Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 310311312313314 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:50
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Koje su ovo beštije?

Aphis nerii

http://nathistoc.bio.uci.edu/hemipt/OleanderAphid.htm
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 15:06
adenium somalense var. nova
svi osim jednoga su pustili pupove :) i svi imaju jako lijepu cupavu formu



ova minijatura je dvadesetak cm visoka, al ga to ne sprecava da cvate :)

velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 15:09
W, tnx za beštije, da im sve po spisku.....
Daj molim te, baci oko na temu bolesti kaktusa, isto sam nešto stavila, vjerojatno znaš o čemu se radi.

Somalensi su krasni, a ja tek čekam sjeme da stigne.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:00
napisala. 
btw, te usi nisu bas opasne, ne moras ih cak prskat insekticidom, samo pomijesas mrvicu detergenta za sudje u litru vode i poprskas, pokrepaju odma. i ne sire se bas na druge biljke, cak ni na druge adeniume.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:19
Tenk ju W !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 21:39
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

napisala. 
btw, te usi nisu bas opasne, ne moras ih cak prskat insekticidom, samo pomijesas mrvicu detergenta za sudje u litru vode i poprskas, pokrepaju odma. i ne sire se bas na druge biljke, cak ni na druge adeniume.
Ja sam jednog tretirala s vodom i sitnicom deterđenta za suđe, nije mu se svidjela kombinacija, burno reagirao. Sutra vam ga fotnemConfused
Danas je Poppy otišao s još nekolicinom braće na izložbu kaktusa i sekulenata u BaleTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 21:43
Uvjerena sam da će izazvati sveopće divljenje ! Sretno !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 23:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Uvjerena sam da će izazvati sveopće divljenje ! Sretno !
Cure su ostale bez teksta kad su vidjele šta sam im donijelaLOLLOLTongue 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 07:31
Sigurna sam da će biti najljepši.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 16:33
Aleluja !!!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 16:38
Prekrasan je smile227
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 17:11
baby svaka čast.zadivila si i druge,ne samo nas.bit će oni hit na izložbi
smile55
glikice to ti je poklon za veliku gospu.jako je lijep,ali još više mi se sviđa ono što se vidi iza cvijeta-deseci  pupovasmile227
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 18:40

Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesmile126

Prekrasan jesmile93
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 19:20
Tnx cure, Bebolina tebi posebno. Stvarno je prekrasan, boja mu je baš takva kao na slici. Danas je pomalo oblačno i nije vruće, pa je cvijet baš super.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 19:25
Super Glikice ja imam " sun flower" trebao bi isto biti žut jednog dana kad procvate
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 19:56
Ajde sad da ga malo otkomentiram: dobila sam ga sa dvije grane, pazila ga ko oko u glavi, narafski.
Kad su se na te dvije grane pojavili pupovi, sva sam se raspametila od veselja. A onda je krenula i treća grančica i to baš ova na kojoj je procvao prvi cvijet.
Pa si mislim, jel to zato što je najbliže izvoru hrane ? Tj. najbliže korjenu ? Iako je ta grančica zadnja krenula rasti. Baš zanimljivo !

Bebolina, jesi ti odradila ono što si za danas planirala ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 21:48
Bravo, Glikice! Clap Žućo je krasan! A kako ćeš se tek raspametiti kad procvjetaju svi ovi pupovi?!

Imam i ja dva "žuće" - Double Yellow Sunrise i Vanilla Ice - ali ne znam hoću li u ovom životu vidjeti njihov cvijet. Wacko Moram im pokazati sliku ovoga tvoga da se imaju u koga ugledati! LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 21:59
Prekrasan, i zuti i dupli!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 01:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ajde sad da ga malo otkomentiram: dobila sam ga sa dvije grane, pazila ga ko oko u glavi, narafski.
Kad su se na te dvije grane pojavili pupovi, sva sam se raspametila od veselja. A onda je krenula i treća grančica i to baš ova na kojoj je procvao prvi cvijet.
Pa si mislim, jel to zato što je najbliže izvoru hrane ? Tj. najbliže korjenu ? Iako je ta grančica zadnja krenula rasti. Baš zanimljivo !

Bebolina, jesi ti odradila ono što si za danas planirala ?

Odgovor na pitanje zašto je prvo procvjetala nova grana imaš nekoliko stranica natrag, tamo gdje sam opisivala experimentalo orezivanje adeniuma. Tamo se lijepo vidi se kako grane koje nisam lani orezala nemaju cvijeta. Kod tebe je slična priča, kod tebe je prvo procvala najmanja grančica(ako se to zove grančica LOL) a tek kasnije će lanjske grane.
 
Da draga, danas je bio dan "D" za mog velikog dečka....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 01:43
Kako sam vam i obečala da ću vam poslikati "veliko" rezuckanje i cijepljenje adeniuma, evo i poneka fotkica u režiji moje slatke asistentice,moje beboline AlexieHeart koje je budno pratila šta njena nona Tina radiEmbarrassed to nema cijene!
Uzimanje reznica

Rezanje debelih grana oštrim kalemarskim nožem
 

Sve sam kalemila V tehnikom jer su grane bile predebele i odnosu na reznice, tako mi je bilo lakše usadit ih i dobro privezat. Samo sam posljednju reznicu priljubila jer nisam više imala poštenih granaTongue

 

 

Sve sam lijepo zaštitila prozirnom folijom da ne gubi vlagu na cijepu i dobro stegla ljepljivom trakom. Sad "pijandura" izgleda ovakoBig smile 
 

kao da je bio u ratnoj zoniTongue
 

Kad je sve bilo gotovo,kad više nije bilo mjesta za novi kalem, našpricala sam ga fungicidom i pokrila vrećicom, gdje ostaje barem sljedeća tri tjedna na zasluženom bolovanju.

...društvo mu pravi još nekoliko malaca Big smile neka čoporativno tuguju
 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 310311312313314 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.