Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 252253254255256 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 22:58
ajama, lijep je cvijet, mislim da ti se tako raskuštrao jer mu fali neki od mikroelemenata, mozda bor ili bakar. ovi listici ispod su ful mali i nerazvijeni, zato mi se isto cini.

mememe, sa vodotopivim gnojivima sa manje dusika,vec sam pisala zasto, 10-20-30, 15-5-30 i sl. manjom koncentracijom ali skoro svako zalijevanje. stavim i povremeno malo magnezij sulfata i zeljeza, mada ova vodotopiva imaju mikroelemente.
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 11:34
moji klijanci


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 20:27
Joj, što volim gledati ove bebice kad ovako izmigolje iz sjemenke.Preslatki su!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 21:10
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 21:16
Wolfsbane, baš si me nasmijala s onima posvađanima! LOL
Biljčice ti izgledaju fantastično! Zdrave, bucmaste, prekrasne! A ja svoje (podjednako stare kao tvoje) držim cijelu zimu na "mrvicama kruha i kapima vode"u strahu da mi ne strunu. Imaju dosta svjetla i topline pa su neki rasli u visinu, dok se drugi (u istim uvjetima) nisu pomakli od jeseni. Jednom se kaudeks smežurao pa sam mislila da mu korijen trune, no sve je ok - mršav je do boli, ali pušta nove listiće. Iduće zime nema za njih gladovanja - prihranjivat ću ih bar jednom tjedno jer vidim da to kod tebe funkcionira. Još samo moram pronaći post gdje pišeš o tome kako pripremaš supstrat. Hvala ti na sličicama tvojih buckića! smile177
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 17:30

Prvih deset centimetara kaudeksa leži na supstratu. Na slici se to slabo vidi. Zatim nastavlja rasti u obliku slova C. Tokom sezone teglu nisam okretao. Zbog toga mu je lišće raslo okrenuto samo u jednu stranu. Prema prozoru - svijetlu. To je prošlogodišnji sijanac. Ovih dana sam prošlogodišnje sijance presađivao u veće tegle.

Andina, dali si dobila sjeme naručeno kod Plumeria2U.co.uk ? Meni još uvijek nije stiglo. A naručeno je 11 siječnja. Vrag je da ne znam gdje je greška. Dali ga iz Plumeria2U nisu poslali ili je netko iz Pošte odlučio da će ove godine on probati sijati sjeme mojih adeniuma ? ali svodi se na isto
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 19:25
Ajama....bravo, prekrasan cvjetić
pinus...meni je krasan ovako neobičan
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 19:55
Ni meni još nije stiglo sjeme. Jučer sam im poslala mail s molbom da mi pošalju broj pošiljke po kojemu bih mogla vidjeti je li sjeme ušlo u Hrvatsku ili ne. Ako znamo broj pošiljke možemo to provjeriti kod Hrvatske pošte na broj 0800 303 304. Ako nije stiglo u Hrvatsku, znači da su oni nešto opasno zabrljali. Vidjet ću hoće li mi uopće adgovoriti na mail. Stern%20Smile
Ovaj tvoj "ležeći" sijanac mi se čini vrlo zanimljiv. To i jest posebnost adeniuma - od njega možemo uvijek dobiti neki neobičan oblik. Zato volim ove biljčice.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:26
Andina, hvala za ideju o identifikacijskom broju pošiljke. Zamoliti ću ih i ja da mi pošalju ID pošiljke. Bez tog broja u stvari ne znam gdje je greška. Javio sam i na PayPal da pošiljku nisam dobio.
Baš ti adeniumi koji su po nečemu neobični, koji se izdvajaju od prosjeka su mamac za oči. Probati ću ove godine sa novim sijancima napraviti još koju teglu ležećih adeniuma. Probajte, ne izgleda to slabo.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:48
Ja imam ID pošiljke, ali službenica na pošti mi je rekla da treba poštanski broj (broj pošiljke) koji se sastoji od dva slova, devet brojeva pa opet dva slova. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 22:15
Za sada još ništa od odgovora. Čekam još dva dana, a onda krećem u ofanzivu svim sredstvima. Angry

No,  naš narod kaže: Udri brigu na veselje! Pa da se malo veselimo - još pet listića pustilo je korijenje! Lijepo se vidi zadebljanje pri dnu svakog listića za koje se nadam da bi se moglo formirati u kaudeks. (klik na sliku)


Na reznici uzetoj s prošlogodišnjeg sijanca korjenčići su se raširili sa strane.


