Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 245246247248249 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 16:13
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Wanessa...dobro došla među ljubitelje adeniuma [IMG]smileys/emot178.gif" align="middle" />
Tvoji adeniumi su prekrasni , a na tvoja pitanja će odgovoriti netko tko zna, ja sam tek ljubiteljica i pokušavam naučiti što više o njima [IMG]smileys/emot148.gif" align="middle" />


Moon,hvala ti od srca, izgleda sam se " navukla" na adenijume,ali zaista vrede svaku paru!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 16:16
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Wanesa,prelepa boja Adeniuma,a tek kako su lepo negovani....sve pohvale....[IMG]smileys/emot114.gif" align="absmiddle" alt="smile57" />




Leona, hvala i tebi od srca,nadam se da ce i tebe tvoj adenijum obradovati uskoro cvetom!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 18:08
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ja bi moje orezala! vidjela sam post od cimicifuge, ona je rezala u ovo vrijeme.
pinus mi je lijepo naznačio kuda trebam recnuti, ali imam nedoumicu, u jesen sam ih presađivala i oni me se nekako "klimaju", kao da se nisu uhvatili za zemlju. inače su ok, jedan cijelu zimu ima pokoji cvijetić.
volila bi čuti mišljene boljih znalaca od mene!

Nemoj ga još orezivati, pričekaj početak vegetacije, lakše mu rezovi zarastaju kad sokovi počnu brže kolati!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 19:05
Jaooooo, pa ko će dočekati taj početak vegetacije ? Vi na moru s tim nemate frke, a mi kontinentalci ima da rogove dobijemo do tada, A prsti svrbe za ovako nečim smile127.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 23:05
Ja sam svoje recnula - neke napola, neke za trećinu, a nekima sam samo vrškove skinula. Reznice sam piknula u supstrat, pa ako se zakorijene, bit će ih ohohoo... Big%20smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 23:07
Originalno poslano od člana Wanessa Wanessa napisao:

Od nedavno sam postala vlasnik ove prekrasne biljke, citajuci vase postove mnogo sam naucila o nezi i gajenju. Jedan od dva, koja trenutno imam je cak uspeo da procveta. Interesantno je da su dva cveta bila potpuno razlicita ,na istoj biljci...Da li je to tipicno za adenijum? 
 

Na ovom drugom se vide pupoljci,a evo i cvetova:

Lijepi adeniumiClap
Nije tipično da na jednoj biljci imaš dvije različite boje i različit oblik cvijeta za adenium iz reznice, ali jedno je sigurno, netko se poigrao s kalemljenjem biljke!
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 23:10
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Jaooooo, pa ko će dočekati taj početak vegetacije ? Vi na moru s tim nemate frke, a mi kontinentalci ima da rogove dobijemo do tada, A prsti svrbe za ovako nečim smile127.
Istina je da kod nas na moru prije kreću s vegetacijom, no ja ih još ne rezuckam, niti ću ih rezucat dok vaši na kontinentu ne budu spremni za kalemljenje, tad ću ih ogulit do sržiLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 23:27
U gornjem sam vam postu natipkala zašto ih ne rezuckam, ali moram s vama podijeliti neka iskustva i neke prošle događaje po pitanju reznica mojih adeniuma. Kako sam ovdje stavljala slike mojih buca, isto sam ih tako stavila na društvenoj mreži, i gle čuda, javilo se jako puno ljudi iz cijele europe s zahtjevima za reznicama od samo nekoliko cm. Kako sam ih vama dragi adeniojupci obećala, samo sam nekoliko reznica ponudila na aukcijama e-Bay-a na rok od samo tjedan dana. Nisam pratila tijek aukcije, zaista sam samo bacila kost, ali kad je aukcija završila pogledala sam stanje računa i ostala bez komentara na cijenu koju sam tamo postigla. smile181
Nemam namjeru bavit se komercijalno s tim, ovo je samo moj hoby te će tako i ostati, a sve one ponude koje sam ovdje dala a tiću se reznica za kalemljenje, iza tih svojih obećanja stojim.
Zato dragi moji adenioljupci, kad malo zatopli i steknu se idealni uvijeti za cijepljenje vaših beba, slobodno mi se javite u privatnoj poruci i imate reznice!smile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:

Naravno bebolina, da bi čekanje bilo što udobnije treba se tako i smjestit Embarrassed
Zakon ste!!!!!
Adeniumi, ma naravno uvijek jedinstveni. Pozzzz svima dok ne stavim svoje malce ovdje smile59
Udobno sam se smjestila...čekamLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 09:22
Evo kada su bili malo veći
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 11:02
Opa! Bravo, Dado!Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 15:18
Dado, pa kod tebe je rasadnik u pravom smislu riječiClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 15:31
industrijski nasadi :) kad neće tajlanđani neka budu naši

Imam pitanje za znalce - da li je tko osim wolfsbane isprobao borovu koru kao supstrat? Dobio sam pet litara nefarbane crnogorične kore pa me zanima što je najbolje učiniti s tim? Pomiješati sa malo komposta i perlita ili nešto drugo?

Da li je ok sad presaditi jednogodišnju biljku ili da čekam proljeće? Znam da ste presađivali mnogi u ovo doba, ali kakvi su rezultati?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 19:13
dado.slavnija ...koliko ih je, preslatki su
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 22:14
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

da li je tko osim wolfsbane isprobao borovu koru kao supstrat? Dobio sam pet litara nefarbane crnogorične kore pa me zanima što je najbolje učiniti s tim? Pomiješati sa malo komposta i perlita ili nešto drugo?

Bilo bi zbilja krasno da se javi wolfsbane    i da nam prenese svoja iskustva sa borovom korom kao supstratom, kakva god bila pozitivna ili negativna.
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 17:20
Netko je pitao koliko ih je, ima negdje oko 160 komada ako se ne varam, nije na slikama sve. Nešto sam poslikao još ali vikendi su mi skroz bukirani, puno toga bi htio napraviti pa mi malo vremena nedostaje :)
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:33
Dado.slavnija 160 koma?
Poslikaj nam ostale


Moji još spavaju zimski san, osim jednoga na kojeg je slučajno nešto palo, potrgalo mu par listića i onaj na vrhu i eno ga počeo se budit, tjera novi listić.
Možda bi svakom trebalo malo čepnut listić.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 22:08
Evo ja se odlučio i napravio sam supstrat s borovom korom, našao sam na više mjesta ovu smjesu: 1/4 borova kora, 1/4 perlit, 1/4 kvarcni pijesak i 1/4 "zemlje za kaktuse" - opet nekakva mješavina komposta treseta i nekakvih glinenih kuglica. Presadio sam prošlogodišnji sijanac u tu mješavinu i usput ga podigao nekih 3-4 cm i odrezao korjenčiće. Danas, tri dana nakon presađivanja dodao sam vodu. Proletila je kroz teglu ko metak
Na proljeće se reže glavna grana, već čeka njih 6 da ju zamjene, neka se raširi.




Sijanac se zasad ne žali nimalo, danas idu i mali sijanci obesuma u tu smjesu.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 22:41
@mememe, fino si skockao tog ljepotana.Clap Zašto ne bi probao cijepiti tog malca već kad ga kratiš za glavu?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 23:09
Zbog ovih bočnih grančica. Kad odrežem glavnu granu onda će se nadam se udebljati i te grane se razrasti i raširiti. Imam jednog drugog koji se dosta izdužio i nema bočnih grana, njega sam isto mislio skratiti, na njega bi se moglo cjepiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 245246247248249 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.