Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 17:33
I ja se moram pridružiti ovoj temi, pred par dana naručila sam sjeme pa sad čekam da dođe, jedva čekam da ih posadim.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:16
ja sam citala na nekoj starnici to za korijenje da se kod presadjivanja ostavlja dio korjenja vani pa onda budu onako ludi oblici... ja cu pokusati to s pinciranjem ali ne jos tamo sredinom ljeta mislim da su sada jos malo premali meni jedan odpocetka ide nekako u koso bas me zanima kakav ce ispasti :D

ostali su ok debeljkasti nisu se jos izduzili vjerovatno jer sam ih rano stavila vani

zasada necu novo sjeme narucivati vidjet cu kakve ce mi ove boje biti a i ovo je prvi put pa je eksperiment :D dok se na ovima ispraksiram cu se opet upustiti u sadjenje ili cak mozda narucim gotovog nekog onog duplog nesmiejm vise niti gledati te stranice iz tajlada jer bas dolazim u napast :D


btw i meni je fora ovaj sto si ga pincirala bas ti se lijepo razgranao :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 14:43
naišla sam na ovaj zanimljiv filmić, čini mi se da ima veze sa postizanjem one forme korjenja adeniuma
http://www.youtube.com/watch?v=YYd3NXfd7hw&feature=related

ne razumijem jezik - portugalski ili koji je već, ali se i gledajući može skužiti što čovjek radi
mislim da je velika uloga ove plastike koja sprječava da korjen ode ravno u dubinu, tj. prisili ga da se širi po njoj/oko nje


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 14:50
a sa strane ima još filmova istog autora  sa većim primjercima
http://www.youtube.com/watch?v=CXGaSQUcmA4&feature=related

već formiranog korjena koji se presađuju u manje posude, da im se izvuče korjenje
http://www.youtube.com/watch?v=6gIRss34B0M&feature=related


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 22:23
Evo mojih minijatura
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valjda če mi barem jedan odrasti Approve
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 07:13
drage moje evo i mojih ljubimaca, nisam ih pincirala ni išta radila za sada, a svaki je drukčije razvijen.....evo pogledajte

















a ovaj adenium je kupljen prije dvije godine i gotovo cijelo vrijeme je cvijetao, on je iz pelcera jer nema zadebljan trbušćić....



ovog ljeta se nadam ponekom cijetu, a poslije toga slijedi obrezivanje...planiram i pokušati kalemit i stavit na zakorijenjivanje....

Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 07:53
Prelijepi su!
Koliko su stari?
Moji će sad biti godinu dana, ali su mali.
Ja se bojim puno zalijevati da ne istrunu, ali to im je valjda malo kad sporo napreduju.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 15:08
Bromelija divni su smile213smile213
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 23:02
Bromelija, super su ti. I mene zanima koliko su stari.
 
Ja sam svoje gotovo upropastila. Bili su cijelu zimu u dnevnom boravku na juznom prozoru, i kupali se u suncu, i jako lijepo rasli. Onda sam ih negdje 10.04 preselila vani na sunce, i presadila u novu zemlju. U roku od 2 tjedna svi su ostali bez lisca, nisam bila sigurna da li ih je spalilo sunce, ili gnojivo koje sam dodala. Sada mislim da je sunce, jer vidim da vrlo bojazljivo krecu mladi izdanci, sto se vjerojatno ne bi dogodilo da su spaljeni gnojivom, Ipak, tuga je gledati oko 120 golih kodeksa...Uzas!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 08:03
bromelija predivni su, meni je onaj drugi po redu - bucko najslađi, a ni predzadnji nije daleko Clap

postoji li uopće cvijeće koje tebi ne ide Wink
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 14:00
nbjelovu i meni se to desilo da su mis e spalili oni prvi listici ali nisu otpali pa sam ih ja odrezala potjerat ce ti oni opet listove nemoj se zivcirati


ja sam ipak dva malo spincirala :D sta ces nestrpljivost nestrpljivost vidit cu sta ce biti s njima oce li tjerati grane i kako ce se to sve razvijati

i mene zanim akoliko su stari sigurno vise od godinu ili?
Per aspera ad astra.



Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:01
Stigle sjemenke, posađeneSmile
Ostalo mi je nešto viška, pa ako netko treba može na pm.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:02
Prva 2 počela nicatiSmile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:22
hana to tebi brzo ide Tongue
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:41
sutra ću ih slikati samo moram naučiti kako se stavi slika.
stavila sam ih na zemlju, zalila, pokrila prozirnom folijom i bili su na balkonu na suncu.
jutros kad sam gledala vidim da se izvlače iz sjemenkeSmile
nadam se da će i tvoji takoSmile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:51
Ja sam moje golace ponovo presadila...predugo je proslo od kada su izgubili lisce, a jos nisu potjerali novo, osim dva-tri, a kod tih je novi izrast sav cudan, skovrcan i neke cudne boje, pa sam pomislila da nije zemlja kriva., tako su sada dobili zemlju sa neutralnim ph, ona prije je bila blago kisela.
Uglavnom, korijenje im je skroz u redu, nema trulezi, cak su od proslog presadjivanja napravili nove zilice, i kodeksi su  im narasli i razdebljali se, ali liscu ni traga. Nemam pojma sta je...i jesam li ih dodatno zeznula ovim novim presadjivanjem. Ipak, mislim da im nesto generalno ne pase...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 16:52
nina neznam jesi li ih prskala kakvim insekticidom jer ja moje jesam i odmah sam primjetila da im je list ljepši i zeleniji i ne kovrča se, a koristila sam i fungicid....

drage moje hvala za pohvale mojim hibićima za sada sam zadovoljna, a bila bih presretna da procvijetaju.....stari su godinu i po

svaka dva tjedna ih prihranjujem prihranom za kaktuse samo u malo blažem omjeru
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 06:58
Bromelija, ne znam, nisam, ali kako nemaju lisca uopce, sumnjam da imaju nametnike.
Vidjet cu, jos cu ih malo promatrati. A vrijeme mi bas ne ide u prilog, kod nas je vec dva dana crna zima, obukli smo jakete, kisi, uzas...Nije spojilo pet toplih dana ovog proljeca. Jedan prijatelj koji ima vec dosta iskustva sa adeniumima mi je rekao da im  treba vise topline da bi potjerali.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:11
danas sam im skinula foliju i evo:
 
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 15:55
HanaK smile55  smile55
 
 
 
Jesi stalno držala foliju ili si je nekad skinula da se prozrači?
 
Jesi i zaljevala zemlju ,jel ti zemlja stalno bila vlažna ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,283 sekundi.