To mi je dalo ideju da je malo drugačije posadim. Preko ovoga kamena nasula sam tanak sloj supstrata, a zatim na to posadila zakorijenjenu reznicu. Baš me zanima kako će se formirati korijen.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 22:43
Svaka čast, ja sam ponukan tvojim pokusom stavio dva lista u supstrat (bez hormona) ali već su propali - na proljeće novi pokušaj:D
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 23:52
Ako nemaš pri ruci hormona, pokušaj staviti med, kažu da to pomaže zakorjenjivanju. Ja sam supstrat držala tek malo vlažnim, ali je zato stalno bilo toplo odozdo. Mislim da je to ključ uspjeha. Držim ti palčeve za uspjeh u sljedećem pokušaju. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 23:53
Andina, otvorila si nam nove putove kod uzgoja adeniuma. Krasno to tebi ide od ruke.

Javio sam na PayPal da nisam ništa dobio. Možda bi bilo dobro da im i ti javiš svoj problem. PayPal će ih lakše "stisnuti" nego mi. Na email (nekoliko njih) mi Plumeria2U do danas nije ništa odgovorila.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 23:57
Svakako ću to učiniti ako za dva dana ne stigne sjeme, ali prvo ću provjeriti je li sjeme ušlo u HR. Bojim se da su to ipak "domaća" posla, tj. da netko s ove strane granice pokušava, kako si to lijepo natipkao, sijati naše sjeme.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 00:14
Vide poštari malo deblju kuvertu pa misle da su unutra penezi.    Vraga se njima sije. Njih zanimaju samo penezi !!!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 08:18
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

  Vraga se njima sije. Njih zanimaju samo penezi !!!
 
 
mislim da si u pravu.mene je naša poštarica pitala što ja to stalno šaljem(kao nezna),a nekoliko pošiljaka mi nije stiglo na odredište.rekla sam joj da može dobiti sjemena kojeg god imam,ali nije bila zainteresirana.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 09:08
Meni redovito zaplijene pošiljkesmile43ustvari, vraćaju ih pošiljateljuAngry
Prošli tjedan su mi vratili pošiljku u sloveniju....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 12:44
Thumbs%20Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 11:36
Ovi Arabicumi su sijani prije tjedan dana, tj. prvo su posijani prije dva tjedna, pa se sjemenka nije otvorila. Nakon toga sam sve neotvorene sjemenke ponovo "posijala" i među njima su nikli i blizanci.
Blizanci




Slika sva tri klijališta.
Ono lijevo su sijani prije dva tjedna, imaju po dva para listića (arabicum violet stigao iz Tajlanda, kupljeno preko E-baya), te plumerija2 (obesum pandora i b. swon)
Ono iznad u obesumi , kupila na aukciji: bijeli i crveni
Ovo u smeđoj posudi su: arabicum (sa aukcije-bliže pogledu)) i arabicum koji nije proklijao prije dva tjedna, te sjemenke (koje niti jedna nije proklijala, a posađene su također prije dva tjedna, obesum mix, kupljeno u HR- preko ovog foruma).


A što se tiće kupovine sjemenja ovakva su moja iskustva:
plumeria2-stiglo kroz 10-ak dana-točno po broju
e-bay-stiglo kroz 15-ak dana-dobila i poklon
Amerika- stiglo za 7 dana, dobila poklon
Srbija-stiglo za 15 dana od uplate-točno po broju
Aukcija -stiglo kroz 7 dana-točno po broju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 252253254255256 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.