Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 292293294295296 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 18:22
Evo mog mališanaTongue

Veći je cvijet od cijele biljkeBig smile

Nekoliko pupova odbacuje, valjda mu ponestaje snage za svu tu hrpu pupova..
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 18:58
Bravo za mališana! Fora su mu ove nazubljene latice, pa još žuto u sredini... Divan je!

Antonija, Marsha, hvala na ohrabrenju. Kad vidim one Pinusove, dobijem dojam da ja samo mučim jadne biljčice na svom balkonu. Možda se sad kad je zatoplilo ipak malo udebljaju. Palo mi je napamet da nabavim peletirani kokošji gnoj - možda im to pomogne, a pritom ne uginu od neke zaraze. Još ću razmisliti o tome.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 19:24
Hvala @Andinasmile78 Baš sam ponosna na ovaj cvijet, ipak je to moj prvi cijepljeni kultivarsmile61
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 19:32
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Antonija, ema ti je predivna!

Pinus, imaju moji na balkonu sunca od 14 sati pa do zalaska, to je i bio razlog zašto sam se odlučila uzgajati ih ovako puno.  Ne znam zašto su mi tako mršavi. Imaju propustan supstrat za kaktuse s dodatkom perlita, nekoliko njih i drobljene cigle, zalijevam ih i gnojim prema tvojim uputama s NPK 15-15-15, prenosim na toplo kad je vani hladno, presađujem u široke teglice, no očito im ne znam "pihati u dušu". Stern Smile
Andina kupila sam gnojivo 15:15:15 u granulama kako ga ti doziraš?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 20:48
U plastičnim bocama ostavljam vodu da odstoji bar jedan dan. U bocu od dvije litre stavim jedan čep tih granula, nakon što se rastope (uz mućkanje), tu otopinu raspodijelim na pet istih takvih boca u kojima je voda napunjena otprilike do dvije trećine. Treću trećinu čini otopina. Naravno, sve to radim "odoka". Zalijem adeniume ( i ostalo cvijeće) prvo s malo obične vode, a zatim s vodom u kojoj je gnojivo. Ne znam je li to ispravno. Možda bih trebala smanjiti ili povećati dozu otopine, no do sada nije bilo problema.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 20:50
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Evo mog mališanaTongue

Veći je cvijet od cijele biljkeBig smile

Nekoliko pupova odbacuje, valjda mu ponestaje snage za svu tu hrpu pupova..
 


Imaš ti razloga biti ponosna!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 21:06
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bravo za mališana! Fora su mu ove nazubljene latice, pa još žuto u sredini... Divan je!

Antonija, Marsha, hvala na ohrabrenju. Kad vidim one Pinusove, dobijem dojam da ja samo mučim jadne biljčice na svom balkonu. Možda se sad kad je zatoplilo ipak malo udebljaju. Palo mi je napamet da nabavim peletirani kokošji gnoj - možda im to pomogne, a pritom ne uginu od neke zaraze. Još ću razmisliti o tome.
Andina i ja sam razmišljala o tom kokošjem gnojivu jer jedan kolega s drugog foruma svoje zalijeva time i svi su mu zdravi i debeli mislim da jednu žlicu toga stavlja na 3 l vode .
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 21:35
nikako da se otvori:

ni ovaj, ogromni su pupovi al biti ce obicni rozi, moj sijanac

ovaj se cereka jer mi je lijepo odbio kalem, ali zato si je istjerao rukice i cupu na vrhu

jedan od mojih najboljih sijanaca, jos mu debelo fali do godine dana starosti a ogroman je

ovaj se polegao, ima sasvim fini debeli caudex, taj ce uskoro imat godinu dana

varijegirani sijanci


velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:26
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

ovaj se cereka jer mi je lijepo odbio kalem, ali zato si je istjerao rukice i cupu na vrhu

LOLLOLLOL Kako si ga samo uslikala - kao da ima i usta, i nos, i oči, i rukice... LOL LOL LOL
Bravo za pupove, pokaži nam ih kad se otvore.
Imam jedno pitanje: Rekla si da je jedini organski sastojak u tvom supstratu borova kora. Pripremaš li je sama ili kupiš gotovu? Našla sam je u trgovini samo kao malč. Može li i to poslužiti?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:51
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Antonija, ema ti je predivna!

