Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 246247248249250 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 23:43
mememe...odlično izgleda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 23:52
hvala, još da je malo deblji, ali bude već ove godine. dosta je velik korijen napravio ali nije toliko u širinu išao
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 00:08

Bebaći se zadebljati onoliko koliko ih budeš hranio, a granati će se ako ih budeš orezao! Svi oni malci koji nemaju bočne grančice kao ovaj kojeg si nam pokazao, svi će se bočno razbacati ubrzo nakon rezuckanja, bez obzira da li glavnu granu kalemiš ili je samo orežeš zbog formiranjaWink

Osobno iskustvoThumbs%20Up
Ja ove godine očekujem duple cvijetove na glavnoj grani koju sam kalemila i brdo roza cvijetića na novoizraslim, bočnim granama tvz. divljakušamaTongue
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 07:41
da, sve je to istina, ali na par mjesta sam procitao da takvim rezanjem pospjesujem rast caudexa, mozda sam krivo shvatio. Íma li nacin kako zaustaviti rast grana divljakusa?
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 10:09
mememe divan je
dado.slavnija, uh koliko ih je

još sam u iščekivanju Godoa...te sjemenkice nikako doputovati

može li mi netko pomoći i reći otprilike kada bi stigle one koje su kupljene 26.01. e-bay, Tajland
01.02. naručila sam sa plumerije2 , pa ima li tko iskustva kada će to stići u ZG
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 10:18
Ufffff, gledam sliku koju sam namjeravoa staviti, tako je loša, uffff. Strpite se još malo. Vikend je pred nama Smile
MD, ako su sjemenke s Tajlanda onda redovno treba oko mjesec dana jer uglavnom šalju običnom poštom ne prioritetno ili nešto treće. Osim ako je dogovoreno drugaćije.
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 10:28
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

......
Ja ove godine očekujem duple cvijetove na glavnoj grani koju sam kalemila i brdo roza cvijetića na novoizraslim, bočnim granama tvz. divljakušama[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />

 


ti ćeš ostaviti na kalemljenom i njegov "original", to će biti jako zgodno "2 u 1".


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 11:45
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

može li mi netko pomoći i reći otprilike kada bi stigle one koje su kupljene 26.01. e-bay, Tajland
01.02. naručila sam sa plumerije2 , pa ima li tko iskustva kada će to stići u ZG


11. 1 2013 sam kod Plumeria2U.co.uk naručio:


Adenium Multiflorum (Kruger) 5 Seeds   Adenium Kruger seeds     2.99 GBP     

Adenium Multiflorum Mixed Seeds 10 Per Packet      3.99 GBP     

Adenium Seeds Swazicum Mauve 5 Seeds      4.99 GBP     

Adenium Somalense 10 Seeds L3.99 GBP     

Subtotal      15.96 GBP
Total              15.96 GBP
Payment              15.96 GBP


Do danas nisam dobio sjeme . Na moj upit preko emaila što je sa mojom naruđbom nisu htjeli niti odgovoriti. Platio sam unaprijed kreditnom karticom preko PayPal -a
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 12:57
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

može li mi netko pomoći i reći otprilike kada bi stigle one koje su kupljene 26.01. e-bay, Tajland
01.02. naručila sam sa plumerije2 , pa ima li tko iskustva kada će to stići u ZG


11. 1 2013 sam kod Plumeria2U.co.uk naručio:


Adenium Multiflorum (Kruger) 5 Seeds   Adenium Kruger seeds     2.99 GBP     

Adenium Multiflorum Mixed Seeds 10 Per Packet      3.99 GBP     

Adenium Seeds Swazicum Mauve 5 Seeds      4.99 GBP     

Adenium Somalense 10 Seeds L3.99 GBP     

Subtotal      15.96 GBP
Total              15.96 GBP
Payment              15.96 GBP


Do danas nisam dobio sjeme . Na moj upit preko emaila što je sa mojom naruđbom nisu htjeli niti odgovoriti. Platio sam unaprijed kreditnom karticom preko PayPal -a




kata*uckin*strofa

Znači možemo se `slikati`. Može li se to kako prijaviti i kome?
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 12:58
Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:



MD, ako su sjemenke s Tajlanda onda redovno treba oko mjesec dana jer uglavnom šalju običnom poštom ne prioritetno ili nešto treće. Osim ako je dogovoreno drugaćije.





barem neka utjeha
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 21:09
Kad sam naručivala sjeme na adresi koju je Pinus naveo, trebalo mu je tri tjedna da stigne. Oni na mail pošalju obavijest o datumu kad su narudžbu otpremili. Ja sam naručila sjeme 17. 1., otpremljeno je 21. 1., a očekujem da će stići između 10. i 15. 2.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 22:13
Andina, držim palčeve da ti se prognoza obistini. Možda još nije sve izgubljeno.

Sjeme sam naručio kod Plumeria2U.co.uk 11. 1. 2012.

21. 1. 2013 sam dobio ovaj email ispod teksta . I to ne od Plumeria2U.co.uk kod kojih sam naručio sjeme nego od sales@adeniumseeds.co.uk :

Date Ordered: Friday 11 January, 2013
Your order has been updated to the following status: New status: Dispatched
Please reply to this email if you have any questions.


