Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 253254255256257 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 12:51
vidim sve vise ljudi rade "farme" adeniuma. :-D


Bit ce zanimljivo vidjeti kako ce se razvijati ovaj s dvije glave.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 13:00
nije bila "farma " u planu, nego kako sam postala nestrpljiva, nakon prvog naručivanja (plumeria 2 i e-bay, ukupno 15 sjemenki), ništa nije stizalo i dani su mi bili dugi kao tjedni, pa sam naručila na još par strana.
Ovaj "blizanac" kako kažeš sa dvije glave, su ustvari dvije biljke iz jednog sjemena: dvije glave, dva trupa, i vjerojatno dva korjena.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 13:13
bebolina...baš mi je žao što imaš peh s pošiljkama.
MermaidDreamer .....koliko malaca...i mene zanima što će biti sa sijamskim blizancima, sigurno će izgledati fantastično...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 13:48

i drugi plod se otvorio.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:28
@voki, koliko je zdravih sjemenki bilo u obe mahune?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:30
Nisam ih brojao, bilo je dosta šturih semenki, koje nisu narasle, ali mislim da je bilo oko 40-50 u svakom plodu koje su normalno razvijene.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:33
Upravo izbrojah. U prvom plodu 56 semenki koje su normalno razvijene, a iz drugog ploda nisam pokupio još sve semenke.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 22:23
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Upravo izbrojah. U prvom plodu 56 semenki koje su normalno razvijene, a iz drugog ploda nisam pokupio još sve semenke.
Odlično, bravoClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 23:49
Super, Voki! Koje je boje bio cvijet? Imaš njegovu sličicu?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 15:55
Moji adenimumi se napokon sunčaju. Nadam se da će uskoro potjerati. Za sad se budi pomalo reznica i ovaj prvi na slici na kojeg je slučajno nešto palo pa se probudio. Prvi listić bio bio mu je srce    
baš me obradovao.
Po zimi su mirovali, nisu uopće rasli, pao je pokoji listić ali ništa strašno. Zalijavnje 2 puta tjedno cijelu zimu i 1 mjesečno blaže gnojivo.
Tu su i klinci nikli prije cca mjesec dana, sporo napreduju i tanki su al nadam se da će i oni sad krenut.









jedini koji se sam grana. To je onaj Andinin spigani




kosi kojeg sam stalno ispravljala pa ustanovila da je ovak bolji



klinci



Slikano pojedinačno jer sa pokušala izbjeć prozore od kiše



Kako su vaši? Da li se sunčaju?
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 15:59
Bebolina, oni nisu uspjeli
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:48
Marsha, lijepi su klinci. Koliko su stari?
A koliko su stari ovi veći?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:57
Izvrsno su ti napredovali tijekom zime iako kažeš da se nisu micali. Trbuščići su im lijepo zadebljali. A "spigani" je zakon! Vidiš da je poseban! Smile Klinci se dobro drže, sad će i oni krenuti s rastom. Clap

I moji se napokon sunčaju, ali mi nisu doma pa ih ne mogu slikati. Doma bedinam listiće. Pokazalo se da verzija s kamenčićima na površini supstrata nije bila dobra jer nisam mogla pratiti vlažnost pa su se neki listići počeli sušiti. Sad ih spašavam. Embarrassed  Evo sličica listića koji su najnapredniji. (klik na sličicu)

   
Vidite kako se počinje formirati kaudeks?! smile188


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 19:00
marsha...krasno izgledaju

andina...inovatorice... . Razmišljam o tomtvom kamenčiću i mislim da bi možda mogla pokušati drugačije ako zeliš da korijen radte vodoravno - možda da ga posadiš u skroz plitki supsrat pa da korijen ne ide prema dolje, nego da se prostre po dnu posude
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 19:34
MermaidDreamer, klinci su stari cca mjesec dana možda koji dan više a veći su sijani prošle godine od 4 do 6 mjeseca.

Andina, ti si kako moon kaže prava inovatorica    svaka čast!!!!

moon, hvala!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 19:58
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Izvrsno su ti napredovali tijekom zime iako kažeš da se nisu micali. Trbuščići su im lijepo zadebljali. A "spigani" je zakon! Vidiš da je poseban!     [IMG">http://i1002.photobucket.com/albums/af148/natasa11/zima%202012-2013/th_listi10703a.jpg" />Vidite kako se počinje formirati kaudeks?! [IMG]smileys/emot68.gif" align="absmiddle" alt="smile188" />
BRAVO!BRAVO!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:18
nakon što sam ga malo višepognojila i dodala mikroelemente cvijetovi su postali pravilni.vrlo sam ponosna na njega
ostalih 9 ni ne pomišlja cvasti
 
 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:31
Marsha , hvala na odgovoru.

Andina , ovo s listićima je toliko fascinantno i toliko dosjetljivo, a opet, kao i većina izuma izgleda jednostavno kada se netko (kao ti prije toga dosjeti i prezentira postupak). Još jednom, svaka čast i skidam kapu tvome izumu a listićima želim brzo i kvalitetno stvareanje fascinantnih kaudeksa

Moji klijanci se još ne sunčaju. Imam tri seta klijanaca 10.2. (raste im 3 par listića); 20.2. raste im drugi par listića i 2.3. još su sjemenke :).
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:34
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina, oni nisu uspjeli
Žao mi jeCryThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:37
@Andina, kapa do poda za ovosmile211
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 253254255256257 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.