Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 08:55
Kod mene je slučaj prva tura sijanaca koji su stariji (oko mjesec dana) imaju zelene trbuščiće.
Drugoj turi koji su mlađi već su počeli dobrano smeđiti trbuščići.
Ti sam smeđim trbuščićima su stari samo 8-12 dana.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 09:39
Evo našla sam. To je sa cvjetnog društva.
 
"Mjesto: sunčano i toplo, bez izravnog doticaja sunca, obavezno je čuvati od mraza. Ne podnosi temperature manje od 10 stupnjeva. Moguće odbacivanje listova zimi (biljka miruje)."
 
"Gnojidba: vrlo umjereno svakih šest do osam tjedana."
 
hmm... tako rijetko gnojiti??? Šta nije uglavnom pisano jednom u 2 tjedna. Na gnojivu piše čak svaki tjedan od ožujka do rujna.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 18:44
ima u baumaxu adeniuma spelcanih velikih ako netko hoće.. neznam cijenu nisu ju još napisali, svi su crveni..jankomir
Per aspera ad astra.



Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:19
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

  Draga, ako su trbuščići čvrsti, ne boj se, oporavit će se.Wink
 
Odmah sam provjerila. OK su! Thumbs%20Up
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:18
Da li je netko nabavio reznice iz baumaxa sto je Zvjezdana napisala? Kakve su, koja je cijena?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:54

Ako nekoga zanima, također i u mbm-u u Ri ih ima za kupiti

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:01
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ako nekoga zanima, također i u mbm-u u Ri ih ima za kupiti

Koja im je cijena?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:01
Uploaded with ImageShack.us

Ja sam danas našao vremena da presadim svoje Adeniume.
Stari su godinu i dva mjeseca.
kod presađivanja sam ih posadio nešto pliće nego što su bili. Sada su u zemlji do najgornjih korjenčića tako da im koudeks dolazi više do izražaja, a i činilo mi se da će ovako zajedno izgledati ljepše.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:10
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Uploaded with ImageShack.us

Ja sam danas našao vremena da presadim svoje Adeniume.
Stari su godinu i dva mjeseca.
kod presađivanja sam ih posadio nešto pliće nego što su bili. Sada su u zemlji do najgornjih korjenčića tako da im koudeks dolazi više do izražaja, a i činilo mi se da će ovako zajedno izgledati ljepše.
Prekrasni su, zdraviClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:17
Držim ih na prozorskoj dasci s istočne strane. Sunca imaju do nekih 11 sati. Zaljevam ih kad se površina supstrata posuši tako da imaju stalno vlage. Na nekoliko mjesta sam došao do podatka da im odgovara lužnatije tlo pa sam im u supstrat prije i sada pomješao prosijanog pepela i napredovali su sasvim dobro.
Ljevi na slici se počeo sam granati, a ostala dva planiram pincirat, ali kad ih iznesem van. Van će kad nočne temperature neće padati ispod 15 stupnjeva.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 12:44
Zmaj,krasni su tismile141Moji su bili ljepi zeleni dok ih nisam presadila i nisu dobro reagirali na presađivanje.Odbacuju listove i trbuščići su im se smežurali smile43  Nadam se da je to samo privremeno.Više ne znam da li da ostatak presađujem ili nek se pate u istoj zemljismile48
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 13:25
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Zmaj,krasni su ti[IMG]smileys/emot25.gif" align="absmiddle" alt="smile141" />Moji su bili ljepi zeleni dok ih nisam presadila i nisu dobro reagirali na presađivanje.Odbacuju listove i trbuščići su im se smežurali [IMG]smileys/emot101.gif" align="absmiddle" alt="smile43" />  Nadam se da je to samo privremeno.Više ne znam da li da ostatak presađujem ili nek se pate u istoj zemlji[IMG]smileys/emot106.gif" align="absmiddle" alt="smile48" />





Baš mi je žao Tea.A da ih probaš prebaciti u substrat za kaktuse,možda im ne odgovara ova mješavina zemlje za cvijeće s perlitom(ako se dobro sječam).Ja sam svoje presađivala iz supstrata za kaktuse u isti,samo su bile veće teglice,pa nisu doživjeli veliku promjenu.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 13:46
Sad ću još jednog presaditi ali zajedno sa zemljom u kojoj je.Možda nisu dobro reagirali jer sam im makla zemlju sa korjena.Vidjet ćemo.U svakom slučaju ne mogu još dugo ostati u zemlji u kojoj jesu.Nešto se mora napravitiAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:06
Tea, kako ih zalijevaš? Meni se smežuraju samo ako ih ne zalijem dovoljno...

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:12
Ali se vrate u normalu kad ih zaliješEmbarrassedMoji nećesmile232
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:14
Hm da...
Moji su isto u običnoj zemlji za cvijeće pomješanoj sa perlitom. Ne vjerujem da je to problem Confused
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:16
Ne,mislim da nije stvar u zemlji nego sam se sad sjetila...jeli moguće da med koji sam stavila na korjen nije dao zraka???Dosta sam ga stavila...možda sam s time vrhunski zaribalasmile42
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:18
To ne znam. Ja ga nisam nikad stavljala Confused
Sad lijepo kojeg izvadi, operi, pa ćeš vidjeti da li je u tome stvar Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:21
Da,probat ću.Ništa drugo nisam promjenila.Samo mi to pada napametConfused
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 14:21
Ovo su moji najnapredniji sijanci. Sijala sam (mislim) u 10-om mj. Ti su oduvijek na ji prozoru


Ovaj iza (ako se vidi dobro) je sijan u isto vrijeme, ali nije imao toliko svijetla preko zime. Razlika je ooogromna!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.