Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 255256257258259 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 16:00
to nije u redu i nije u skladu sa netiquetteom ostatka interneta. ovo nije prvi put da to vidim tu, ako modovi ista micu duzni su napisati zasto su brisali ili gdje su to pomakli, koja glupost ocekivati da mi sad trazimo okolo di se nekom sprdnulo preselit raspravu.
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 17:44
Suština svega:
Klijavost adeniuma je razićita i neki mi kliju iz "trećeg pokušaja sadnje" što znači: nisu proklijali prvi puta, ostavila sam ih (ako nisu strunuli) u posudi sa klijancima.
Kada sam sijala drugi puta, preselila sam ih u novu posudu sa novim sjemenjem. Neki od njih su nikli (poput blizanaca)
Kada sam sada u subotu sijala treći puta, opet sam učinila isto, sjeme koje nije proklijalo, a nije strunulo, preselila sam u novu posudu sa novo pristiglim sjemenom. I neki su eto (doduše dva arabicuma) proklijali-i oni sa sa e-baya. Znaći treba biti uporan i ne odustajati od sjemena dok god ima šanse da proklije. Pa i piše da klijavost može biti i po nekoliko mjeseci. Tko zna što sjemenku koja miruje može potaknuti i kada će ju nešto potaknuti da ona pusti klicu.
Zato je možda dobro kupiti sjeme na različitim stranama da se ne bi razočarali ukoliko ne nikne, jer iskreno, ja bih bila jako tužna i mislila da je greška u meni da sam imala sjeme iz samo jednog izvora, a ono nije niklo uopće.
lp svima i sretno sijanje Adeniuma, jer u stvari nema veće sreće kada se pojavi kličica i kada se pojavi prvi par listova...a onda veselja kako različito rastu i oblikom i brzinom rasta. Svaki je individua za sebe.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 20:27

Kod mene ovih dana sunčano sa temp. od 12 – 13 C preko dana. Adeniume iznosim po 2 – 3 sata van na sunce. Da dobe malo boju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 21:08
Meni također nije jasno zbog čega je onih nekoliko postova o sjemenju i klijanu adeniuma maknuto. Naime, radilo se isključivo o sjemenkama adeniuma, a ne općenito o sjemenju. Dakle uopće nije bilo offtopic ! S toga bi bilo lijepo da se ti postovi vrate, a mi nastavljamo dalje uobičjenim sadržajima , kao npr Pinus sa svojim slikama.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 18:10
još jedan se budi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 20:48
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Muku mućim s ova dva kultivara već mjesecima. Pružaju otpor, nikako da se zakorijene

Ovaj s lijeve strane je na dodir mekan dok je ovaj desni čvrst, kao da se redovito hrani iz korijena, ali da s njim nešto nije u redu vidi se po golim granama.

Danas su se fino okupali u otopini Drin-a, naprašilasam ih hormonom zakorijenjavanja i smjestila ih u sterilni supstrat, pa da vidimo tko je tvrdoglavijiTongue ja ili onismile42

Ispričavam se na citiranju posta, ali eto...ona dva tvrdoglava koji su bili bez korijena, oni koje sam 19.siječnja smjestila na topli grijač, shvatili su ozbiljno moje prijetnje i konačno pokazuju znakove (podzemnog) životaLOLLOLTongue
DanasEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 20:57
Eto, a kažu da biljke treba maziti, paziti......istina, ali valjda se mora znati i ko je gazda ! Bravo Bebolina, reci ti njima.... Wink.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 22:01
Bebolina prava si majstorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 22:15
Odlično, ponekad valja i malo podviknuti ako neće slušati ......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 22:20
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Odlično, ponekad valja i malo podviknuti ako neće slušati ......
Kažu da je i batina izašla iz rajasmile96 a adeniumima je dovoljan i čveger u prolazu za buđenjeTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 01:38
Voki, krasan cvijet!Clap
MK, adeniumi su ti ko bombončići!Thumbs%20Up
Pinus, napokon sunčeko, ha?! Vidi se da im godi!Approve
Bebolina, ponovno sam se uvjerila da su adeniumi vrlo slični ljudima - dok neki ustaju u cik zore, drugi spavaju do podneva! Big%20smile Ili, u ovom slučaju, do proljeća! LOL

A evo mojih listića - nova tura s korijenjem:
 

Ovaj se baš razbahatio:


I ekipa na pojilu (u kadi LOL):


Sedam listića sam bacila jer su se osušili (malo sam ih zapostavila). Ni jedan nije strunuo od vlage. Zato sam ih sada doooobro napojila! Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 10:17
Andina, zbilja ti ide od ruke. Ako nabavim koji kultivar adeniuma sa lijepim cvjetom reprizirati ću tvoju metodu svakako. Isto tako me zanima koja metoda je brža. Uzgoj iz sjemena ili vegetativno iz lista ? Zanimljivo je pratiti tvoje izvještaje Andina.

