gifDržim fige da brzo narastu veliki, lijepi i debeli...sa puno puno cveteka! smiley2270.gif
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 01:22
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Jagoda, pa to je fenomenalno, pa kod tebe ima cak 4 mahunice.
Znaci da su pcelice dobro odradile svoj posao.
Znaci, ako ima 4 mahunice, a u svakoj bi trebalo biti od 60 do 100 sjemenki, pa Jagoda, ako bude srece, ti ces imati sjemena za cijelu plantazu.

Jagoda, moji adeniumi jos nisu cvjetali, ali sam mahunice i zrelo sjeme videla na jednom stranom sajtu, ali se vise ne sjecam na kojem.

Sretno dalje, i neka bude sto vise sjemena.

Miji su svi iz porodice obesum, dakle adenium obesum, premda imam zelju da nabavim i somalense i arabicum

No, najprije moram mvidjeti kako ce prezimiti ovu dugu i mracnu zimu.
Fuksija nisam dugo bila na ovoj stranici i nisam ti se zahvalila za komentar,zato to činim sada. To oko mahunica je super nisam uopće znala te podatke i moram biti strpljiva i čekati da mahunice sazriju, pa da onda krenem u sijanje..Flavia mi je savjetovala da ih obučem u čarape jer se navodno rasprsnu i onda ih ima svukuda,a bila bi šteta da ih pogubim....Već su dosta debele, a kad će sazreti ko zna....Biti ćete obavješteni na ovoj temi....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 01:42
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Jagoda,pročitala sam na jednom site-u uzgajivača adeniuma da mahune sazrijevaju 3-7 mjeseci,ovisi o temperaturi i količini sunca.Tak da budi strpljiva!
Rain hvala ti na na informacijama za mahune.Moram biti strpljiva jer nisam sigurna  koliko već sazrijevaju....Ako je to 3-7 mjeseci onda ima još vremena, ali nikad se ne zna....Moram te pohvaliti za tvoje adenijume koji su ti nikli...Baš super i to samo za 3 dana...Gdje si nabavila sjeme i koje su boje?ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 06:44
Bravo Rain!
Koliko ih imas?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 08:03
Joooj,nisam mogla odoljeti,naletjela sam na aukciju na Ebayu,bili su jeftini i nije baš bilo interesa,tak da sam malo pretjerala i kupila desetak boja obesuma-nekoliko raznih crveno-bijelih-rozih kombinacija,žuti,boje marelice,jedan duplog cvijeta,neki sa šiljastim listovima i jarko rozim cvjetovima.Kasnije sam još slučajno naletjela na Ad,arabicume,za koje sam kasnije pročitala da se rijetko nađu u prodaji i da je skupo sjeme.Bilo je u prodaji samo 12 paketića po 5 sjemenki,pa sam ulovila jedan paketić,to bi trebalo doći idućeg tjedna.Svo sjeme je iz Tajlanda,od firmi koje se bave isključivo uzgojem adeniuma.Oči su mi ispale kad sam vidla slike njihovih adeniuma,osobito arabicuma visokih 1,5m,sa deeebelim kaudeksima i ogromnim debelim korijenjem.Sretna bum ako mi od svih tih sjemenki odrastu bar 2-3.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 17:52
Od par sjemenki koje sam dobila od Flavke ,za sad je samo ovaj niknuo.Jedan ali vrijedan.Za meneee,bar..Hvala Flavka...


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 20:36
OOO Alisa, baš mi je drago da je niknuo. Nadam se da će i drugi, makar je i ovaj jedan veliki uspjeh jer je od ukupno 10 sjemenki iz te ture niknuo samo taj jedan, što znači da je sjeme bilo staro....i trebalo mu je više od mjesec dana da nikne! Super! Clap
Nadam se da ću i ja uskoro staviti sličice svojih niknutih iz Raininih sjemenki! EmbarrassedWink
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 20:51
rain smile143slikice malih buca
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:23
Bromi....evo sad će fotkice Raininih bebača....ako bude sreće....:ciao:%20-%20ciao%20-%20smajliji
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:33
Evo,evo!
Nisam baš prezadovoljna,dosta sjemenki je istrunulo(valjda od silne brige),a ovi kaj su živi su od danas u solariju,čine mi se prilično izduženi



Imam jednog albina,vrlo je napredan,krenuli su prvi pravi listići,pod lampom je pocrvenil od neugodnosti.Znam da ne bu dugog vijeka,ali baš mi je jaaako drag





A ovo su (za sada)pravi i zdravi dečki







jedan tek nikli mališan kojeg sam morala skidati iz pidžamice




A jednog lijepog dana budu ovakvi

hanči,fala



Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:36
baš su medeni, a ovaj bijeli je poseban.Zakaj misliš da nebude dugog vijeka?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:40
Pa vele da albinosi ne mogu dugo živjeti bez klorofila i da prije ili kasnije uginu.Bumo vidli!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:45
smile141prekrasni su
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:48
Wow Rain *cmoka*%20-%20cmoka%20-%20smajliji, kak su fora!!!...i kak su već veliki!!!...a i ovi Hanini/tvoji su krasni....i jedni i drugi imaju braću i kod mene! Sve forumska "rodbina" :vozdra:%20-%20vozdra%20-%20smajliji
Albino je baš super:love:%20-%20love%20-%20smajliji....možda je to takva vrsta, kaj znaš....daj bože da poživi...
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:57
Aha,sad smo si svi adeničari familija!!Kristuš Miško,Flavia,sad bu mi 3 dana zvonilo v vuhu od ove odštopač -puse.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:57
Rain baš su ti slatki mali adenijumići,držim palčeve da svi prežive....WinkWink
Ja čekam moje mahune da sazriju,smile127 ali još uvijek još ništa...Usput ima li netko jednu,dvije sjemenke da probam posijati...Plaćam ili vraćam kad mahunice sazriju....
sutra je novi dan
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 22:05
Jooooj,ja sam sve kaj je bilo za podijeliti,podijelila.Ako bum opet naručivala,imam te u glavi.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.