Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 158159160161162 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 08:27
Koliko ljepotana na okupu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 17:09
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

bebolina zar ti hoćeš da se mi grupno razbolimo.
 
fantazija su
Jok jaLOLTongue
Procvao danas Tongue
Lucky pink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 17:10
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Koliko ljepotana na okupu.....
Ekipa za deset!LOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 18:16
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

bebolina zar ti hoćeš da se mi grupno razbolimo.
 
fantazija su
Jok jaLOLTongue
Procvao danas Tongue
Lucky pink

Ovaj Lucky pink ima zanimljive listove....jel se meni to čini ili su mu malo drugačiji od ostalih?Embarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 20:19
Ajama, mi se VEĆ grupno porazboljevali...

Bebolina... prekrasan je!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 23:52
već nekoliko večeri ostavljam oči na ovoj temi. Tu je tako "grozno" doći...evo....toliko ste me zarazili da jednostavno moram imati jednog .
 
Bravo svima, prekrasni su vamClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 18:28

Nisu se primili kalemljeni adeniumi . Kalemio sam na ovog bijelog, obrezanog adeniuma iz prvog plana.
Kod mene nema bure ali svako malo zapuše jaki vjetar i ruši mi tegle. Zbog toga sam ponovno presađivao adeniume u teške i nadam se ovaj puta u stabilnije tegle.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 19:39
baš su moćni
danas sam se počastila jednim na sniženju, sad bih ga trebala presaditi, jel' tako? da li da ga podignem onako kako si ti pinus napravio svojim crvenima?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 19:42
Pinus, zaboravi klasicno pikanje grancica u proreze, pogledaj adenium grafting by david clulow, jos mozes spasiti puppve iz tih grancica koje se nisu primile i nakalemiti!
Evo link : https://adeniumlove.wordpress.com/2011/01/29/250/
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 20:11
Evo, morala sam ga slikati. Nema cvjetića, no čini mi se daa je dobar. Što sad: presađivanje, podizanje?
 
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 20:49
@moon, samo ga presadi u novi, dobro propusni supstrat.
Krasan ti jeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 20:52
@Pinus, žao mi je što ti kalemljenje nije uspjelo, ali ne očajavaj, bude bolje drugi put.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 21:42
Bebolina...Heart
Kupila sam zemlju za kaktuse, da li da što dodam u nju (perlit?) ili je dovoljan samo taj kupovni supstrat za kaktuse. Znači ništa ga ne podižem, i presađujem u telgicu od terakote?
Imam i reznicu, da nju direktno u supstrat za kaktuse posadim ili?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 21:49
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Evo, morala sam ga slikati. Nema cvjetića, no čini mi se daa je dobar. Što sad: presađivanje, podizanje?

ClapClapClap..prekrasan jeWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 21:52
Tea..hvala, evo pripremam se pa ću ga sutra presaditi, a pripremam se tako da vas zasipavam pitanjima i čekam odgovore iskusnih majstora za adeniumeLOL 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:24
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina...Heart
Kupila sam zemlju za kaktuse, da li da što dodam u nju (perlit?) ili je dovoljan samo taj kupovni supstrat za kaktuse. Znači ništa ga ne podižem, i presađujem u telgicu od terakote?
Imam i reznicu, da nju direktno u supstrat za kaktuse posadim ili?
Slobodno dodaj perlita u supstrat, biti će rahlije i propusnije. Ja da sam na tvom mjestu ne bih ga podizala, ja bi pričekala bar do idućeg proljeća a možda i dva, jer ti je taj ljepotan iz zernice, što znaći da još ispod nemaš šta otkrivat.
Reznicu pusti nekoliko dana da se dobro posuši pa i nju zabodi u isti supstrat kao i velikog, dobro natopi, ocijedi i poklopi plastičnom bocom da ne gubi vlagu. Tako posađen spremi negdje na tamno mjesto i ne diraj neko vrijeme.
@moon, adeniumi bolje napreduju u teglici od terakote, u pvc teglici po ovoj vrućini zakuhajuConfused
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:35
bebolina...hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Ja uglavno i sadim sve sukulente i kaktuse u terakotu. Napravit ću po uputama. Nadam, se da neće biti nekih neugodnih iznenađenja kad ga izvadim iz njihove zemlje. Jedan list je bip žut pa sam ga makla. To je od suše. Bio je suh k'o barut kad sam ga donijela doma. Sutra ga presađujem, a sutra je baš povoljan dan za presadnju cvjetnica pa ćemo vidjeti .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:50
moon, pogledaj malo ispod razine supstrata. Ako ide u širinu digni ga za najviše 2 cm. Ako ne nemoj ga dizati. Za podizanje imaš vremena. Prvo on treba formirati lijepo debelo korijenje . To debelo korijenje će poslije glumiti njegov kaudeks.

Kupovni supstrat za kaktuse ? Pitanje je što je sve smiješano u njemu. Ako želiš da ti dobro cvijeta i lijepo formira kaudeks moraš ga i dobro hraniti. Supstrat treba biti rastresit i bogat hranjivim tvarima. Moji sada rastu u kombinaciji komposta, pumice i vermikulita. Prošlu godinu su rali u kombinaciji komposta i drobljene cigle. Znaš i sama da su odlično cvjetali , istovremeno su i formirali lijepi kaudeks. Uza sve to često ih prihranjujem slabom otopinom uravnoteženog gnojiva sa mikro elementima. Znači mala koncentracija gnojiva , tek toliko da je, ali zato često gnojim. Uvijek upotrebljavam samo supstrat kojeg prije steriliziram u pećnici.

Tri četiri dana ga drži u svijetloj sjeni da ga po malo navikneš na sunce, nakon toga na puno sunce sa njime. Zalijevaj ga svaki dan sada kada je vruće i kada ti stoji na punom suncu. Poslije se prilagodiš. Teško je dati točan recept zalijevanja preko zime ali za to još ima vremena. Sunce – voda – toplota. Te tri stvari su međusobno povezane prilikom zalijevanja.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:58
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Ja uglavno i sadim sve sukulente i kaktuse u terakotu. Napravit ću po uputama. Nadam, se da neće biti nekih neugodnih iznenađenja kad ga izvadim iz njihove zemlje. Jedan list je bip žut pa sam ga makla. To je od suše. Bio je suh k'o barut kad sam ga donijela doma. Sutra ga presađujem, a sutra je baš povoljan dan za presadnju cvjetnica pa ćemo vidjeti .
Neka te ne brine ako neki list opadne, to je normalno nakon svih trauma koje je prošao. Na svakom mjestu gdje je list opao izbit će nova granaWink barem je tako kod mojih
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 23:07
To bi bilo odlično, više grana više cvijetića. Možda uspije još cvjetati, što misliš?E da, normalno - mogu ga prihranjivati , on je već veliki?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 158159160161162 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.