Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 247248249250251 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 22:54
pinus hvala na savjetima.po tvojim i babynim uputstvima radim cijelo vrijeme i sve je u redu.hoću samo reći da moj ima pupove već dosta dugo i rastu oni,ali jako sporo.možda zato sto je zimsko vrijeme
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 23:01
@ajo, oni znaju piliti živčeke i po mjesec danaTongue samo imaj strpljenja da prvi procvijeta, kasnije je lakše
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 23:12
Pinus....divno izgleda taj uzgojen iz reznice
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 09:35


@pčelice nema trika. Supstrat koji upotrebljavam je „zrnati“ (nema vlakna) kombinacija komposta i pomice. Kada izvadim adenium iz tegle supstrat malo pretresem i on sam popada sa korijena. Korijen raširim prstima koliko se da i vratim adenium u pripremljenu novu teglu. U teglu sam prije toga nasuo supstrat do 1/3 visine. Zatim dodam koliko je potrebno novog supstrata i to je to.

Kod mene danas ponovno sniježi:
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 18:49
Ovog malca vam pokazujem više zbog posude nego zbog njega samoga, al i on nije za baciti (promjer teglice je oko 12 cm)




Uploaded with ImageShack.us

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:24
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ovog malca vam pokazujem više zbog posude nego zbog njega samoga, al i on nije za baciti (promjer teglice je oko 12 cm)


Super kombinacijaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:28
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



 

Jedna od zabluda koja prati adenium je mišljenje da adenium iz reznice ne može formirati lijepi veliki kaudeks. Ako je netko slučajno čitao starije savjete o uzgoju adeniuma sa početka ove naše teme mogao je tu tvrdnju nekoliko puta pročitati. No to nije točno, to je zabluda koja se stalno ponavlja. Adeniumi iz reznica isto tako mogu formirati lijepi kaudeks. Poželjno je da prilikom presađivanja adeniume malo podignemo iz supstrata. Naročito je važno da istovremeno raširimo ostatak korijena koji ostaje u supstratu pripremajući na taj način adenium za sljedeće dizanje. Samo kaudeks konusnog (piramidalnog) oblika izgleda skladno.
Adenium iz reznice treba vremena da dobije taj "trbuščić" dok ga sijanci imaju od prvog danaWink a ti si nam profesor po tom pitanjuClap
Ovako izgleda adenium iz reznice u samom startuLOL 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:30
Moji se kupaju u suncuThumbs%20Up
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 22:03
Glikica....lijepo izgleda u originalnom cvjetnjaku

Bebolina....kako je lijepo sunčano kod tebe, a adenijumi uživaju
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 22:06
Pinus,Bebolina,GlikicaThumbs%20Up
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 09:00
Pinus i Bebolina, pravi ste profesori za adeniume, Clap
Moji tretirani malci su krenuli, izbijaju novi listići, čitajući vaše postove, nisam izdržala , pa sam pinicirala jednoga i namazala medom.
Slikat ću da vidite da li sam dobro napravila.
Lipik
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 14:39
bok ekipa :)
nije me bilo dugo, svasta mi se izdogadjalo u "real lifeu", vise negativnoga nego pozitivnoga al sta sad.

vidim da je tu zivo i ima svega :)
cini se da se rata prezivljenja dobro drzi, i kod mene je tako :) vecina nije spavala ni malo, neki su sad sa malo duzim danom odmah pozurili rasti, neki izbacili pupove. sve u svemu super :)

Pinus,tebi je najhitnije, idi stavi dispute na paypalu da ti seronja iz plumeria2u vrati pare, imas rok od oko 40 dana od dana narudzbe za to.
za ostale, NE narucujte sjeme od tamo, vec sam od hrpu ljudi cula da tip mulja na veliko, vecina ne dobije sjeme a oni koji dobiju bude jako slaba klijavost. a ljudi su mu znali i po dvjestotinjak funti ostaviti.
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 16:13
dobro za znat za plumeriu.

Wolfsbane, kako sijanci arabicuma i somalensea? Bilo bi zanimljivo vidjeti kako izgledaju. Da mogu i usporediti sa svojim arabicumima
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 16:15
Samo da javim, stiglo sjeme iz plumerije2 , kao i iz Tajlanda, naručeno preko e-bay. Nevjerojatno, ali stiglo je isti dan.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 16:57
@mememe arabicume moram poslikat, debeli su i nisu otisli u duzinu, ima ih par za koje bih rekla da su ili krizanci ili cisti obesumi ali vecina su cisti buceki. cekaju jace svjetlo, osjetno im vise treba nego ovima ostalima.
somalensei:
u desetom mj

i sada


socotranumi su mi jedini jadni, jer ih je negdje u pol zime glupi macak prevrnuo pa im se dosta sasusio korijen, tak da oni sad totalno stagniraju i nadam se da ce se kad bude malo vise sunca oporaviti.
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 18:07
uf, lijepi ti somalensei. Ja bi to:-D
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 20:17
Wolfsbane, bravo za adenium somalense. Lijepo si ih provela kroz zimu. Odlično izgledaju svaka čast.

Ja krečem sa a. somalense u prvoj polovici ožujka. Sjeme imam sa tvojeg linka od A. Rzepecky.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 11:58
Moje "cvjetne avanture"(kako reče Makk) se nastavljaju, a moj "tajni tajnoviti projekt" (kako reče RS) više ne može ostati u tajnosti! Big%20smile  Na lakat bih progovorila da moram dalje šutjeti. LOL
Ne znam je li to tko već pokušao, ali meni je spjelo zakorijeniti adenium iz lista.

28. siječnja 2013.


Danas


Kad sam pincirala adeniume (koji su se, btw, jako izdužili), žao mi bilo listića na odrezanom dijelu  pa sam ih pobockala u teglice, tek toliko da vidim što će od toga biti.
I eto... bit će malih adeniumčića.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 12:24
 smile141
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 12:40
Andina, svaka čast, to mi nikad ne bi palo na pamet. baš me zanima razvoj situacije,  nadam se da ćeš nas izvještavati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 247248249250251 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.