Pinus, imaju moji na balkonu sunca od 14 sati pa do zalaska, to je i bio razlog zašto sam se odlučila uzgajati ih ovako puno.  Ne znam zašto su mi tako mršavi. Imaju propustan supstrat za kaktuse s dodatkom perlita, nekoliko njih i drobljene cigle, zalijevam ih i gnojim prema tvojim uputama s NPK 15-15-15, prenosim na toplo kad je vani hladno, presađujem u široke teglice, no očito im ne znam "pihati u dušu". Stern Smile

Andina da su to slučajno moji adeniumi LOL presadio bi ih u plastične tegle,Approve Umjesto supstrata za kaktuse Dead zamiješao bi hranom bogat supstrat.Approve  pojačao bi gnojenje i zalijevanje.Approve Nastavio bi gnojiti i dalje sa uravnoteženim gnojivom ali bogatim mikroelementima. Approve 

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 23:03
Sad ih postupno, koliko imam vremena, presađujem u široke plastične tegle.
"Hranom bogat supstrat" - nisam sigurna na što misliš. Confused Moram opet proučavati kako se radi supstrat za adeniume. Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 23:24
Mislim na kompost ili glistenjak. Vidim da ti adeniumi rastu na balkonu pa pretpostavljam da nemaš kompostnik. Kupi dobar glistenjak u kakvom vrtnom centru (Podsused, Lučko, . . .) Miješaj volumno 1 : 1 sa tenisitom  iz  kojeg si prije miješanja isprala prah.

Svoj supstrat steriliziram. Pazim što stavljam na kompost pa  pretpostavljam da je 99 % mikroorganizama  sasvim redu ali onaj 1 % je možda patogen zato ga  steriliziram. 

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 23:36
Aj, aj, sir! smile176 Sutra jurim po glistenjak i tenisit! Tnx! Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 00:43
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

neznam ja šte ti to pihaš.tvoje pihanje je najdjelotvornije

Thumbs Up
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 00:45
Moja tri super rastu,,zalijevam ih samo kad kaudeks smrša,,,znači pomoću trbuščića,,e sad jedno pitanje,,,dali ih smijem gnojiti sa gnojivom za kaktuse? 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 08:17
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

LOLLOLLOL Kako si ga samo uslikala - kao da ima i usta, i nos, i oči, i rukice... LOL LOL LOL
Bravo za pupove, pokaži nam ih kad se otvore.
Imam jedno pitanje: Rekla si da je jedini organski sastojak u tvom supstratu borova kora. Pripremaš li je sama ili kupiš gotovu? Našla sam je u trgovini samo kao malč. Može li i to poslužiti?

jelda da je fora, mogla bi mu nacrtat oci :D

da, borova kora. svejedno je od kud ju uzmes, mozes i ispod kakvog bora pogledati za manje kolicine. poanta je da mora bit bas kora, znaci ne unutrasnje drvo, da mora bit oprana od prasine i da nisu preveliki komadi. ako uzmes malc iz ducana, treba ga dobro oprati na kakvom situ, i onda odstranis te komade unutarnjeg drva dok ti ne ostanu samo "briketici" kore cim vise uniformirane velicine. mozes uzet i sitniju koru za orhideje. ciljas na velicinu od cca 2-3 cm po duzini "plocice" kore. ugl bitno je da je borova kora a ne bjelogoricna.


velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 08:19
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Moja tri super rastu,,zalijevam ih samo kad kaudeks smrša,,,znači pomoću trbuščića,,e sad jedno pitanje,,,dali ih smijem gnojiti sa gnojivom za kaktuse? 

neeeee, sad kad je vruce mi ih zalijevamo svaki dan, i to svaki dan sa jako blagom otopinom gnojiva :) kad cekas da omeksaju znaci da im prvo odumre svo sitno korijenje, i onda nikako ne rastu, sto je steta za ovo toplo vrijeme. to prek zime mozes cekat da omeksaju pa im onda dat malo vode,sad je druga prica.
al daj napisi u kakav supstrat si ih stavio prvo
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 10:50
prošlogodišnji sijanac:  obesum ?  ili  arabicum ?   4. 7. 2013

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Aj, aj, sir! smile112  Sutra jurim po glistenjak i tenisit! Tnx! Smile 

Andina, znaš ono kako se kaže : „Bez alata nema zanata“smile60smile96

Na slici je pretpostavljam prošlogodišnji sijanac adenium obesum. No kako dosta često mijenjam tegle a evidenciju baš pedantno ne vodim moguće je da je to i arabicum.Big smile

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 17:32
Pinus, koji je god divan je!

nego, danas sam pogledala moje gnojivo kojim prihranjujem adeniume. u mene je  NPK 4 6 8, sa mikoelementima. odgovara li im to.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:07
Ja gnojim  uravnoteženim NPK  sa mikoelementima i zadovoljan sam. Upišem u googl tražilicu adenium obesum fertilizer (klikni) i dobijem more različitih podataka o gnojenju adeniuma. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 292293294295296 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.