Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 11:15
da ali to su iz reznice pa su zato jeftinije jer nemaju  zadebljanje ono...

meni jos jedna proklijala... valjda ce prezivit koja na kraju klijavost 50% zasada ja zadovoljna prezadovoljna :)

gle ako ce mi preziviti sve i ako ce sve cvjetati isto onda cu  se ili s nekim mijenjati ili pokloniti nekome od svojih npr da mi sve prezive ne treba mi 6 istih biljcica :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 19:54
Evo se i ja pridružujem obožavateljima ove predivne biljke.
Naime danas sam ljubaznošću naše članice "vrijedni mrav", dobila nekoliko sjemenki adeniuma, pa ću ih sutra posijati, prema njenoj uputi, vidjet ćemo kroz neko vrijeme što će se događati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 13:44
Pozdravljam sve ljubitelje adeniuma i meni su to jako drage biljke, zapravo pravi sam zaljubljenik. Imam ih oko 80. Stari su godinu dana i ovog proljeća ako bude sreće očekujem poneki cvjetak. Inače sam sve svoje sjemenje naručivala iz Danske. Stiže brzo (5 radnih dana) i visoke je klijavosti. Neki dan sam naručila još nekoliko vrsta ali kako su hibridi ne mogu se baš pouzdati da će biti ista boja cvijeta. Kad sam ih posadila dosta sam nad njima bdjela i strahovala ali sam na kraju zaključila da su dosta žilave biljčice. Za sad su u mirovanju i počinju puštati pokoji listak. Kad olistaju postavit ću par sličica.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:48
moji neki tjeraju drugi par listica jeiiii ali jedan ce mi krepat sigurno i to onaj sto je prvi niko bas je neki jadni mali skroz nema ni listove ni nis
Per aspera ad astra.



Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 20:18

Ja sam prosle godine na sajmu cvijeca u Pordenoneu gledala- visina 30 cm-6 eura.  Bili su uzgojeni iz reznice pa nisu bili onako bucmasti kao oni iz sjemena. Nisam kupila. radije sijem jer volim pratiti rast od pocetka.

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 14:17
pregledala sam ostalo sjemenje nista od njega pognjililo je  tako da nema nista od njega
ali ja sam zadovoljna 6 biljcica je niklo :) moram uslikati pa stavim slikicu
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 16:05
Triša ti si prava sretnica smile213
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 07:29
ja sam svog mališu zalila prije par dana i sav se naduo Big%20smile, sad je ko beba olio, nadam se da mu neće škoditi jer je supstrat još mokar, ali maknula sam podložak dok se malo ne prosuši
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:13
moji su nikli tek nakon neznam dva tjedna skoro mislim tako da... niknut ce nesto valjda ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 07:31
probaj ih pospricat s necim protiv pauka meni je pomogo bio kill kod orhideja samo neznam da ne spali kad su male biljcice :(
Per aspera ad astra.



Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 01:48
Ovdje u Njemackoj su imali jos 3 malo vec vece biljcice , ja nisam odmah se mogla odluciti (izgledale su mi skupe EUR 37,50/kom) . Kad sam se odlucila vishe ih nije bilo , prodane !

Visina 30 cm i 6 EUR , kod takve ponude ne bi ni malo razmisljala !
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:06
moji sijani u subotu i još nema znakova života... osim što je jednu teglicu napala plijesan pa sam malo "čistila", ali u nadi se živi
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 16:12
Moji nesto poceli zutiti, bojim se da nije crveni pauk. A tako su lijepo startali...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 12:49
Originalno poslano od člana ariel ariel napisao:

Ja sam prosle godine na sajmu cvijeca u Pordenoneu gledala- visina 30 cm-6 eura.  Bili su uzgojeni iz reznice pa nisu bili onako bucmasti kao oni iz sjemena. Nisam kupila. radije sijem jer volim pratiti rast od pocetka.

 
Evo jedne biljčice na popisu za PordenoneLOL
Rijeka

Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 21:53
bosonoga- mogla bi nam reć gdje si narućila sjeme-može na pp
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 21:55
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Na fejsu postoji puno grupa i stranica sa obožavateljima adeniuma gdje oni stavljaju svoje slike,većinom su sa istoka - Indonezija,Thailand..
 
 
 
Koja je to stranica ,ne mogu je pronači ?!
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 13:19
Ove što sam ja viđala su oko 20-30 cm i koštaju 50kn.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 23:26
Originalno poslano od člana borzoj borzoj napisao:

bosonoga- mogla bi nam reć gdje si narućila sjeme-može na pp
I meni molim te na pp
Wink
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 17:54

Ja idem na sajam cvijeca u Pordenone 5.03.  Kupiti cu mozda ove godine ako budu ljepsi nego lani.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 23:40
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana borzoj borzoj napisao:

bosonoga- mogla bi nam reć gdje si narućila sjeme-može na pp
I meni molim te na pp
Wink
 
 
a zanima me gdje se i  biljka može kupiti ako tko zna
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.