Čekao sam do 31 . 1. 2013. Nakon toga sam ja njima poslao email:

Hello,
I still haven't received my order of seeds which were ordered on January 11th. Can you tell me what is the current status?
Best wishes,....


Do danas nisam dobio niti sjeme niti odgovor na email
Prošle godine sam kod iste firme kupio nešto sjemena Pachypodium ambongense. Sjeme sam dobio 4 dana nakon obavjesti da je poslano. Sada je prošlo skoro tri tjedna od obavijesti da su mi sjeme poslali. Zato plako gubim nadu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 12:50

prošlogodišnji sijanac sa prvim ovogodišnjim cvijetom


Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Evo ja se odlučio i napravio sam supstrat s borovom korom, našao sam na više mjesta ovu smjesu: 1/4 borova kora, 1/4 perlit, 1/4 kvarcni pijesak i 1/4 "zemlje za kaktuse" - opet nekakva mješavina komposta treseta i nekakvih glinenih kuglica. Presadio sam prošlogodišnji sijanac u tu mješavinu i usput ga podigao nekih 3-4 cm i odrezao korjenčiće. Danas, tri dana nakon presađivanja dodao sam vodu. Proletila je kroz teglu ko metak


Ovih dana sam i ja presađivao prošlogodišnje sijance u veće tegle. Ovaj puta sam se odlučio supstrat napraviti kao kombinaciju domaćeg starog odležanog komposta (ne treseta) i pomice (vulkanske ekspandirane gline) u volumnom omjeru 1 : 1. Nakon miješanja supstrat steriliziram u pećnici.
Izuzetno dobro kao sastavni dio supstrata se je pokazala i prosijana drobljena cigla. Samo iz razloga što pomice lakše nabavim u svojoj okolici upotrebljavam nju a ne ciglu.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 12:57
pinus prekrasan je.djeluje tako sviježe i zdravo
ja stalno mog očekujem,ali jako mu dugo treba da procvate
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 13:16
ajama, kada bi znao da ti dam kakav pametan savjet učinio bi to odmah. Ovako se stalno ponavljam pišući o svojim iskustvima sa adeniumom. A ona su: što više sunca, supstrat bogat hranjivim tvarima, propustan za vodu i zrak, vodu preko ljeta obilno svaki dan. Sada preko zime vodu u zavisnosti od sunca. Ako je sunčano vodu svaka 2 – 3 dana ako je oblačno jednom na 7 do 10 dana. Jedino pravilo je da nema pravila.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 13:21
pinus WOW
kada si ga sadio, jer izgleda baš veliki (naravno, nemam još prakse s njima pa nemam niti pojma kako trebaju izgledati kroz godinu dana).
Nego, može brzinski tip kako se posade tj. da mi barem netko kaže da li sam dobro shvatila sadnju
1. kada stignu sjemenke namočimo ih u mlakoj vodi (cca26°°C) i tako trebaju stajati 12-24 h
* da li se sjemenke mogu recimo namakati u laganom čaju od kamilice?
2. zemlja za adeniume je kao zemlja za kaktuse, samo što sam na nekim meni nepoznatim jezicima kada sam gledala youtube vidjela da; i načula da: kažu karbon? e sada što je to?!, da li je to aktivni ugljen, ugljen za roštilj? i gdje se to može, ako se može u Hr nabaviti (u ZG i okolici).
3. nakon što je sjeme plivalo/ronilo na konstantnih 26° 12-24 sata stave se vodoravno na već pripremljenu zemlju.
4. treba ih lagano poprskati (pretpostavljam mlakom vodom) i prekriti celofanom.
5. držati na toplom i osvijetljenom mjestu temp 26-35°C

ukoliko sam gdje pogriješila molim ispravite me
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 17:03
Pinus... krasno izgleda, da li je to onaj koji je zajedno s još jednim u cvijetnjaku ili mu je coudex tako sam izrasto
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 17:04


Adenium obesum, uzgoj iz reznice.

Jedna od zabluda koja prati adenium je mišljenje da adenium iz reznice ne može formirati lijepi veliki kaudeks. Ako je netko slučajno čitao starije savjete o uzgoju adeniuma sa početka ove naše teme mogao je tu tvrdnju nekoliko puta pročitati. No to nije točno, to je zabluda koja se stalno ponavlja. Adeniumi iz reznica isto tako mogu formirati lijepi kaudeks. Poželjno je da prilikom presađivanja adeniume malo podignemo iz supstrata. Naročito je važno da istovremeno raširimo ostatak korijena koji ostaje u supstratu pripremajući na taj način adenium za sljedeće dizanje. Samo kaudeks konusnog (piramidalnog) oblika izgleda skladno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 17:08
@moon, taj sijanac je sam u tegli od početka. Nisam sijance naknadno razdvajao.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 19:51
Pinus ClapClapClap
 
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Poželjno je da prilikom presađivanja adeniume malo podignemo iz supstrata. Naročito je važno da istovremeno raširimo ostatak korijena koji ostaje u supstratu pripremajući na taj način adenium za sljedeće dizanje. Samo kaudeks konusnog (piramidalnog) oblika izgleda skladno.
 
 
 
a kako ovo napraviš, samo onoliko koliko ide rukom ili imaš neki trikLOL
ma imam jednog malca, debljuškast je pa bi mu tila malo i pripomoći al me strah da nešto ne zeznem
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 246247248249250 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.