Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353354355356357 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 23:06
Antonija, da si mi bliže, baš bi ti dala po guzici ! Sjemenke su ti odlične. Ja sam imala 42 sjemenke, puno sitnije od tvojih, posijala sam ih 6 komada i sve su nikle. Nastavak slijedi !  Zašto misliš da tvoje nisu dobre ? Čemu takva malodušnost ? Već samim time što si dobila sjeme, veliki je uspjeh, ajde sad samo hrabro na sijanje.
Držim fige, naravno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 08:30
glikice, malodušnost, hm, kad ti kažem da mi biljka ima samo 5 listića...
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 10:26
Antonija, samo hrabro s njima i sa puno pouzdanja i bit će sve ok. Kad sam ja davno počimala svoju "karijeru" s njima, netko mi je savjetovao da ne smijem biti u grču, da se opustim. Tako je i bilo. Sve dok sam drhtala, teško je išlo. Nakon što sam se opustila, krenulo me !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 16:48
Kreću novi...


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 18:20
!20 novih sjemenki, čeka lijepo vrijeme:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 18:20
Pardon: 120 sjemenki !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 19:15
ženo pa gdje ćeš to držati.morat ćeš proširiti onu svoju verandu ili ćeš možda otvoriti shop
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 19:56
Auuuu, Glikice, ti to misliš nadmašiti kosooke? Kladim se da već planiraš izgradnju specijalnog grijanog staklenika!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 19:58
Plastenik stiže idući tjedan ! Bože pomozi meni i mojim idejama. Bit će adeniuma i za izvoz !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 21:21
Evo mojih bebolinaca. Narasli su i što sada dalje? Rastu samo u visinu....







Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 21:26
Imam još i ove koji su bili bez listova. Sada su im stidljivo počeli rasti listovi.... Važno je da su živi....  Molim savjet za sve, što dalje s njima?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:22
imam i ja takvih.sad ćemo ih prikratiti za glavu.ja čekam bolje uvjete.čekam ljepše vrijeme,a i ovih dana imam krečenje kuhinje i špajze pa baš nemam ni vremena ni volje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:27
Milice, toliko toga je na ovim stranicama napisano o orezivanju, a ti se sama prema svom ukusu moraš odlučiti što ćeš sa svojima.  Ja znam što bih s njima, ali jako je nezgodno dijeliti savjete, jer pravila nema, a ukusi su različiti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:44
Voljela bih da se granaju i ne bi mi ih bilo žao odrezati ali ne znam gdje. Zato sam stavila metar da mi netko savjetuje na kojoj visini odrezati jer  bilo bi mi jako žao da ih nešto pokvarim pa da se osuše.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 08:11


Ajmo još malo o uzgoju adeniuma. Sunce je dirigent za sve što radimo sa adeniumom. Milice, pogledaj kaudeks kod svojih adeniuma. On je mokar a trebao bi biti suh u ovo doba godine. Nema dovoljno sunca a ti zalijevaš adeniume. I još ako ih držiš na toplom, katastrofa. Adeniumi počinju rasti. Ta zimska rast bez sunca je nepoželjna, nepravilna. Ako nema sunca, čitaj dovoljno svijetla adeniume zalijevamo tek toliko da se supstrat čisto ne posuši. Malo vode jednom mjesečno je u redu. Ako nemaš dovolno sunca adeniume drži na hladnom. Optimalno je 15 C,  a 10 C je puno bolja temperatura prezimljavanja  nego 20 C (ako nema dovoljno sunca).  Kod 10 C adeniume ne zalijevamo niti malo ne.

Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

 bilo bi mi jako žao da ih nešto pokvarim .....

Kako bi ih sada pokvarila?  niti sada nisu onakvi kakvi bi trebali biti.

Adeniume režem kada uđu u vegetaciju, temp iznad 25 C. 

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 21:06
Pinus, hvala na savjetu.... Čekat će toplije vrijeme......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 12:38
Zna li netko gdje mogu naci glistenjak u Rijeci? Htio bi probati s tom mješavinom, 50% glistenjak i 50% tenisit. Postoji li neka zamjena za glistenjak ako ga ne budem nigdje našao?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 13:59
Dini55 u Bauhausu
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 14:20
Sve sam uredno pročitala, nešto zapamtila, nešto zapisala, a predivni su vam svima adeniumi. Pa ću se i ja okušati u sijanju LOL ! Što mogu, ovaj forum je zarazan, ne smijem zalaziti u teme jer nemam mjesta za sve biljke i cvjetove koji mi se sviđajusmile42
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:13
Hvala puno moon! :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353354355356357 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,722 sekundi.