Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 342343344345346 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 18:00
Malo da se hvalim,procvao mi lanjski sijanac




Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 19:05
Yupiiiiiii........krasno MK !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 20:26
bravo @mali kaktus! Smile preko ljeta u stvari kada su vani na suncu cvijet imaju veći a boje su puuuuno ljepše, intenzivnije Approve

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 22:59
krasno MK.baš je lijep. evo i moj jedan.ovaj ne cvate,ali stalno izbacuje listove kao da ne dolazi zima

Slika: iako je vani mraz adenium ne želi na spavanje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 23:00
Slika: jedan procvijetani

ovaj cvate drugi put ove godine i ne želi na spavanje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2013 u 00:21
Bravo cure za adeniume Thumbs Up trud se isplatio!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2013 u 00:28
@Andina, orezivanjem i prihranom ću ih natjerat na cvatnju Thumbs Up isto kako sam ove godine natjerala mog (pijanduru) iz reznice. Taj je s prvim danima ljeta pucao po šavovima od silnih cvjetova. Neznam da li se sjećaš, ali baš sam s tim adeniumom eksperimentirala s orezivanjem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2013 u 09:17
Ajama, jako lijepi cvijet !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2013 u 10:40

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 11:06
MK, prekrasan ti je ovaj lanjski sijanac. Clap Posebno lijep cvijet!
Ajama, Glikice, i vaši su lijepi!
Bebolina, sjećam se ja pijandure, sjećam, bio je prekrasan! Nedostaju mi njegove slikice, kao i slike tvojih ostalih adeniuma i drugih biljčica!Unhappy
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 11:20
Evo što se dogodi kad se pohvalim nekim svojim cvjetnim avanturama i kad neoprezno zalijevam:




Zaboravila sam da je na dnu podložak koji tijesno prijanja uz dno posude (bilo je visoko gore na polici pa nisam vidjela podložak), voda se zadržala i rezultat je katastrofalan. Odrezala sam zdravi dio, naprašila ga cimetom i hormonom i ponovno ga zapiknula nakon što sam prosušila supstrat. Nadam se da će pustiti korjenčiće. Na sličan način uginula su mi još tri adeniuma.Cry

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 14:22
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Sunce je dirigent za sve što radimo sa adeniumom.. . . Mislim da je neadekvatno zalijevanje glavni razlog povremenog nezadovoljstva sa izgledom naših adeniuma. Preko ljeta (sezone rasta) većina nas premalo zalijeva i prihranjuje adeniume. Preko zime je obratno. To je glavni problem kod uzgoja adeniuma. Znači količina vode je uvijek povezana sa suncem a samo posljedično sa toplotom. 
umjesto: „ povremenog nezadovoljstva sa izgledom naših adeniuma“ trebao sam napisati: „većine problema sa adeniumom“
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 14:32
Znam, znam, pročitala sam sve tvoje upute, no dovoljan je trenutak nepažnje (uzrokovan brzinom zbog drugih obaveza i ograničenog vremena) - i eto ti nevolje!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 15:25

prošlogodišnji sijanci Big smile

Andina, desi se. Ovih dna sam izgubio dvije Hoodia gordoni. Razlog isti. Zalio sam ih kada to nisam smio.

 Još samo par dana mogu ispod ove slike napisati: "prošlogodišnji sijanci".LOLLOLLOL
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 15:34
ajme pinus prekrasno je .izgledaju kao s neke druge planete
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 18:41
Pinus, nemam riječi osim - fenomenalni su!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 22:51
Da. Uz ove tvoje moji su definitivno anoreksični. Confused
Eksotika je kul
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 23:05
Pinus, iza ovih tvojih su dva ljeta, jel' tako ? 
Kad velim "jeto" mislim na godišnje doba. Dakle dvije sezone sunca i topline, te sveg ostalog što se tad s njima radi.
Kad gledam neke moje koji iza sebe imaju samo jedno ljeto, mogu biti zadovoljna.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2013 u 12:05
mali kaktus, prekrasna je!!! ne vjerujem kako šibaju cvjetove po zimi.
ajama, također krasan cvijet Thumbs Up
Glikica, baš ti je che che adenium Wink
Andina, šteta za biljčicu, probaj izbjegavat takve posude, dosta su nepraktične.
Pinus smile227smile227 
vidim dvojici su otpali listovi, bit će zanimljivo kad počnu ponovno pupati na sve strane.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 16:57

evo još tri „prošlogodišnja“ sijanca. I sam baš nisam raščistio sam sa sobom  što je bolje za adeniume : držati ih preko zime u vegetaciji i povremeno zaliti ili dopustiti da izgube lišće te prestati zalijevati ?

oba dvije varijante po meni imaju prednosti i mane. a koja je bolja ?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 342343344345346 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,803 sekundi.