Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:06
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:



bebolina tvoje još nije stiglo nadma se da nisu izgubili pismo

Poslala sam prije dva dana, stići ćeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:10
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Zvjezdna,ja se slažem s tobom.Stiropor je mekani i on bi po mom mišljenju upijao vlagu a perlit je tvrd i ne upija je.
maris
,jučer sam kupila suptsrat od Compo sana i na njemu piše da su sastojci Agrosil i Perlite tako da bi se trebalo tako pisati.To je prirodna mineralna vulkansaka kamenina.Tako piše na vreći.
Ni stiropor, ni perlit ne upijaju vlagu

Ok..evo nešto sam naučilaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:42
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

bebolina tvoje još nije stiglo nadma se da nisu izgubili pismo [IMG]smileys/emot85.gif" align="middle" />

Poslala sam prije dva dana, stići će[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


ma znam da oće... tj ako neće poštari će dobiti batina

bit će adeniumića ako sve nikne
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:05
Zvjezdana,ako te to šta tješi i ja čekam paket.Trebao je stići danas a izgleda da će malo kasnit.Bez brige,stići ćeWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:47
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

maris,evo o perlitu
http://www.europerl.at/fileadmin/downloads/Europerl/Allgemein/Andere_Sprachen/Perlite_Info2-hr_2.1_.pdf

Super,hvala budem pogledala.Tongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 10:58

Napisao sam da adeniumi nisu lagani za uzgoj. Evo jedan primjer : Ako adeniume sada preko zime malo previše zalijem, oni se izduže. Ako ih unutar deset dana malo premalo zalijem vrhovi lišća se posuše. Ne odgovara im niti previše a niti premalo vode. Naći pravu mjeru prilikom zalijevanja nije tako jednostavno. Danas sam ih obilnije zalio jer sljedećih nekoliko dana očekujem sunčano vrijeme. Tu izduženu nepravilnu rast namjeravam početkom proljeća porezati.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:05
Pinus ako mogu pitati u kakvu  su zemlju posađeni?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:38
Maris ništa specijalno. Koliko čitam adeniumi nisu osjetljivi na tip zemlje. Osnovno je da zemlja bude propustna. Zemlju miješam sam, stavim   1/3 starog odležanog komposta sa vlastitog kompostnika, 1/3 vrtne zemlje – krtičnjaka sa vlastite parcele. Prosijanog na situ. 1/3 drobljene cigle. Sve to steriliziram u pećnici.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:46
Pinus,ja kad vidim da se supstrat polagano isušuje onda dobro zalijem i iscijedim.Ne čekam da mi supstrat bude tvrd i suh jer znam da to isto nije dobro i škodi im.Možda mi se koji put i to dogodi al ne pamtim.A pošto u supstratu ima perlita jako je malo moguće da je previše vlage i natopljeno.Zato ja svima rađe preporučam da pomješaju hranjivu zemlju za cvijeće sa perlitom.Uspijeh zagarantiranThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:46
pinus predobri su ti :)

da i aj sam primjetila da čim malo se isuši im zemlja odma ih listovi žute... dobro to me ne brine jer će tako i tako nove listove baciti ali opet... ma bitno da mi ne strule


20 sjemenkica posađeno jučer navečer.... nadam se da će niknuti bar pola :) još bebolinine kad posijem....
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:50
Zvjezdana,ono što sam ja naučila iz sijanja adeniuma je da ih ne zaljevam previše,jako malo kapi oko sjemenkica i na sunce sa njima.Rezultat neće izostati.Ja sam imala manjka svijetla kad sam ih sijala i malo sam ih preveć zaljevala i gnjilili su mi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:53
da znam da nesmijem puno zalivati i ja sam pogriješila s tim prvi puta previše sam visila i stalno šprickala sad ujutro sam pošpricala jer je bila suha skoro zemlja... i tako ću kad vidim da se suši onda pošpricat a ne stalno mokro držat....
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 11:57
Da,baš zbog toga sam ti i napisala.Ja sam ih zaljevala sa nekoliko kapi svako jutro a i to je bilo previše jer nekoliko kapi na malu čašicu od kave i to bez perlita jako puno znači i sjeme jako brzo izgnjili.Sretno sa klijanjemWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 15:33
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


... Ako adeniume sada preko zime malo previše zalijem, oni se izduže. Ako ih unutar deset dana malo premalo zalijem vrhovi lišća se posuše. Ne odgovara im niti previše a niti premalo vode. Naći pravu mjeru prilikom zalijevanja nije tako jednostavno. Danas sam ih obilnije zalio jer sljedećih nekoliko dana očekujem sunčano vrijeme.  ...
Ovo je vrlo korisna informacija. Pripazit ću na to kad moji porastu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 16:19
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Napisao sam da adeniumi nisu lagani za uzgoj. Evo jedan primjer : Ako adeniume sada preko zime malo previše zalijem, oni se izduže. Ako ih unutar deset dana malo premalo zalijem vrhovi lišća se posuše. Ne odgovara im niti previše a niti premalo vode. Naći pravu mjeru prilikom zalijevanja nije tako jednostavno. Danas sam ih obilnije zalio jer sljedećih nekoliko dana očekujem sunčano vrijeme. Tu izduženu nepravilnu rast namjeravam početkom proljeća porezati.
Nek' te te sitnice ne brinu, bitno je da uspješno prezime, jer ćim bude dan dulji s malo više sunca, hrabro ćeš ih porezati a i prolistat će nanovoEmbarrassed
Baš su ti lijepiClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 16:30
Evo mojih ljepotanaTongue
Ni jedan se ne žali na preveliku količinu vode, ali ima i onih koji traže više. Ovi veći upiju puno više vode u sebe, tako da im je jedno zalijevanje tjedno sasvim dovoljno, dok ovi manji trebaju vodu barem svaka dva, do tri dana.

...ovaj je posljednji stigao, tek počinje s listanjem

Ovaj je u teglici od terakote, jako se brzo isuši za razliku od ostalih. S prvim toplijim danima i on seli u pvc

Ovi malci pokazuju da im je nedostajalo vode, listovi su suhi na vrhovima

Fotke nisu baš nešto, ali vidi se da im baš i nije loše kod meneEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 17:59
Zaista im nije loše kod tebe,paziš ih kao male princezeTongue,a meni su i Pinusovi jako lijepi.TongueA koliko često zaljevaš ove koje si posijala ovu jesen?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 18:36

Zaista su Pinusovi prekrasni primjerci adeniumaThumbs%20Up

Ove moje malene zalijevam svaki drugi dan, ali pomalo, pogotovo one koji su cijeli dan izloženi suncu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:12
aaaa bebolina predivni su stvarno... samo ih pazi i mazi :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:22
Bez brigeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.