Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 244245246247248 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 21:59
OVAJ je bio prvi. Prve se ne zaboravlja. Visinu procijeni sama ( imaš slikani metar između adeniuma) , mislim da za cvjetanje adeniuma veličina nije bitna.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 00:17
@Pinus, kako se drže ove zime tvoji beblinci?
Ja sam zadovoljna sa velikim i sa malim, baš su mi dobri!
Za sad skromno cvjeta samo jedan veliki, ali koliko vidim...bude se svi! Thumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 00:17
Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:

smile62
Čekamooo
Fino si se smjestiosmile96
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 08:02
Bebolina, zadovoljan sam za sada. Manji dio sijanca koje držim u nešto hladnijem prostoru je bez lišća. Veći dio bebolinaca je zadržao lišće. Iskreno i sam ne znam kako sa njima preko zime. Što je bolje za adeniume : uspavanost ili vegetacija preko zime. Vlastito iskustvo je najbolja škola. Druge zime će biti lakše.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 08:28
ja bi moje orezala! vidjela sam post od cimicifuge, ona je rezala u ovo vrijeme.
pinus mi je lijepo naznačio kuda trebam recnuti, ali imam nedoumicu, u jesen sam ih presađivala i oni me se nekako "klimaju", kao da se nisu uhvatili za zemlju. inače su ok, jedan cijelu zimu ima pokoji cvijetić.
volila bi čuti mišljene boljih znalaca od mene!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 12:22
MM je naručio sjemenke Adenium Arabicum i kupio mini staklenik za buduće biljčice :).
Do sada sam uvijek sama radila i smišljala mini staklenike i sadila biljčice u sve i svašta. Trenutno su u improviziranom stakleniku: dvije chilly papričice, kumquat (2 kom), limun, peruanska jagoda (5-6) tek proklijalih, dragon fruit (3 kom) i oleander (njih jedno 20-ak mladica). Sve proklijalo iz sjemena.
Svaku noć sanjam svoje nove biljčice koje su (nadam se) već na putu iz Tajlanda.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 12:45
MermaidDreamer ....samo ti lijepo sanjaj i raduj se
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 13:49

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 14:22
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:


Dobro nam došlasmile73
Čekamo bebice arabicumEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 14:24
Iako je seljen u novi cvijećnjak s novim supstratom, cvijetić je opstao i već skoro pa ocvao

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:11
Hvala Bebolina :)
A da te pitam...zašto cvijetić ima ove tamne pjege po rubovima?
Iako, bez obzira na to, prekrasan je i nadam se da ću i ja uskoro imati svoga konja za utrku...ali, dok dođem do cvata, potrajat će to
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:39
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

Hvala Bebolina :)
A da te pitam...zašto cvijetić ima ove tamne pjege po rubovima?
Iako, bez obzira na to, prekrasan je i nadam se da ću i ja uskoro imati svoga konja za utrku...ali, dok dođem do cvata, potrajat će to
Cvijet pomalo vene nakon deset dana, zato te mrljeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 17:22
hvala na odgovoru, Bebolina
Pošto ne znam ništa o Adeniumu (iz prakse, iz teorije tek počinjem učiti), pa pitam sve i svašta.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 18:22
bebolina...presađen i cvijeta, divn, znači da mu sve odgovara
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 18:32
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...presađen i cvijeta, divn, znači da mu sve odgovara
...to znaći da "sam" dobro potrefila kad ga presaditiTongueLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 18:43
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...presađen i cvijeta, divn, znači da mu sve odgovara [IMG]smileys/smiley14.gif" align="middle" />

...to znaći da "sam" dobro potrefila kad ga presaditi[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />


kao da ti je ntko šapnuo
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 10:56
Od nedavno sam postala vlasnik ove prekrasne biljke, citajuci vase postove mnogo sam naucila o nezi i gajenju. Jedan od dva, koja trenutno imam je cak uspeo da procveta. Interesantno je da su dva cveta bila potpuno razlicita ,na istoj biljci...Da li je to tipicno za adenijum?


Na ovom drugom se vide pupoljci,a evo i cvetova:

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 14:40
Wanessa...dobro došla među ljubitelje adeniuma
Tvoji adeniumi su prekrasni , a na tvoja pitanja će odgovoriti netko tko zna, ja sam tek ljubiteljica i pokušavam naučiti što više o njima
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 15:37
Naravno bebolina, da bi čekanje bilo što udobnije treba se tako i smjestit Embarrassed
Zakon ste!!!!!
Adeniumi, ma naravno uvijek jedinstveni. Pozzzz svima dok ne stavim svoje malce ovdje smile59
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 15:56
Wanesa,prelepa boja Adeniuma,a tek kako su lepo negovani....sve pohvale....smile57
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 244245246247248 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.