Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:04
Ajme ljepote! smile39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:41
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ajme ljepote! smile39
Poslikaj malo svoje, pleaseEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:49
Pa trenutno baš nisu zanimljivi. Svi su vani pa su malo usporeni. Boje na pupovima su malo intenzivnije... Onaj bijeli sa roza rubom bi trebao procvjetati uskoro. Pup mu je skroz crven Confused
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:57
Moji su od danas vani. Vjerujem da će i oni usporit na neko vrijemeEmbarrassed
Dobili su crveni karton i hladni tuš drinom, pa nek se čelićeTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 09:38
Predivni su bebolina..padnem u nesvjest svaki put kad ih vidim
Per aspera ad astra.



Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 17:46
moja tri bebaća nikla su sa samo jednim listićem ima li šanse da ostanu živi,stari su tri dana
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 20:41
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

moja tri bebaća nikla su sa samo jednim listićem ima li šanse da ostanu živi,stari su tri dana
Bez brige, preživjet ćeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:02
Evo i mojih adeniumčeka Wink





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:12
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Evo i mojih adeniumčeka Wink





Prekrasni suClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 22:41
Kada početi gnojiti adeniume gnojivom za kaktuse? Kad dobiju drugi par listića ili može i ranije (s duplo manje gnojiva)?
 
Kakva su vam iskustva sa ranijim gnojenjem?
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 20:39
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Kada početi gnojiti adeniume gnojivom za kaktuse? Kad dobiju drugi par listića ili može i ranije (s duplo manje gnojiva)?
 
Kakva su vam iskustva sa ranijim gnojenjem?
 
Ne žuri s prihranom dok nemaju bar dva para listića.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 17:18
Moji adeniumi stagniraju od kada su vani na full suncuThumbs%20Down Mjesto koje sam im namijenila ne odgovara im, pretoplo je, sunce je prejako Stern%20Smile listovi su im danas ofureni.
Sve sam ih premjestila na mjesto gdje će imati jutarnjeg sunca.
Držite mi palčeve da im pogodim pravo mjesto
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 18:35
I mojima su malo požutili listovi, ali nije kritično. I dalje rastu, jedan je čak i pupove izbacio.
Držim palčeve Wink

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 19:24
Mojih je nekoliko ostalo bez ijednog zdravog listaThumbs%20Down
Znam da će se brzo oporaviti, ali da mi ih je muka gledat, JE!Cry
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 20:20
Draga,drzimo
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 21:31
Žao mi je, bebolina, što ti je lišće ofureno, ali ako te tješi: od mojih 10 samo dva imaju listove. Samo u jednom danu su najprije ofureni, a onda su se svaki dan te fleke sušile i listovi otpadali. Sad imam samo 8 trbuščića sa štrkljavim ručicama i bdijem nad njima. Čekam listove. Nadam se da ću ih dočekati.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 21:37
Bebolina, hvala na savjetu. Oni koji su dobili 2 para listića dobili su upola razrjeđenog gnojiva. Ostali će uskoro Smile 
Neki su se počeli izduljivati pa sam mislila zato im malo ranije dati.
Neke sam i presadila, nadam se da to nije problem. Imaju dost dugačko korijenje za tako male biljčice.
 
Držim fige da se tvoji oporave i da nađu mjesto koje će im pasati Thumbs%20Up
 
Moji dobiju sunca popodne na cca 2 sata. Inače ih pokušavam držati na dosta svjetlom mjestu, vani ih iznesem u hlad na prirodno svjetlo pa kasnije dobiju tih 2 sata sunca. Ne znam gdje sam pročitala (od silnog istraživanja adeniuma) da ne vole izravno sunce već neko polu sjenovito mjesto, dok na forumu piše da ga obožavaju, što mi je normalno ako tako rastu u prirodi. Može bit da je tako budući da su rastu u potpuno drugim klimatskim uvjetima.
 
Ne znam, tek sam prve posijala. Ima Vas tu jako puno iskusnih i svaka vam čast, ja samo upijam i kopiram. Samo da malo brže rastu bilo bi milina Smile
 
Imam pitanje, neki su mi ful zeleni dok je nekima već stapka počela smeđiti. Jel to do vrste ili???
 
 
 
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 22:08
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Žao mi je, bebolina, što ti je lišće ofureno, ali ako te tješi: od mojih 10 samo dva imaju listove. Samo u jednom danu su najprije ofureni, a onda su se svaki dan te fleke sušile i listovi otpadali. Sad imam samo 8 trbuščića sa štrkljavim ručicama i bdijem nad njima. Čekam listove. Nadam se da ću ih dočekati.

I ja se nadam novim zdravim listićimaEmbarrassedI moji su se nešto počeli buniti smile85   Stvarno ih je teško tako gledatiCry
DržimThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Upda nam puste listiće..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 22:17
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Žao mi je, bebolina, što ti je lišće ofureno, ali ako te tješi: od mojih 10 samo dva imaju listove. Samo u jednom danu su najprije ofureni, a onda su se svaki dan te fleke sušile i listovi otpadali. Sad imam samo 8 trbuščića sa štrkljavim ručicama i bdijem nad njima. Čekam listove. Nadam se da ću ih dočekati.
 
Draga, ako su trbuščići čvrsti, ne boj se, oporavit će se.Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 22:22
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina, hvala na savjetu. Oni koji su dobili 2 para listića dobili su upola razrjeđenog gnojiva. Ostali će uskoro Smile 
Neki su se počeli izduljivati pa sam mislila zato im malo ranije dati.
Neke sam i presadila, nadam se da to nije problem. Imaju dost dugačko korijenje za tako male biljčice.
 
Držim fige da se tvoji oporave i da nađu mjesto koje će im pasati Thumbs%20Up
 
Moji dobiju sunca popodne na cca 2 sata. Inače ih pokušavam držati na dosta svjetlom mjestu, vani ih iznesem u hlad na prirodno svjetlo pa kasnije dobiju tih 2 sata sunca. Ne znam gdje sam pročitala (od silnog istraživanja adeniuma) da ne vole izravno sunce već neko polu sjenovito mjesto, dok na forumu piše da ga obožavaju, što mi je normalno ako tako rastu u prirodi. Može bit da je tako budući da su rastu u potpuno drugim klimatskim uvjetima.
 
Ne znam, tek sam prve posijala. Ima Vas tu jako puno iskusnih i svaka vam čast, ja samo upijam i kopiram. Samo da malo brže rastu bilo bi milina Smile
 
Imam pitanje, neki su mi ful zeleni dok je nekima već stapka počela smeđiti. Jel to do vrste ili???
 
 
 
Za nas su adeniumi još nepoznanica, iskustva nam nedostaje. Nadam se da ćemo im napipati pulsWink
Mali sijanci imaju zelene trbuščiće, dok oni veći, jači i snažniji imaju smeđe trbuščiće.Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.