Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 13:35

Andina, pinus se uči zajedno sa svima vama ostalim forumašima ljubiteljima adeniuma. Radoznao sam kako, kada i što učiniti kao i svi ostali. Trenutno me zanima optimalno vrijeme za sijanje adeniuma. Sijati ću sve osnovne vrste koje ću biti u mogućnosti nabaviti. Pitanje je sada: kada sijati ?

Baš sam zadovoljan da nisam pincirao sve adeniume. Ovoga sam preskočio:
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 14:39
svi se ucimo, u tome i jest zabava

kod mene zabava sa sijancima. iz jedne sjemenke arabicuma ispali su spojeni blizanci, imaju dva korijena i spojen vrh. jedini problem je sto se cini da su ipak albino, znaci nis od njih :((( bwaaa bas mi je zao, bili bi super za vidjeti kako se razvijaju.


pa mjesec i pol dana stari obesumi na steroidima cudo sto im radi sunce i toplina.

velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 15:36
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Baš sam zadovoljan da nisam pincirao sve adeniume. Ovoga sam preskočio:
Baš mi je drago što si ga zaobišaoTongue
Ja sam večinu mojih ostavila rasti,ali ne zato što mi razgranati nisu dragi, već zbog toga što ih sve redom planiram kalemitiWink materijala za tako nešto ne nedostajeWink
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 15:37
@Wolfsbanesmile141 za sijance!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 15:58
Noćas je kod mene bjesnilo nevrijeme, sve sam adeniume morala u sred noći skloniti unutra na sigurno
Sad će se u narednih nekoliko dana šepuriti na prozorskim klupicama
 

..i tako još nekoliko prozoraTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 16:03
Pogledajte kako lijepo cvijeta na granama koje su drastično orezane prijenepunih mjesec danaApprove nakon prvog ciklusa cvatnje, i kako je bez ijednog cvijeta najvišlja grana. Tu sam granu nakon cvatnje namjerno ostavila neorezanu, baš da vidim kako će to sve skupa reagirati.
Zato dragi moji adenioljupci, ne štedite ocvale grane....režite ih bez milosti!

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 16:39
Bebolina, baš mi je interesantan ovakav - u ikebana stilu.

A mojih predivnih bebica više nema
Morala sam otputovati jedno popodne i sutradan uveče kasno sam se vratila kući. Tek ujutro sam vidjela da je moja gazdarica (vjerujem u najboljoj namjeri) na +42 prihranila moje bebice talogom od kave.... šta god sam pokušala (kupanje, presađivanje) nisam ih uspjela spasiti, jednostavno su uvenuli. Još 2 se bore za život, ali ne nadam se... sklopili su listiće i ne miču s mjesta, čini mi se da su svaki dan manji...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 16:55
uh a ja već satima sad od kako sam se vratila čitam i čitam u nazad što se događalo s vašim ljubimcima, divno je koliko iskustva dijelite, zajedno smo svakako pametniji.

Moji sijani su nažalost isto već odavno pa, pa, ali zato onaj lijepi jedinac i dalje cvate kao lud i uveseljava me. Nisam ga uopće orezivala, a on stalno šiba nove cvijetove, jedino me brine malčice sad ovo vrijeme vani i nisam baš sigurna bih li ja njega ipak unijela po noći isto unutra ?


belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 17:52
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Bebolina, baš mi je interesantan ovakav - u ikebana stilu.

A mojih predivnih bebica više nema
Morala sam otputovati jedno popodne i sutradan uveče kasno sam se vratila kući. Tek ujutro sam vidjela da je moja gazdarica (vjerujem u najboljoj namjeri) na +42 prihranila moje bebice talogom od kave.... šta god sam pokušala (kupanje, presađivanje) nisam ih uspjela spasiti, jednostavno su uvenuli. Još 2 se bore za život, ali ne nadam se... sklopili su listiće i ne miču s mjesta, čini mi se da su svaki dan manji...
Žao mi jeConfusedThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 17:53
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

uh a ja već satima sad od kako sam se vratila čitam i čitam u nazad što se događalo s vašim ljubimcima, divno je koliko iskustva dijelite, zajedno smo svakako pametniji.

Moji sijani su nažalost isto već odavno pa, pa, ali zato onaj lijepi jedinac i dalje cvate kao lud i uveseljava me. Nisam ga uopće orezivala, a on stalno šiba nove cvijetove, jedino me brine malčice sad ovo vrijeme vani i nisam baš sigurna bih li ja njega ipak unijela po noći isto unutra ?


