Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 248249250251252 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 13:09
čovjeće ne mogu vjerovati da je istjeralo žile
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 13:21
andina....svaka čast na tvojoj uspješnoj cvjetnoj avanturi
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 14:48
Svaka čast. Baš me zanima kako će izgledati kada malo odrastu
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 14:57
Svaka čast, kolko god sam čitao o adeniumima i pachypodiumima nigdje nisam naletio ni na spomen mogućnosti razmnožavanja pomoću lista. Jesi išta posebno radila, dodavala? Ili si to napravila kao sa afričkom ljubicom?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 17:46
Zanimljivo, baš me zanima kako će to dalje rasti?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 18:46
@Andina, ovo je fantastično...bravosmile211
Daj nam tipkaj da li si upotrijebila hormon, u kakvu si ih zemlju sadila i u kojim si ih uvijetima držala da su se tako brzo listovi zakorijenili?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 20:59
Evo ovako: Odrezani dijelovi bili su puni listova, a kako sam ih htjela metnuti na zakorjenjivanje, otrgnula sam većinu listova da reznice ne gube vlagu. Kao što već napisah, žao mi bilo lijepih listića pa sam ih, nakon sušenja od dva do tri sata, zapiknula u hormon, a zatim u supstrat za kaktuse u koji i inače sadim adeniume. Prethodno sam supstrat navlažila. Na sve sam navukla plastičnu vrećicu probušenu na par mjesta. Svaki dan sam skidala vrećicu da se malo "provjetre". To i sada radim. Evo gdje su smješteni (dvije bijele posude skroz desno).

U jednoj su posudi s listićima adeniuma i reznice kalanhoe koje su se također zakorijenile.
U sobi je stalno toplo, ali sunca imaju tek tu i tamo - znate kakvo je vrijeme ovih dana. Dva do tri puta sam posude uronila u vodu, tek toliko da se supstrat odozdo malo namoči. Inače je više suh nego vlažan. I to je to. Izvukla sam samo dva listića, oba s korijenom, ali ne znam što je s ostalima. Uglavnom, ni jedan listić se nije osušio ni zgnjilio.I mene sad zanima kako će se dalje razvijati. Svakako ću vas obavještavati slikom i riječju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 21:26
Ma bravo
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 00:16
@Andina, kapa do poda smile79
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 04:05
draga andina
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 10:53
Andina,originalna ideja i odlična izvedbaClapBaš mi je drago da ti je uspijelo.Ovo jako veseli   smile213  
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 11:10
Čaure sa semenkama su pukle
Da li da čekam da se skroz otvore ili se semenke mogu odmah izvaditi?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 18:15
Andina svaka čast na experimentu koji je uspio za svaku pohvalu, to i nas druge tjera na novitadeThumbs%20Up
Voki sretno sa čahurom i sjemenjem, bit će mladih adeniuma Thumbs%20Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 19:09
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Čaure sa semenkama su pukle
Da li da čekam da se skroz otvore ili se semenke mogu odmah izvaditi?
Pusti čahuru još dan ili dva da se sama otvori
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:06
Bravo, Voki! Drago mi je što je i tebi sazrila mahuna i želim ti da bude puna debelih, plodnih sjemenki. Možda bi bilo pametno navući joj "čarapu" da sjemenke ne bi poispadale kojekuda dok te nema u blizini. Bebolina, što ti misliš?

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:11
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bravo, Voki! Drago mi je što je i tebi sazrila mahuna i želim ti da bude puna debelih, plodnih sjemenki. Možda bi bilo pametno navući joj "čarapu" da sjemenke ne bi poispadale kojekuda dok te nema u blizini. Bebolina, što ti misliš?

Nema potrebe za zaštitom dok je biljka u zatvorenom prostoru, to samo na otvorenom vjetar rasprši, ali tek kad se čahura sasvim posuši.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:12
Dragi moji adeniumoljupci, moram priznati da mi je ego do neba, ali i da me malo strah kako će se biljčice dalje razvijati. Jednomu sam listiću prilikom vađenja potrgala korjenčić i eno ga sada pati, ali je još uvijek uspravan. Vidjet ćemo do kada.
Sutra idem u nabavku novih teglica i supstrata te na presađivanje pa ću onda točno znati koliko je listića pustilo korijenje.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:15
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:


Nema potrebe za zaštitom dok je biljka u zatvorenom prostoru, to samo na otvorenom vjetar rasprši, ali tek kad se čahura sasvim posuši.

Dobro je to znati. Nadam se da ću i ja jednom stići do mahuna pa sad učim na vašim primjerima. Big%20smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:20
Ima ti i zašto biti ego do nebaThumbs%20Up 
Držim ti palčeve da te ugodno iznenadi svaki listić kojeg si zapiknula u zemlju.
Baš ću probat i ja s nekoliko listića, pa šta budeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 21:48
Andina, znala sam da će tvoja cvjetna avantura biti nešto posebno, ali ovim si nadmašila sva moja očekivanja. Sama ideja pokušati tako nešto je posebna, a tek tek činjenica da si i uspjela......moj naklon.

Voki sretno s mahunicom.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 248249250251252 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.