Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 22:44
Eeeeee, i meni fali sunca, sorry! Neeeeeemmmmaaaaaaa.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 22:46
Pošaljem ti malo?Tongue 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 23:03
Ma ne, kad ima kod tebe, bit će i za sve nas....... 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 07:02
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Nekoliko mi se izdužilo !?!



I meni se jedan adenium izdužio i to opako Angry...samo piči u vis LOL...Šta da radim da mu piniciram vrh ili ne ???
 Pokraj njega rastu dva koja su sijana otprilike u isto vrijeme i izgledaju sasvim solidno...a ovaj prvi glumi soliter Big%20smile!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 08:48
@ivna, svoje adeniume koji mi „pobjegnu“ preko zime početkom aktivne vegetacije obrežem.
Na vrh
hayati View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hayati Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 14:50
pozdrav svima...
bas mi se jaaaaaaaaaaaako svidio ovaj cvijet pa sam ga mislila kupiti, pa me zanima dali znate otkud ga je najbolje naruciti ili ako netko od vas prodaje?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 16:32
Originalno poslano od člana hayati hayati napisao:

pozdrav svima...
bas mi se jaaaaaaaaaaaako svidio ovaj cvijet pa sam ga mislila kupiti, pa me zanima dali znate otkud ga je najbolje naruciti ili ako netko od vas prodaje?
Dobro nam došlasmile73
Probaj potražit na PDF-u Oglasi, mislim da ima ponudaWink
Sretno
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 22:05
Da li je netko presadivo adeniume u ovo hladnije vrijeme? Znam da je proljece idealno al imam par skupa posadenih i vidim da se svaki krivi na svoju stranu iako im nije tak tjesno.
Da li ih prilikom presadivanja zalijete? Do sad sam tako sve zalila dok sam na jednom forumu procitala da nakon presadnje ih treba pustiti par dana da se biljka prilagodi.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 23:25
Ako ti nije sila presadit ih, strpi se do proljeća, a što se vode tiče, ja ih presadim u vlažni supstrat i zalijem nakon nekoliko dana. Ako ga presađujem u glinenu teglicu, obavezno ga zalijem, jer teglica povuće vlagu u sebe
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 08:53
Adenium obesum, sijanci 2012, slikano danas

Kod presađivanja radim malo drugačije. Presađujem kada ocijenim da je to potrebno a imam vremena bez obzira na godišnje doba. Presađujem u steriliziran mineralni supstrat nastojeći presaditi u isti mineralni sastav tla i istu pH vrijednost tla. Supstrat je suh kao barut prilikom presađivanja. Captanom(16kn /100g, MBM Lučko,dovoljno fungicida za narednih 10 g.) tretiram korijen adeniuma prije presađivanja. Preko ljeta bi sa zalijevanjem adeniuma nakon presađivana počekao dan – dva a sada preko zime najmanje desetak. Vani je mraz a iza stakla 20tak C. Adeniumi sada vodu ne trebaju tako često. U kaudeksu imaju dosta rezerve.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 09:03
Bebolina, Pinus hvala. Probat cu kasnije stavit slikicu.
Pinus bas su ti krasni adeniumi.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 10:34
Pinus, prelijep prizor kod tebe na prozoru !
Koliko sam primjetila, ti imaš debele ploče od stiropora na prozorskim policama, a ispod biljaka ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 10:49


Čini se da imaju mjesta, samo ne znam zašto bježe svaki na svoju stranu
Desni se dugo mučio da izađe iz sjemenke, mislila sam da neće uspjet se osdržat nakon skidanja ljuskice al sad je to krasan klinac od 10 cm.
Lijevi se počeo debljati, kao mali od 3 tjedna starosti popucao je skroz uzduž al je rana zacijelila.
A ovaj mali ispred je najmanji i najtanji u kolekciji tzv. "mršavica".
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 11:05
marsha,baš ti se ljepo debljajuClapSviđa mi seThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 11:13
Tea, hvala. Pomalo se debljaju, nadam se da će nastavit i izdržat zimu. Samo sam male pincirala, ove ostale sam ostavila za sad da ovako rastu.
Razlog zašto imam 2 teglice po 3 adeniuma unutra je premalo prostora za držanje po zimi.
Ali ako stručnjaci kažu presađuj, presadim ih zasebno
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 11:21
Stiropor na prozorskoj polici unutar stambenog prostora odvoji teglu od po zimi hladne granitne ploče. Tegla samim time ima temp. prostorije u kojoj se nalazi. Stiropor je debeli 5 cm i omogući više svijetla biljkama u niskim teglama, približi ih staklu. Više nisu skrivene iza prozorskog okvira. Moje prozorske granitne police su široke 22 cm a stiropor sam rezao na 30 cm znači i više prostora za tegle. Negativno kod svega toga je estetika. No, ne možeš imati i ovce i novce. U proljeće ću stiropor ploče skinuti sa polica.

@marsha, što ti duže zajedno rastu teže ćeš razdvojiti korijenčiće. Zar nije tako ? Ne kažem da ih moraš razdvojiti. Samo konstatiram, to su činjenice.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 11:27
Pinus, estetika uopće nije narušena, pogotovo za nas koji znamo čemu to služi.
Moje prozorke police unutar kuće su plastične i isto hladne, zato i sama pod hitno moram nabaviti ploče od stiropora da ih podmjestim pod tegle.
Ma imala sam nekoliko ploča, ali se to mojoj unuci jako dopalo, pa ih je sve pokidala, ajde sad bako kupi nove !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 11:28
Pinus, istina. Budem ih odvojila.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 21:08
Adeniumi presađeni, nadam se da će sad uživati
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:18
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Adeniumi presađeni, nadam se da će sad uživati
Samo ih utopli i sve će biti okClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,518 sekundi.