Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 22:49
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Jooooj,ja sam sve kaj je bilo za podijeliti,podijelila.Ako bum opet naručivala,imam te u glavi.
Hvala ti Rain, ako bude javi se.....SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 22:49
Pozdrav ljubiteljima cvijeća!
Evo čitam vaše postove, gledam slike. divim se i moram priznati da nisam još vidjela pustinjsku ružu. Stvarno je prekrasna. Ja obožavam cvijeće i stalno raspravljam s mužem, imam pune balkone a kako živim u zgradi preko zime je panika jer nemam dovoljno mijesta za spremiti ga. U stubištu je relativno hladno i mračno, ali nekako preživi.
Molila bih vas, ako koja ima bar jednu sjemenku za prodati nek mi se javi. Zanima me kad naručujete kolika je poštarina i koliko to na kraju sve košta kad putuje iz inozemstva. Hvala unaprijed na odgovoru!
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:01
Posijao prije par dana i niknulo u rekordnom roku.
Pošto sam potpuno nov ne zanam kako dalje.
Do sad sam držao sve skupa u najlonskoj vrečici. Do kad to mora biti unutra?

klijanci

Da li bih se trebao zabrinjavati radi ovoga?

Pojavilo se samo oko jedne sjemenke. Trebam li to izvaditi?

@sanja9802
Sjeme sam kupio preko njuskalo.hr i aukcije.hr
Poštarina 3-10kn + cijena sjemena
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:27
Sad ih otkrij i skini ovu plijesan.Pošpricaj sa previcurom,ako nemaš,pospi sa cimetom.Prije svakog idućeg zalijevanja,bar 1 cm supstrata se mora isušiti.Adeniume ubija višak vlage.Radije zalij svaki,svaki drugi dan sa par kapi vode,nego da ih zaliješ previše.Stavi ih na južni prozor,neka ih sunce obasjava preko zavjese za početak.Ako te još kaj zanima,pitaj.Sretno!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 11:49
joj sve gledam ovo stvorenje, ali još se nisam odvažila da se okušam s njim Wink

nego rain - koja to svojstva ima cimet?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 22:02
Uništava plijesni,ako nije jak napad.Provjerila sam,donekle funkcionira.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 22:05
super Thumbs%20Up
čovjek tu svašta nauči
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 09:55
hvala za savijet Rain. preselio sam sjeme iz kojeg se širila plijesan u drugu teglu i posipao cimetom. za sad imam 9 zdravih klijanaca i nekoliko sjemenki na čekanju.
kako postići da biljčica dobi trbuh i razgrana se? da li je potrebno odrezati vrh kad poraste na željenu visinu ili na neki drugi način?
nešto slično ovom:

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 10:43
Čekaj,kud juriš.Biljke uzgojene iz sjemena same po sebi dobiju trbuh,a obično se i same razgranaju.Pinciraju se kad malo odrastu,ako baš mora.Kad dobiju 2 para pravih listića,može se početi dohranjivati sa pol doze gnojiva za kaktuse.Adeniumi su ti spori,to je sport za strpljive.Meni moji već idu na živce,jedno vrijeme su lijepo rasli,sad je zastoj.Stavila sam ih na sunce,pa koji ostao,koji propao!pozz
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:50
Moja 2 adeniuma, posijana prije 18 mjeseci imaju pupove. Uskoro ce cvjetati.
Cekam da i ostali uskoro dobiju pupove.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 23:06
Fuksija,kak su ti prezimili,jesi li im stavljala lampu?Je li bilo gubitaka?pozz
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 04:08
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Moja 2 adeniuma, posijana prije 18 mjeseci imaju pupove. Uskoro ce cvjetati.
Cekam da i ostali uskoro dobiju pupove.
 
Fuksija drago mi je da si se konačno javila...Tvoji mladi adeniumi imaju pupove, to je jedna lijepa vijest..Stavi malo slike da vidimo kako izgledaju...Dakle tako dugo treba čekati na cvat kod mladih biljaka....ClapClapClapWink
sutra je novi dan
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 07:15
dobro jutro, ekipa cvjećara! molim vas uputite me di da kupim taj predivni cvijet "adenium".Embarrassed
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:01
evo i prvih listića:-)

da li je opasna ova plijesan lijevo? bilo je prije na više biljčica ali sad polako jenjava. da li će nestati skroz kad se zemlja osuši?
ovaj desno je najviše porastao do sada. malo je crvenkasti po doljnjem dijelu trbuha. znači li to da dobiva previše sunca?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 09:48
Prije nego kaj ponovo zaliješ adeniume,površinski sloj supstrata se mora isušiti,tak da bu i ta plijesan nestala.Crvenilo te ne treba sekirati.Adeniumima nikad nije previše sunca,i to kaj malo pocrvene bu nestalo za kratko vrijeme.
Lijep ti je ovaj debeljko,ide to tebi!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 10:52
mazim ih:-) ujutro su od 6 pod žaruljom do podneva a onda ih stavljam kraj prozora (preko zavjese) kad dođe sunce.

kupio sam usput neku osram spot natura žarulju, ali kasnije sam čuo da te žarulje uopće ne daju spektar koji treba cvijeću. ima li kakve koristi od žarulja za cvijeće ili su samo fluo cijevi dobre?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 13:13
Ja sam ih imala pod žaruljom cijelu zimu,i bili su bolji nego sada.Gro lux se zove ta žarulja.Al mislim da ti je sad to nepotrebno,dani su dugi,imaju dosta svjetla i sunca.
Renn,znam da su Flavia i Bromelia kupile adenium u cvatu u MBM-u lani,nemam pojma jel sad imaju.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 13:18
Veliki pozdrav svima!
Rain, svi adeniumi su prezivjeli zimu; mracnu, hladnu i dugu. Nisam imala dodatno osvjetljenje ali mi svi adeniumi, vise od 80 komada stoje u maloj sobi, gdje je komp, a tu ima njvise svjetlosti.
Neke sam vec presadila.
Mogu samo reci da su rzlicito podnijeli zimu, jer su neki izgubili sve listice i sada imaju nove listice, a nekima nije otpao ni jedan jedini listic, kao da i nije bilo zime.

Jagoda, adeniumi procvjetaju i ranije, ali ako imaju uslove koje oni zahtjevaju.
Obecajem da cu ih slikati kad procvjetaju, jer su mnogi bili skepticni i rekli da moji adeniumi u tako losim uvjetima- hlanoj i mracnoj Norveskoj nece nikada procvjetati.

Vjerovatno u svibnju ce da se otvore prvi pupolkci, a tu cu radost podijeliti s vama svima.

Jos samo da kazem ime adeniuma, koji ce procvjetati, a to su: SILVER STAR, posijan 27.12.2008. i BRIGHT GEM, posijan 9.1.2009.
Bas me zanima da li ce im cvijet biti, kao kod maticne biljke od koje je uzeto sjeme.

Cim procvjetaju, stavljam slikice.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 16:30
Super,znači da im lampe i sva ta čuda po zimi i nisu nužna.Baš ti hvala što si podijelila svoje iskustvo s nama.Jedva čekam da ti procvatu!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 07:12
da li se adeniumi zalijevaju odozgo ili u tanjurić? koliko moraju biti otprilike stari prije nego ih počnem navikavati na vanjske uvijete?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.