Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 220221222223224 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 14:32
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Bebolina, ja sa 24.10. cijepila onu reznicu koju si mi poslala,kada se smije maknuti folija sa kojom sam je pričvrstila.Reznica je tvrda i nije se promijenila a čini mi se da se pojavljuje i pupoljak od grančice,jedva vidljiv ali ipak pojavljuje seTongue
OdličnoClapClapStar ostavi foliju još koji da ne ostane bez vlage sad kad jekrenuo pup.
Cure, uljepšale ste mi dan s novostimaThumbs%20Up
Koliko vidim zima nas neće sputat u cijepljenju tih ljepotana. Ako vam trebaju reznice, ako želite cijepiti svoje sijance, slobodno mi se javite u pp, šaljem. Za @Pinus-a čuvam od svakog adeniuma po jednu reznicu za mjesec svibanj, ostale po potrebi rezuckam.
@Glikica, sijanci su krasniClap Toplo se nadam da ćeš i ti za godinu dana biti spremna za cijepljenje
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 19:30
Hvala tebi,da nije tvoje reznice ne bi danas čitav dan smile222
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 21:30
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Hvala tebi,da nije tvoje reznice ne bi danas čitav dan smile222
Malo nam za sreću trebasmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 09:07
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

sijanci od mjesec dana, da čujem bez lažnih komplimenata, kakvi vam se čine :


Sretno,malim bebićima!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 20:56
Belina, hvala na lijepim željama !
Nakon nekoliko pokušaja i promašaja, čini mi se da bi ovi mogli opstati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:05
Ovo mi je bilo za dobro jutrooooosmile213smile213smile71

 
Svega nekoliko sjemenki, ali ok, ja i s tim zadovoljna

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:11
Bebolina Clap
 
jel to kultivar?
jel se može doć do 2-3 sjemenke?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:17
Da @marsha, to je kultivar i to ne bilo kojiThumbs%20Up
To je tajsmile71

Obećala sam ti sjeme, to koliko ima podijelimo bratskiThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:27
Opa prava ljepotica!!!!
Jao Bebolina jako si me sad razveselila smile82
 
 
 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:28
Hoćeš ih sad sijati?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 10:30
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Hoćeš ih sad sijati?
Neću ih još sijati, pričekat ću proljeće.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 12:33
Evo ovako, priznajem da nemam pojma o uzgoju adeniuma Embarrassed, i o ovome sam pisala neki dan.Ovo su adeniumi koji su u približno isto vrijeme i sijani i niknuli ali razlika je drastična.Molim vas pomozite i recite što da radim da ih formiram , tj. ima li im spasa,samo jedno ne dolazi u obzir;ne bacam ih LOL ! Držim ih na istočnom prozoru, topline imaju, a sunca koliko im kontinent sad može priuštiti.


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 14:21
Ivna, fali podataka, koliko ih cesto zalijevas, u kakvoj su zemlji i sa cim ih prihranjujes (npk omjer). Osim toga lako moguce da su neki jednostavno jaci od drugih pa tako i rastu.
velika gorica
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 16:04
Hmm...e tek ću se sad osramotit Embarrassed...ovo izgleda vrlo, vrlo ozbiljno a ja njihov uzgoj iskreno nisam doživljavala kao nešto totalno razičito od ostalih sukulenata, puno sam izgleda pogriješila ...
Zemlja je obična , za lončanice, zalijevam kad vidim da je potpuno isušena , prihranim jednom mjesečno (od kad su unutra) gnojivom kojim zalijevam ostalo necvijetajuće sobno...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 17:00
nemoj sad gnojiti.


@bebolina - svaka čast za sjeme
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 18:16
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:



@bebolina - svaka čast za sjeme
Hvala dečecsmile78
Još više veseli da je biljka to podnijela bez problemaThumbs%20Up mahuna i pupovi u isto vrijemeWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 20:04
bebolina....i sjeme i pupovi, a izgleda savršeno...bravo
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 20:27
 
 
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 20:37
@moonsmile71 prekrasna fotka adeniumaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 20:39
bebolina...bebolinca sam izvadila iz supstrata jer sam vidjela da nešto ne ide u dobrom smjeru, nije imao onu potrebnu čvrstoću, negdje sam pogriješila. I stvarno, korijen se smanjio, oprala sam ga pod vodom i orezala dva korijena koja su počela truliti, maknula sam još dvije točkice na debljem dijelu korijena, posušila sam ga i posula cimetom. Sad je na prozoru na papiru i što sad? Da li da ga tako malo sušim ili da ga posadim u novi supstrat. Evo slikala sam:
 
Ovo sa lijeve strane je odrezani truli dio korijena i maknuto lišće
 
Onda sam ga posušila i potom posipala cimetom
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 220221222223224 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,590 sekundi.