Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 254255256257258 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:38
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

nakon što sam ga malo višepognojila i dodala mikroelemente cvijetovi su postali pravilni.vrlo sam ponosna na njega
ostalih 9 ni ne pomišlja cvasti
 
 
@ajo, bravo za cvetekeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:13
Ajama, imaš zašto biti ponosna. Prekrasan je! Vidim da ima još pupova, pravi kapitalac! Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:15
ajama kaže "vrlo sam ponosna na njega" - a ko ne bi bio.......prekrasan je!Clap
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:55
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

marsha...krasno izgledaju

andina...inovatorice... . Razmišljam o tomtvom kamenčiću i mislim da bi možda mogla pokušati drugačije ako zeliš da korijen radte vodoravno - možda da ga posadiš u skroz plitki supsrat pa da korijen ne ide prema dolje, nego da se prostre po dnu posude

Big%20smile Hvala ti, Moon, ali to je ispalo sasvim slučajno ... bilo mi žao baciti listiće... Prvo sam ih i posadila u plitke posude link upravo iz razloga koji ti navodiš, ali nisam trebala staviti zeolit odozgo, baš kao što mi je to savjetovao Mememe, jer zbog tih kamenčića nemam uvid u to koliko je supstrat vlažan. Evidentno je da, nakon što se korijen razvio, biljčice trebaju više vode za rast, a ja sam ih i dalje držala uglavnom na suhom kao što je to bilo prije razvitka korijena. Sada ih zalijevam svaki dan pomalo, a budući da je granulo sunce, počet ću i s prihranom. Nekoliko biljčica ide u plitke posude, neke ću ostaviti u ovim čašicama dok god budu mogle izdržati, a nekoliko ću staviti u one šire (crne, tanke) posudice za jednokratnu uporabu. Eksperimentiram.  Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 21:00
Da i ja svoje malene pokažem
 
 
 
 
recite mi zašto mi na nekima lišće na rubovima žuti,suši.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:00
mali kaktus, lišće se suši na tvojim adeniumima. Moraš češće zalijevati. Sada kada ima dovoljno sunca barem svaka tri dana i to onako obilno. Tvoji adeniumi rastu u tegli od terakote. Sunce i suhi zrak iznad radijatora brzo posuše supstrat.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:12
E ovako,to sam ih prekjučer presadila u tegle od terakote jer ste rekli da su one za njih najbolje.Nisam ih previše zaljevala,da mi ne nastradaju preko zime,a od sutra od počenjem obilno zaljevati,a reci mi,mogu li ih početi prihranjivati?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:30
Da, da, počni ih prihranjivati i to svaki puta po malo prilikom zalijevanja. Ja navijam za kombinaciju propusnog supstrata i plastičnih tegli.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:33
Pinus,hvala na odgovoru,evo ujutro ću ih odmah zaliti i pognojiti,za supstrat su ne brinem,propustan je da ne može biti bolje,a znaš da ja ne volim plastične tegle.TongueWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:43
Vidim da si ih stručno sredila, lijepi su ti . Sad kad si ulovila malo prakse mogla bi mi doći pomagati. Jedan dio svojih adeniuma ću ove dane presaditi u plastične zdjele.   
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:43
@kaktusiću, lijepi su ti adeniumiClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:47
Bebolina,hvala tiTongue
 
Pinus,ja tebi dođem pomagat,a ti pazi moju unuku da se ne upikne na kaktuse.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:49
Vidim da na njuškalu nude sjemenje adeniuma na prodaju.Zanima me kakva iskustva imate sa sijanjem-jel dobro sjemenčice niču i koliko su zahtjevne male biljčice za održati?
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:56
jankić, klijavost sjemena je zadovoljavajuća, a kad uloviš malo prakse niti uzgoj nije prezahtjevan.

Mali kaktus, znači dogovorili smo se!
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 23:26
Hvala na brzom odgovoru,ohrabrit ću se ja...
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 08:41
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Super, Voki! Koje je boje bio cvijet? Imaš njegovu sličicu?


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 11:02
znalci molim da ne usmjerite (možda podatak koji tražim ima na temi a ko će ga naći  među 256 stranica).
ja sam danas ošišala moje adeniume (pinus hvala na uputama), sada me zanima mogu li ih odmah početi prihranjivati.
onoga najvećeg mi je stvarno bilo žao rezati jer je još bio pun pupoljaka, sve sam ga zagledala i ipak jesam. mišljenja sam da je krajnje vrijeme.
reznice ću posaditi i tu imam dilemu trebam li ih ostaviti da se rez zasuši ili saditi odmah i mogu li ih staviti u hormon za zakorjenjivanje!
odlučila sam imati adeniume bar upola lijepe kao u pinusa i beboline a i ovi od malog kaktusa ne zaostaju za njihovim.
iako možda imam najbolje uvjete za uzgoj od svih njih moji su najgori!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 14:57
alo administratori i moderatori, moze OBJASNJENJE zasto brisete postove koji itekako pomazu clanovima koji imaju problema sa kupovnim sjemenom???
i zasto ne dopustate da se kaze (bez imenovanja) da je netko imao problema sa kupnjom???
koji su to stosevi, pa na niti jednom normalnom forumu se ne brisu postovi, posebno takve prirode, bez objasnjenja!
naravno,osim ako je doticna neimenovana osoba upravo moderator ili administrator.

velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:24
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

alo administratori i moderatori, moze OBJASNJENJE zasto brisete postove koji itekako pomazu clanovima koji imaju problema sa kupovnim sjemenom???
i zasto ne dopustate da se kaze (bez imenovanja) da je netko imao problema sa kupnjom???
koji su to stosevi, pa na niti jednom normalnom forumu se ne brisu postovi, posebno takve prirode, bez objasnjenja!
naravno,osim ako je doticna neimenovana osoba upravo moderator ili administrator.

Malo je i mene zbunilo seljenje postova s teme, a tiće se isključivo adeniuma
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:35
Moramo odlaziti na dvije teme da shvatimo suštinu LOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 254255256257258 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.