Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202203204205206 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:48
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Maris, onaj tvoj "neboderko" je baš interesantan!
(žao mi je, još nisam ukapirala kako prekopirati post sa slikom)


Nema veze,znam na kojeg misliš    ,i meni je interesantan,ali bilo bi bolje da ga skratim .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:52
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:


(žao mi je, još nisam ukapirala kako prekopirati post sa slikom)
 
Post koji želiš korirati samo klikneš na "citiraj"Wink
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:53
Bebolina......pravi slatkiš smile141
belica....držim fige
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:54
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

27.7. sam ju piknula u supstrat, 25.8. je cvjetala (slika je na161, 174 i 180. str.), znači da je imala od prije pupić na sebi, pa sam ju recnula i evo već prije tjedan dana je pustila pupoljak grančice, znači jako brzo pusti grančicu


Bravo za reznicu .
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:59
Bebolina ,slatkica je prekrasna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 13:18
Ovo je prošle zime bila neoprezno slomljena grančica..

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 13:22
Ovi mi se pupovi uopće ne sviđajuThumbs%20Down nešto biljci nedostaje, ali neznam šta. Već sam među mojim adeniumima imala prilike vidjeti poneki takav pupoljak iz kojeg se razvije neugledni cvijet.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 13:23

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 15:40
Moon, probala sam, ali ne pokaže mi sliku. Eto, komp me ne voli
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 15:41
Bebi, možda je samo umoran?!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 17:01
Bebolina, deformacije cvijeta su obicno povezane s deficijencijom bora ili bakra... Takodjer, to je vrlo karakteristicno za virusno oboljenje rasireno u tajlandskim uzgajivacnicama... Prvo se lako rijesi nekim gnojivom sa dodatkom bora ili prskanjem modrom galicom za bakar, drugo je neizljecivo..
velika gorica
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 19:38
Bebi ne vjerujem da ti majstorice to nećeš riješiti, svaka mama nađe riješenje za svoju dječicu
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 19:45
Bebolina...neoprezno slomljena grančica - a izrasla je u krasnu biljku
 
dadinica......vjerojatno pogrešno pozicioniraš miša ap ti slika nestane
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 11:36
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Bebolina, deformacije cvijeta su obicno povezane s deficijencijom bora ili bakra... Takodjer, to je vrlo karakteristicno za virusno oboljenje rasireno u tajlandskim uzgajivacnicama... Prvo se lako rijesi nekim gnojivom sa dodatkom bora ili prskanjem modrom galicom za bakar, drugo je neizljecivo..
Draga, hvala ti na odgovoru. Nadam se da nije u pitanju virus jer su listovi jedri, zdravi, bez ikakvih znakova bolesti. Nafilat ću ih folijarnom prihranom koju sugeriraš, porezat ću sve deformirane pupoljke i nakon nekoliko dana okupat s Drinom.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 13:16
nema problema ;)
i ja mislim da je prije neka deficijencija, posebno sad na kraju sezone. iako mislim da se i oko tog virusa previse drami, nije da ubija biljke ekspresno, a biljke i inace obolijevaju od kojekakvih takvih virusa pa ni ne skuzimo.

enivej, sretno sa planom, javi kaj je bilo
velika gorica
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 18:04
Cure moje,krasni adeniumiClapClapClap
Bebolina,držim palčeve da folijarna prihrana pomogne smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:45
Dovest ću ih ja s kemijom u red, samo malo strpljenjaTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 17:08
Alo ruzoljupci, jeste pospremili biljcice unutra vec? Moji su mali jos vani, a vece sam unijela danas, vjerojatno ih necu sutra nosit van iako bi kao trebalo bit toplo (eventualno ako bude bas sunce).
Kaze prognoza, nakon sutra pad nocne temp ispod 10 stupnjeva tu kod mene. Nekako sumnjam da ce se nakon ovog zahladjenja ponovo dici temperatura puno pa razmisljam o konacnom pospremanju na toplo.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 20:09
Moji su unutra na prozorskoj polici već danima. Tu inače imaju najviše sunca. Kad je sunčano i ne puše jako samo ih izbacim na vanjsku policu tog istog prozora.
Reznica mi je cijelo vrijeme vani.
Gnojivo su dobili još prije 2 tjedna, sad samo zaljevam.

Ovo su odrezani, fino puštaju grančice.




Jedan se počeo sam granati. Na slici se vidi jedna najveća grančica i možda se skuže ove sitnije sa strane. Ima ih nekoliko. To mi je jedini koji se sad počeo granati i to je onaj "smotani" tzv. Andinin




Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 22:16
Bebolina baš ti liješpo niću rančice, a drago mi je da si pokazala koliko si rezala  - onako poprilično, meni kao početnici je to dobar pokazatelj koliko i kako orezati adenium.
 
Kod mene je danas bilo 23, a i noću temp. još nisu pale tako drastično tako da su moji još vani na terasi, a preko noći u zavjetrini. Do zadnjeg trenutka će biti vani jer nemam baš najbolje uvijete unutra za adenium
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202203204205206 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.