Točno prvog ožujka sam sijao 9 sjemenki adenium socotranuma i 10 adenium somalense. Sjeme sam kupio početkom listopada prošle godine (afroplants). Samo po jedna sjemenka od svake vrste do sada nije proklijala.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 10:44
Andina....kako su se razbacali korjenčićima...bravo za tvoju inovaciju
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 11:04
andina.morat ćemo te kopirati.samo da dođe lijepše vrijeme
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 12:36
@Andinasmile211smile120
@Pinus, zar misliš da je moja ponuda farsa? Lijepo sam vam ponudila reznice, a ako hoćete isprobat razmnožavanje listom, dovoljno mi se javit u pp
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 12:38
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

znalci molim da ne usmjerite (možda podatak koji tražim ima na temi a ko će ga naći  među 256 stranica).
ja sam danas ošišala moje adeniume (pinus hvala na uputama), sada me zanima mogu li ih odmah početi prihranjivati.
onoga najvećeg mi je stvarno bilo žao rezati jer je još bio pun pupoljaka, sve sam ga zagledala i ipak jesam. mišljenja sam da je krajnje vrijeme.
reznice ću posaditi i tu imam dilemu trebam li ih ostaviti da se rez zasuši ili saditi odmah i mogu li ih staviti u hormon za zakorjenjivanje!
odlučila sam imati adeniume bar upola lijepe kao u pinusa i beboline a i ovi od malog kaktusa ne zaostaju za njihovim.
iako možda imam najbolje uvjete za uzgoj od svih njih moji su najgori!


niko mi nije odgovorio, letimično sam pročešljala temu, nisam naišla na podatke koje sam tražila pa sam uradila ovako.
ošišane adeniume sam isti dan obilno zalila i prihranila. rezove sam namazala medom (to sam našla na temi) ,vidim da se , za sada, ne bune a i rezovi fino zacjeluju.
reznice sam isto odmah stavila u hormon posadila i zalila. neke sam stavila pod bocu a neke nisam. i one za sada stoje ok. za reznice me nije briga ako se ne prime!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 12:40
a ja bi svojeg trebala presaditi a jel ima neka posebna zemlja ili?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 15:27
Jako me zainteresirala ova prekrasna biljka,,,,namjeravam početi uzgajati ju!!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 15:34
Antonija, moraš se prilagoditi svojim uvjetima. Ti živiš u Dubrovniku a ja u Rogaškoj. Reci kako da ti dijelim savjete kada mi se niti ne sanja kako je lijepo kod tebe ovih dana u Dubrovniku. Šalu na stranu, sunce i samo sunce određuje dali ću zalijevati i gnojiti svoje adeniume.Preko ljeta kada ima sunca zalijevam i gnojim (malo) svaki dan. . Kada je vruće kada temperature prelaze preko 30 C zalijevam i po 2 puta na dan. Po zimi kada je 2 mjeseca zaredom magla i oblačno svaki dan, niti ne pomišljam da bi gnojio adeniume. U tom vremenu zalijevam jednom 7 – 10 dana. Ako je preko zime sunčano adeniume zalijem svaki drugi dan. Sunce postavlja pravila, ne ja ne ti ne nitko drugi samo sunce i nitko drugi nego sunce.

Imam pitanje.
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

reznice sam isto odmah stavila u hormon posadila i zalila.

Zašto si zalila reznice bez korijena ? Dok nemaju korijen supstrat mora biti suh. Kada puste korijen počni oprezno zalijevati supstrat. Do tada neka stoje u suhom supstratu. Napravi neki zrnati supstrat bez zemlje za cvijeće. Puno brže i lakše će pustiti korijen. Reznice drži u svijetloj sjeni na toplom.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 18:08
krenulo je



Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 255256257258259 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.