Kolika je temperatura kod tebe noću?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:15
1. 9. 2012

@Wolfsbane, kažeš sijanci stari mjesec i pol, zbilja dobro izgledaju. Hoćeš li neke od njih pincirati?

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Baš mi je drago što si ga zaobišao
@bebolina, na prvi pogled je izgledao sav nikakav . Mislio sam da neće biti ništa od njega. Zato sam ga preskočio. A vidi ga sada, prvi koji cvjeta!

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Zato dragi moji adenioljupci, ne štedite ocvale grane....režite ih bez milosti!
Svoje adeniume sam rezao nakon zime jer su se pojedine grane izdužile. Rezao sam ih da im pomognem oblikovati ljepši habitus. Dobro su reagirali na rezanje grana, ne kažem ništa. No, zadovoljan sam i kako cvjetaju. Cvjetaju kontinuirano od početka proljeća, sa vrhuncima cvatnje koji se ciklički ponavljaju. Sljedeći puta ih režem ponovno u proljeće. Vjerojatno iz istog razloga.      
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:16

bebolina.....dobro da si postavila sliku adeniuma gdje se baš lijepo vidi kako ih je potrebno oretivati

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:19

pinus...krasan bjelko

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:34
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Trenutno me zanima optimalno vrijeme za sijanje adeniuma. Sijati ću sve osnovne vrste koje ću biti u mogućnosti nabaviti. Pitanje je sada: kada sijati ?


Ja sam do sada sijala sredinom studenog, sredinom siječnja, sredinom svibnja i sredinom kolovoza. Najbolje mi se pokazalo, naravno, ovo sredinom svibnja jer je bilo obilje sunca i topline pa su klijanci dobro napredovali i bilo je najmanje muke s uzgojem.
No, čitaš i sam da je klijavost sjemenki adeniuma kratkoročna pa je i to velik faktor uspješnosti. Do sad sam imala sreću da su sjemenke bile vitalne, no ovo zadnje mi je upitno. Iako sam poštivala sva pravila sijanja bolje nego prije (topla voda 24 sata, sterilan, kvalitetan i vlažan supstrat, ujednačena temperatura od 25 stupnjeva...), već treći dan ni jedna mi nije niknula.
Prema tome, slažem se s onim što si prije tvrdio: najbolje je sijati u proljeće, ali pritom treba biti siguran da imaš svježe sjeme.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:42
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina.....dobro da si postavila sliku adeniuma gdje se baš lijepo vidi kako ih je potrebno oretivati


I ja se zahvaljujem na ovoj zornoj poduci. Smile
Čime ste orezivali adeniume - škarama ili nožem? Pitam to jer sam vidjela na YT da nakon orezivanja škarama rez ne bude ravan nego stabljika ostaje stisnuta na mjestu reza. Treba li pribor sterilizirati ili nema opasnosti od infekcije?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:48
Andina...evo par postova prje Pinus je opisao i napisao čime on orezuje adeniume male i one velike i na kom mjestu - koristi žilet, no pročitaj cijeli njegov pst, poučan je, a i da ne prepričavam
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 19:52
Dadinice, očito adeniumi ne vole kiselo tlo, a talog od kave tlo zakiseljuje. Na tvom mjestu, ja bih ova dva izvadila iz supstrata i stavila u čašu s vodom kojoj bih dodala prstohvat vapna. To mi prvo pada na pamet jer vapno je lužnato i pobija kiselinu. Možda griješim, ali isplati se probati. Ako to učiniš, javi rezultat.

Belice, ja sam svoje sinoć unijela i danas ih nisam ni vratila na balkon! Prenaglo je ovo zahlađenje za njih.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 20:02
Da, taj dio sa žiletom sam zaboravila. Na jednoj slici sam vidjela škarice, no njih valjda upotrebljava za podrezivanje korijena. Pinus, jesam li u pravu?

Sad sam vidjela da se Bebolina koristi nožem. Dakle, sve je jasno! Trebam samo pažljivo čitati i gledati fotke. Tongue
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 20:16
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

pinus...krasan bjelko

Potpis!Thumbs%20Up
Što kraće grane to više cvjetovaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 20:41
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Da, taj dio sa žiletom sam zaboravila. Na jednoj slici sam vidjela škarice, no njih valjda upotrebljava za podrezivanje korijena. Pinus, jesam li u pravu?

Sad sam vidjela da se Bebolina koristi nožem. Dakle, sve je jasno! Trebam samo pažljivo čitati i gledati fotke. Tongue
Sredstvo za dezinfekciju pod obaveznoWink nije bitno koje, može i rakijomLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.