Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:20
Pinus,imam jedno pitanje za tebe,ovo što cvate rozo,nije li to ona biljčica (neki sedum) za kamenjare,pitam jer imam nešto slično i vani i u posudi koja ostaje preko zime vani,ali nikako ne cvate,koliko mu treba vremena da procvate?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:35
monstera, ovi sedumi sa slike (1+2) počinju cvjetati sredinom kolovoza a cvijet traje sve do prvog mraza. Kupio sam ih sredinom proljeća, a počeli su cvjetati tu istu godinu.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 19:12
Moji mali bebačiSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 19:12

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 19:13

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 19:21
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

monstera, ovi sedumi sa slike (1+2) počinju cvjetati sredinom kolovoza a cvijet traje sve do prvog mraza. Kupio sam ih sredinom proljeća, a počeli su cvjetati tu istu godinu.


Hvala,sad sam gotovo sigurna da su moji isto takvi
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:29
Bebolina, super su nikli.
A kako je onaj sto je dosao kao biljka?
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:01
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Bebolina, super su nikli.
A kako je onaj sto je dosao kao biljka?
 
Dobro je, lijepo se popunio i pokazuje znakove skorog listanja.
Nisam mislila da će se tako brzo prilagoditi u novoj sredini, još kad se uzme u obzir da je putovao skoro 20 danaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 05:36
e, super, bas mi je drago, bit ce veliko iscekivanje kad propupa. Zapravo, ti jedina imas pravi, dobri hibrid koji bi trebao imati zanimljiv neobicni cvijet. Sumnjam da cemo mi ostali od ovih pustih sijanaca dobiti ista bas zanimljivo. Imas li mail tog Tajlandjanina koji ti je htio poslati biljku? Koliko je kostalo fitosanitarno uvjerenje?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 08:30
Bebolina ljepi su bebači...baš mi se sviđaju....smile71
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 10:37
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

e, super, bas mi je drago, bit ce veliko iscekivanje kad propupa. Zapravo, ti jedina imas pravi, dobri hibrid koji bi trebao imati zanimljiv neobicni cvijet. Sumnjam da cemo mi ostali od ovih pustih sijanaca dobiti ista bas zanimljivo....

Bebolina sigurno će tvoj adenium biti nešto ekstra, i ja u to ne sumnjam !


Bijeli adenium djeluje tako nježno, a ovaj roze boje je čisto nešto drugo.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 14:54
Pinus ovaj rozi djeluje graciozno i veličanstveno....ova roza boja je nenadmašna smile86
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 15:11
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

e, super, bas mi je drago, bit ce veliko iscekivanje kad propupa. Zapravo, ti jedina imas pravi, dobri hibrid koji bi trebao imati zanimljiv neobicni cvijet. Sumnjam da cemo mi ostali od ovih pustih sijanaca dobiti ista bas zanimljivo. Imas li mail tog Tajlandjanina koji ti je htio poslati biljku? Koliko je kostalo fitosanitarno uvjerenje?
Dobit ćeš mail od simpa kosookogLOL kad s njim "izbistrim" cijenu transporta i uvjete koji nama pašu. Na veću količinu naručenih sadnica i sjemena, fitosanitarno uvjerenje išlo je na njegov kontoLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 15:13
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

e, super, bas mi je drago, bit ce veliko iscekivanje kad propupa. Zapravo, ti jedina imas pravi, dobri hibrid koji bi trebao imati zanimljiv neobicni cvijet. Sumnjam da cemo mi ostali od ovih pustih sijanaca dobiti ista bas zanimljivo....

Bebolina sigurno će tvoj adenium biti nešto ekstra, i ja u to ne sumnjam !


Bijeli adenium djeluje tako nježno, a ovaj roze boje je čisto nešto drugo.
@PinusEmbarrassed Zaista su "okrutan"LOL ako ovako nastaviš izazivati s ovim ljepotanima, ok kućnog ću samita dobiti crveni kartonLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 17:17
Pinus je li ovo tvoj ljepotan ? da li je to možda Super Noble Concubine ili koji ? Kako se zove vrsta ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 20:29
monstera, dosta tih podataka sam već naveo. Evo još jedan puta za one kojima se ne čitaju stari postovi. To su adenium hibridi uzgojeni iz reznica, nizozemskog su porijekla.

Dali možemo govoriti o caudexu kod adeniuma koji je uzgojen iz reznice?

Ovako izgleda caudex adeniuma kojeg nisam dizao- bijeli adenium. U stvari tu ne možemo govoriti o caudexu zato što ga jednostavno nema:


A ovako caudex adeniuma nakon dizanja - roza adeniumi. Tu u stvari vidimo početak nastajanja caudexa :




Od dizanja je prošlo mjesec i pol. U tom razdoblju je adenium proizveo dovoljno klorofila da se uskoro neće opaziti razlika u boji caudexa.

Čitam da je dobro presaditi adeniume svake dvije godine u novi supstrat. Tom prilikom je dobro malo ( 2 cm) dignuti adenium. Dio caudexa koji raste pod zemljom je deblji od nadzemnog dijela. Osim toga i sam korijen adeniuma lijepo izgleda kada ga vidimo ovako isprepletenog.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 20:51
Mene zanima ima li kod nas za kupiti sjeme ovog običnog adeniuma (i bijeli) što pinus ima?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 09:03
Ne znam kakvo je sjeme ,ali ja sam ga nedavno kupila,mislim da bi trebao biti onaj pravi s trbušćićem,ne znam. Da i ako ga nekad ima za kupiti,to je jako rijetko. Prodavala ga i neka ženska na njuškalo. hr,ali jako skupo i moraš dugo čekati da stigne iz Švicarske.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 11:21


Probao sam oprašiti cvijet adeniuma. Učinio sam to tako da sam pincetom otkinuo prašnik sa peludom na jednom cvijetu i poslije sa njim oprašio tučak cvijeta drugog adeniuma. Učinio sam to na jedno desetak cvijetova   i to križno na dva adeniuma.
Čitam da je postotak uspiješno oprašenih adenium hibrida vrlo mali, no nadam se bar jedne „mahune“.

-     Na prvoj slici sam označio prašnike sa peludom (ili ono što ja mislim da su prašnici) a na drugoj slici mislim da je tučak ova zelena glava u crnom krugu. Mjesto na koje sam posipao pelud je neposredno ispod te glave.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 11:23
Thumbs%20Up hvala za slikovni  prikaz, nekome će sigurno jednom zatrebati 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,367 sekundi.