Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 20:46


Bebolina, pogledaj ga ovdje u ovoj crvenoj elipsi. Svega 3-4 cvijeta trenutno otvorena. Kod njega sam rezao cvjetove želeći ga umjetno oprašiti. Trenutno nije lijep i čeka bolje trenutke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 21:11

Snimila sam ja njega, samo mi je čudno bilo što je u drugom planu.

Bitno da je on živahan, cvjetat će on još ohohooooThumbs%20Up 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 22:28
Prekrasna kolekcijaThumbs%20Up divno izgledaju  smile94
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 12:26
bebolina gledala sam na onoj stranici stvarno ih ima preeeedivnih..  svakako kad budeš naručivala mi se javi na pp uzet ću jednoga svakako, mada bi po slikama uzela skoro sve :D

pinus predivni su ti stvarno kad će moji bit toliki :D

ja sam svoje ipak presadila one ne pravo presađivanje nego sam samo skinula posudicu i ubacila u veću i dodala zemlju i dobro sam napravila jer je onaj glavni korijen došao skroz do dna posudice...

neću ih još unositi jer je baš lijepo sunčano pa neka još uživaju malona suncu ali pri prvoj prognozi nižih temperatura ih unosim unutra
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 19:32
Može li mi neko preporučiti s čime se gnoje ovi ljepotani?Neću možda tak skoro ali sam ih planirala dohranjivati kad porastu...ima neko neki prijedlog?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 19:58
Jako blaga otopina tekućeg gnojiva za kaktuse. Prije ih malo zali s vodom, pa tek onda s otopinom gnojiva, jer bi im u protivnom spalila korijen...
Sretno s bebaćimaThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 20:09
Hvala bebi...nisam ih još posijala al budem čim nađem vremenaConfused kojega je u zadnje vrijeme premalo Thumbs%20Down
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 00:21
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Hvala bebi...nisam ih još posijala al budem čim nađem vremenaConfused kojega je u zadnje vrijeme premalo Thumbs%20Down
Potopi sjeme u mlaku vodu navećer i ujutro ih samo poslaži na zemlju i pokri folijom. To je zaista minimum vremena koje ti je potrebno za prvi korakWink Svaki sljedeći dan je samo radostSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 03:05
Pinus ClapClap za ljepotane. Dobro je primjetila Bebolina da zapostavljaš bijelog ljepotana. Neme veze što ima manje cvijetova daj ga malo pokaži ..WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 14:42
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Pinus, Dobro je primjetila Bebolina da zapostavljaš bijelog ljepotana. Neme veze što ima manje cvijetova daj ga malo pokaži ..

Evo cure, ovdje je bijeli adenium. I on je meni lijep, samo roze adeniumi su mamac za oči. Obično svi koji prvi puta vide adeniume u živo oduševljeni su roza adeniumima. Bijeli adenium je igrač na duge staze.

I njega sam dignuo iz supstrata. Pošto su svi moji adeniumi iz reznica, nemaju kaudeks. Adeniumi bez kaudeksa nisu tako lijepi. Bolje rećeno adeniumi sa kaudeksom su mi lijepši.

Kako natjerati adenium da formira kaudeks ? Nije tako teško, svake godine prilikom presađivanja dignimo adenium za 1-2 cm. Nećemo dobiti onaj klasični kaudeks kao kod sijanca, ali bolje išta nego ništa.

Skinuo sam mu istovremeno i „protezu“ za rastezanje grana. Evo u par slika da vidite kako sam to napravio i kako sada izgleda:

..

Sada izgleda ovako:

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 15:18
ma divan je smile94
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 15:27
Priznajem da ih nikad nisam vidjela u živo,ali tvoji su prekrasni i bijeli i rozi.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 16:13
@Pinus
PrekrasnoThumbs%20Up
Moje bebe uživaju na rujanskom sunčekuEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 16:24

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 17:15
kako su zgodni ovi malci,fale im samo pelene!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 17:33
Kakvi će tek biti kad narastu i ako Bog da procvjetaju?
smile106
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 17:46
Bit će to pravi raj za oči!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 17:57
Bebi sta ne bi cvjetali...kao sto sam vec rekla,do ovde si stigla s malcima i sad vise nema natrag,samo naprijed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 18:00
Njima treba jako dugo dok ne procvjetaju, nekad i više od dvije godine, pa ako bude koji cvjetić sljedeće godine, nitko sretniji od mene.smile64
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 19:37
Bebi suosjecam s tobom...i ja se veselim tvom prvom cvjeticu.Ti se samo pobrini da oni napreduju kao i do sada i vjerujem da ce te iznenaditi
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,688 sekundi.