Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 15:39
pinus, onda si bas sad u prilici spojiti 3 adeniuma, ili bolje iduce sezone
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 16:56
Pinus predivni su da bar moji u buduće budu za polovinu takvi ja bih bila zadovoljna
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 17:16
Odlicno izgledaju Pinus! Skoro pa da se ne vidi da su iz reznice. Jesi mjerio koliki je zapravo promjer u razini zemlje? Ne vidi se na slici neka referenca
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 19:49
aralija...lijepo izgledaju, sad si vjerojatno potrošila svu tremu, a drugi puta ćeš biti puno iskusnija. Mene tek čeka, ako zima prođe dobro Clap
 
Pinus...nakon tri dizanja zaista izgledaju moćno, e da...sa zanimanjem ću pratiti daljnji tijek događanja vezano za tri u jedanClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 21:00
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

ili bolje iduce sezone
mememe slažem se, bolje je rezati početkom iduće sezone rasta.

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

da bar moji u buduće budu za polovinu takvi ja bih bila zadovoljna
aralija, nakon dvije sezone tvoji će biti pravi ljepotani. Lijepe razgranate adeniume si kupila.

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Ne vidi se na slici neka referenca
Wolfsbane, mislim da je promjer tegle 18 cm.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 21:15
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Pinus...nakon tri dizanja zaista izgledaju moćno, e da...sa zanimanjem ću pratiti daljnji tijek događanja vezano za tri u jedan

moon, sjećam se kritika kada sam posadio tri iste fuksije u jednu teglu. No, na kraju je to bila daleko najljepša kombinacija. Ne treba miješati fuksije i adeniume znam to dobro. Ono sam učinio namjerno ovo sa adeniumom je ispalo slučajno. Možda i to ispadne dobro tko zna ?   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 07:21
Da,da,ja sam bila ta koja je kritizirala fuksijeEmbarrassed.
A adeniume neću kritizirati,samo ih gledam,učim od vas i divim seClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 07:46
Pinus da bar budu , eto jučer su dobili depilaciju, a danas na sunce. Prehranjivala ih baš i nisam puno u 15 dana jednom tako da će dobiti još dva puta prehranu jer kakve su prognoze do polivice listopada vjerovatno će biti vani na suncu. A za ovu tvoju trojku vrijedi eksperimentirati kad je već ispalo slučajno.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 15:54

Za jednog još ne polu godišnjaka ne cvjeta slabo. Sijao sam krajem 3 mj. procvjetao je krajem kolovoza.

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

a sunaca kod nas kažu da će biti sve do kraja listopada i vrlo toplo vrijeme, čak i vruće

@aralija, ako je to tako nastavi ih prihranjivati još cijeli rujan. Da znaš malo ti zavidim na vrimenu. Mjesec dana prije nego ih uneseš u kuću dobro je prestati gnojiti. U kući nikada nema dovoljno svijetla za adeniume. Najbolji od slabih položaja je južna prozorska polica. Adeniumi na to pomanjkanje svjetla reagiraju tako da počinju izduženo rasti. Ako bi supstrat bio bogat hranjivim sastojcima ta izdužena rast bi bila tim intenzivnija.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 17:16
Hvala Pinus , tako ću postupiti , mislim da ima idealno mjesto za njih. Prozor kutni jug- zapad znači kad bude sunca imat će ga i izjutra i popodne a ispod klupčice zapadnog prozora je radijator. Stavit ću ih na južni a toplina im je udaljena desetak cm koliko je široka greda koja spaja prozore
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 18:37
Pinus....za tako mladu biljčicu odlično cvjeta, a i puno pupova vidim. Cvijet je jako elegantan, a iza se nazire nešto, da li je to drugi adenium?
 
Moji će se vjerojatno jače izdužiti i o u potrazi za svjetlošću, naime bit će na južnom ili jugozapadnom prozoru, no ispred je natkrivena terasa pa je svjetlost ipak slabija. Vjerojatno ću ga onda trebati orezati najmanje do visine u trenutku unosa u stan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 20:37

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

, a iza se nazire nešto, da li je to drugi adenium?

moon,sve vidiš. Da i kod ove tegle sam „pogriješio“    i pusti dva adeniuma zajedno. Mislim da na proljeće još uvijek stignem intervenirati ako će to previše ružno izgledati. No, za sada mi je OK.

Wolfsban, kako napreduje tvoj arabicum ?
   
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 21:04
@Pinus hvala na pitanju, onaj veliki je poceo pustat listice, i pustio je dosta friskog korijenja (jucer sam ga prebacila u finalni mix). Sad je prvi put dobio malo vode.
Ovaj tvoj cvatuci je lijep, ali meni je ovaj iza puno zanimljiviji haha, lici na arabicuma :D
Ti kazes da si pogrijesio sto si ih dva ostavio skupa, budem ti sutra poslikala kako sam se kraljevski zeznula sa sijancima adeniuma :))) racunala sam da ne budu puno narasli, pa da ce moc prezimit skupa u jednoj zardinjeri... Aha. I jos su to mladji, sijani oko 20.7, al do proljeca bi nastao blok korijenja valjda..
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 22:55
Pnus.....LOL sve vidim, a što je najvažnije - sviđa mi se ono što vidim, ovaj cvjetni je će-će, a vaj iza je baš lijepo razgranat
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 00:24
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Za jednog još ne polu godišnjaka ne cvjeta slabo. Sijao sam krajem 3 mj. procvjetao je krajem kolovoza.

Prekrasno ClapClapThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 07:18
Lijepo je sve pročitati,nešto zapamtiti,a onda se diviti viđenom.
vaši adeniumi su lijepi sviTongue
Bravo smile141
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 08:43
Pinus,pa koliko dopinga si im dao da tako mladi cvatuTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 11:02


O da mali kaktus, bez „papice“ (dopinga) nema ništa. Zadnja 3 – 4 dana kod mene slabo vrijeme (za adeniume) oblačno, kišovito. Sve sijance adeniuma sam prestao prihranjivati ali ne i ove koji cvatu. I on je dobio je povlašteni tretman, zato što cvate.

Za one koje to zanima: Adeniume gnojim uravnoteženim gnojivom sa mikroelementima. Gnojim često, ako je sunčano svaki puta prilikom zalijevanja. Ovo je bitno: malom koncentracijom gnojiva ali često. Trenutno rastu u hranom bogatom supstratu, miješanici komposta (ne zemlje za cvijeće), vermikulita i bimsa (pumice). Sve steriliziram.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 11:08
Pinus smile227  smile64
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 18:32
Pinus,sta reci osim BRAVO
sutnja je zlato....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.