Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 21:48

Tropi, adenium ti je prelep.

imam ga i ja, ali su jos mali uzgajani su iz semena, tako da im treba jos vermena da procvetaju.
inace, ovo je biljka dobijena iz reznice, a kada se dobije iz semena jos je lepsa, ima zadebljanje pri dnu kao mali trbuh.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 16:59
evo slike od danas .....u punom cvatu

Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 15:34
aaaaa to pored adeniuma je plumeria, čini mi se ili se varam ? 
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 01:04
Prekrasna je!!
Na vrh
lala_pu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lala_pu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 23:10
trebala bi mi mala pomoc. naime dobila nesto sto kad naraste bi trebala biti pustinjska ruza ali neznam sta da time cinim. to izgleda ko neki zgnjeceni i osuseni korijen
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 23:44
pomogla bi slikom .....da nisi dobila jerihonsku ružu....nju samo namoči u vodu preko noči i oživjeti češ ju
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 12:18
predivna biljka :) hm preporučam se jednom kad bude viska grančica
Per aspera ad astra.



Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 13:01

slikano danas ,ova je puno tamnija od one veće....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 19:05
smile198toliko su ljepe da se usuđujem reci:
 
" kako fino miriše"Wink
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:49
Moram vam priznati - sjeme zaista ne mora biti svježe. Provjereno vjerujte mi.
A sada ču vam reči kako je to bilo : prije neke tri godine naručivali smo sjeme izvana Adeniuma. Po par sjemenaka. Prva tura svakome propala, možda eventualno 2 ici uspjelo koja sjemenka niknuti. Druga tura isto tako. Meni ni jedna sjemenka nije nikla. I pazili na vlažnost zemlje , i pazili na toplinu neki su čak sijalicu palili, ma joooj luda kuča. Uglavnom teško da nikne, teško.I meni tako ostalo par sjemenkica eto - nisam jednostavno sve htjela upropastiti kad ne ide.
I ove godine, u prolječe bunarim ja po sjemenkicama i nađem tih par Adeniuma. I kažem - staviti ču ja njih u zemlju neču ni namakati kao što smo to prije radili, samo ču ih okomito u zemlju i malo zaliti. Pa  - šta bude biti če.
Gle čuda u roku par dana - NIKLO. Ali kad nisam umrla, Šokirana sam bila. Nisam niš zalijevala par dana, a davala bi vode na kapaljku. Danas su to prekrasna 4 primjerka, bucmasti dolje lijepih zelenih listova ma ljubim ih Clap.
Sutra ču bebače staviti da vidite.
A moram nači temu i Plumeria...
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 21:35
Bok svima ja sam nova !
Neki dan sam posijala sjeme Adeniuma ,niknuo mi je jedan od 7 za sad.Otkrila sam taj cvijet prošle god. na netu ali ga ovdje nigdje nema pa sam odlučila nabaviti sjeme.
Evo šaljem vam par sličica da se uvjerite kako je to nešto prekrasno   
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 22:08



Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 22:08
Nadam se da vam se sviđa?
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 23:38
Jako lijepe slike Adenium..jos neko ovdje na Forumu ima ovaj cvijet ali sad se nemogu sjetiti ko??? Neko ko nije jos postavio svoje slike ovdje...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 15:08
Ovo je moj mali Adenium posijan 18.02.I sad strepim nad njim
Evo i sl.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:26
Sretno!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 22:05


Evo da i ja predstavim svoju malu kolekciju adeniuma, koje obozavam.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:28
Ajme fuksija ja ću se ubiti!"!!!!!!!!!!!
E sad imam 100 pitanja? Da li su svi sijani po 1 i kad je najbolje vrijeme da ja svog presadim?
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:30
Predpostavljam da nisu svi posađeni u isto vrijeme?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 04:51
Veliki pozdrav svim ljubiteljima adeniuma.
Hibiscusi i adeniumi su moji favoriti, premda volim svo cvijece.
Adenium, evo da ti odgovorim; ovi adeniumi nisu sijani svi u isto vrijeme.
Sjetva je pocela u studenom i nastavlja se sve do danas.
Ovi adeniumi na fotki su iz studenog, prosinca i sjecnja.

Sijala sam ih odmah, svaki u svoju posudicu, premda sam vidjela da mnogi siju sve zajedno, pa ih onda presadjuju.
Ako mi budu svi adeniumi nikli, bit ce to kolekcija od preko 100 adeniuma, samo kako ce oni podneti ovu surovu norvesku klimu, to cemo tek vidjeti.

Tebi, sretno i zelim da imas puno adeniuma, jer su stvarno prekrasni!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.