Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 256257258259260 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 01:19
Nato, ja sadim u supstrat za kaktuse kojem dodam perlita, ako ga imam. Pinus i Wolfsbane to rade malo drugačije - potraži u prijašnjim postovima.

Glikice, veselimo se svakom novom listiću!Big%20smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 08:49
Pinus, ovo šta si napiso je tako poučno, mislim na zalijevanje i gnojenje. tako ću i ja!
znam da je sunce pokazatelj ali do sada su u mene imali samo sunca i vode! mislim da sam ih prošlo ljeto samo jednom prihranila, to se na njima i vidi. jednoga imam dvije godine i još mi nije cvijeto. ali, ovo ljeto ću im sve nadoknaditi!
a što sam zalila reznice, valjda iz navike, kad nešto posadim uvijek zalijem! posadila sam ih u zemlju za cvijeće pomješanu sa malo pržine. u cijelom gradu i okolici nema za kupiti zemlje za kaktuse, perlit da ne spominjem!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 08:54
Za one koji kupuju sjeme adeniuma online, važno upozorenje o lažnim slikama:
http://kingadenium.net/seeds.html

Btw, nisam dobila sjeme naručeno kod PlumeriaU2 iako su javili mailom da su poslali. Nakon intervencije putem Paypala, novac mi je vraćen. Stern%20Smile
Ne znam ima li to veze s njihovom neprofesionalnošću ili s ovim:
http://www.mps.hr/UserDocsImages/strategije/FITOSANITARNA_STRATEGIJA_za_razdoblje_2009-2012.pdf smile208
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 09:27
Nda, tesko, jer sjeme iz eu nije podlozno fitosanitarnom pregledu. A ne gledaju ni od igdje drugdje. Evo samo u zadnjih par mjeseci meni je doslo milijun paketica sjemena od svuda, i tako svake godine, nikad mi nitko nije otvorio i gledao kad je sjeme bilo u pitanju.
Rekoh vec prije, p2u mulja, ako uzmete nesto sto su tek stavili u inventar mozda i dobijete, ali ove starije stvari tesko. A na privatnoj stranici nema feedbacka kupaca ;)
To sto ti je paypal vratio novce znaci da su oni pitali p2u za dokaz slanja posiljke, i ovi im ga nisu dali.
velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 10:42
OK, znači - od njih više ne naručujem! :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 11:17
Skoro sam siguran da je Wolfsbane 100 % u pravu. Plumeria najvjerojatnije sjeme nije niti poslala. Meni je vraćen novac od siječanjske naruđbe sjemena. Prošle godine sam isto tako kupovao sjeme kod plumerie i bilo je sve u redu.

Trenutno imam problema sa B and T World Seeds. Naručio sam sjeme Dorstenie foetide i platio preko Paypala. Čekam više od mjesec dana i ništa. Ako robu ne dobijem danas ponovno žalba na paypal.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 13:45
b and t seeds
http://davesgarden.com/products/gwd/c/731/

garden watchdog na dg-u je odlicna stvar

Andina, mozes naruciti, samo pazis onda da ti ne istekne rok za zalbu paypalu ;) paypal i postoji da bi se zastitilo i kupce i prodavace od muljaza. pa ak je nekaj sto si jako zelis probas. samo treba biti kritican prema njihovim izlikama, ako su lukavi koristit ce to da tebi istekne rok, radje nek se objasnjavaju paypalu nego tebi. to vrijedi za sve prodavace, ne samo p2u.
velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 20:51
Ma da su se bilo kako oglasili, odgovorili na mail, javili da ne mogu poslati... ali ništa, ni riječi od njih, a tri maila sam im poslala! Baš su me razočarali. A do sada je uvijek sve bilo ok.
Dobar je ovaj watchdog! Čovjek se može orijentirati kod koga se isplati kupovati. Thumbs%20Up
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:01
zaboravila sam linknut i na reviewe plumeria2u
http://davesgarden.com/products/gwd/c/7577/
eto pa sad vidite, u zadnjih 6 mjeseci 8 negativnih i jedan jedini pozitivni. pise covjek da im je ostavio 1200 eura, da bi dobio totalno nevezane cvjetove na plumeriama.
inace mislim da su i adeniumseeds.co.uk od istog vlasnika, pa ono...
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:41
zalijevam danas biljcice, i ne vjerujem, jedan sijanac ima pupove. star je sedam mjeseci, ali od toga je vecina zimskih. neki je ultra napredan, zivo me zanima kako ce dalje. nasnjofali su mali prasci proljece, dada

velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:56
Auuuu, ovo je i više nego dobro ! 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 20:47
Wolfsbane, dovesti sijanac adeniuma do cvjetanja je pravo zadovoljstvo. Dali si ga preko zime držala ispod umjetnog svijetla ili je prozorska polica bila dovoljna ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 21:09
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

zaboravila sam linknut i na reviewe plumeria2u
http://davesgarden.com/products/gwd/c/7577/
eto pa sad vidite, u zadnjih 6 mjeseci 8 negativnih i jedan jedini pozitivni. pise covjek da im je ostavio 1200 eura, da bi dobio totalno nevezane cvjetove na plumeriama.
inace mislim da su i adeniumseeds.co.uk od istog vlasnika, pa ono...


Većina internetnih trgovina ima nekoliko načina plaćanja. Češkim i njemačkim trgovcima sam plaćao direktno preko banke. Sada vidim da je to veliki rizik. U slučaju da se stvar zakomplicira možeš se obrisati ispod nosa. Paypal je bolji i sigurniji način plaćanja.

A kod plumerie i adeniumseeds više ne kupujem.
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 00:40
Pozdrav!ovo ce moguce zvucati dosta jadno ali ipak...neko vrijeme citam o adeniumima i potpuno se,kao i svi ovdje,zaljubih u tu biljcicu.

Dio teksta je izbrisan. Pročitaj Pravila foruma....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:25
Wolfsbane, bravo za naprednog! Clap Od njega treba dobiti sjemenke.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 11:37
sijanci, razno raznih generacija



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 11:47
ispravak netočnog navoda: na doljnjoj slici je jedan kultivar, koji sam nedavno dobila od Beboline, ničim izazvana žena mi ga poslala, i ovim putem joj neizmjerno zahvaljujem.
Inače, mogu reći da sam, valjda, nakon dugo vremena i puno sijanja, uspjela sa sijancima. Bome sam se nagnjavila, ali isplatilo se.
Još je jedna tura u fazi klijanja, sjeme je malo starije pa ide sporije, ali ide...
Ovih dana očekujem sjeme arabicuma da mi stigne i mislim da će to biti kraj mog sijanja....do daljnjeg.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 13:22
mali update

moji "blizanci" su odlučili da im je ružno udvoje, pa im se priključio još jedan koji je od njih bio udaljen cca 2-3 cm. Zašto im se ovaj jedan odlučio priključiti, nemam pojma, ali se vidi kako je i jednu žilicu izbacio van samo da bi čim prije stigao do njih.. Na slici se vide i tri krošnjice. Inače to su adenium arabicum siam violet, svi sađeni iz "drugog puta"
Sada ih zovem
"Trio Fantasticus"


mix Adenium Obesum
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 18:16
molim pomoć!!moji sijanci su istjerali ,on njih 10 4,čini mi se,i svi na vrhu klice imaju nešto nalik maaalim sitnim dlačicama bijele boje.da li je to normalno?
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 18:21
sunandmonn, to je normalno, kroz par dana te će dlačice nestati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 256257258259260 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.