Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 257258259260261 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 19:14
 najljepše zahvaljujem!već sam se uplašila da ju je plijesan uzela pod svoje.može još kakav savjet za daljnju njegu?do sad je sve,prema tome,u redu,još uvijek mi stoji u svome "stakleninku/plasteniku" (čitaj posuda za kolače Big%20smile ).da li da sad bude na zraku ili?..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:40
Nije plijesan, takvo pitanje sam i ja postavila prije skoro godinu dana
Ako ti nisu svi niknuli i ako su tek niknuli i imaju još ljuskice neka stoje još malo u stakleniku. Daj šansu još drugima da proklijaju. Ja sam sad zadnjoj turi skinula foliju tek kad su počeli ljuskice odbacivati. Nekom sam i pomogla sa skidanjem ako ju baš nisu htjeli odbaciti a skroz su se uspravili.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:48
Drži ih na toplom i svjetlom mjestu, sunčanom dapače. Kad skineš foliju zalijevat ih čim se zemlja osuši. Gnojivo tek kad dobiju 2 para listića. Maaa nije tak strašno, uspjet ćeš i pritom uživati ko i svi mi ovdje
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 07:22
adenium obesum, 19. 3. 2013, prošlogodišnji sijanci
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 10:40
Hvala Marsha Smile ! Nadam se da će biti tako jer sam odnedavno saznala za Adeniume i zaljubljena sam Heart ! iznikli su arabicum a namjeravam si naručiti sjeme obesuma .Pinus divim se i zavidim,svaka čast!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 17:10
danas me docekalo iznenadjenje doma

velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 17:26
Ovo je prelijepo !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 17:27
wow, prekrasan cvijet :)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 17:39
Pinus, baš si ih lijepo ušminkao. Ovi pincirani imaju duplo više grana i listova od mojih pinciranih koji su tek koji mjesec mlađi. Osim sunca i gnojiva, tu očito ima ulogu i dobra ruka!
Wolfsbane, ja još ne poznajem kakv osjećaj izaziva prvi cvijet adeniuma, ali mislim da je super, naročito kad imaš ovako lijep cvijet.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 17:55
Tnx :))

Cvjetic je sitan i jednostruki, ali boja je nerealna, fluorescentna. Nadam se da ce velicinu nadoknadit kolicinom, ima jos hrpu pupica koji sustizu ovaj koji se otvorio. Tri zrake sunca i biljcice odmah polude, isto kao i mi ljudi :D
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 18:08
Pinus, stvarno su ti jednogodišnjaci super, ma to su već odrasle buceClap
Moji koji imaju godinu više od tvojih...manji su i tanji, kao da ih držim na strogoj dijetiTongue
@Wolfsbanesmile126 veselim se zajedno s tobom....prekrasan jeThumbs%20Up
Moji se tek počinju buditi nakon zimskog presađivanja, koje im očito nije prijalo. No, njihovo vrijeme tek dolazi.
Ovaj arabicum je skroz čudan, listove ima samo na jednoj grani, sve druge su golišaveTongueLOL

Ovaj čeka toplije dane da ide pod nožSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 18:31
Wolfsbane ...prelijep cvjetak, lijepa boja

bebolina...možda se tvoj odlučio na "adamov kostim"
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 19:25
Bebolina, ja ću sad nešto natipkati, nemoj mi zamjeriti na prijedlogu, ujedno provjeravam koliko i sama znam i koliko sam pametna: naime, ja bih ovom arabicumu odrezala ove grane što su bez lista, sve na nekih 3-4 cm.
 Što ti planiraš s njim ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 19:32
Pinus
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:10
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebolina, ja ću sad nešto natipkati, nemoj mi zamjeriti na prijedlogu, ujedno provjeravam koliko i sama znam i koliko sam pametna: naime, ja bih ovom arabicumu odrezala ove grane što su bez lista, sve na nekih 3-4 cm.
 Što ti planiraš s njim ?

Ne planiram orezivati arabicuma, on mora biti takav kakav je, dok će svi obesumi dobiti po repu kako bi im oformila bujnu krošnjuWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:18
Ček, jel se arabicumi ne orezuju ili ?
Uskoro će mi stići sjeme od njih, pa kako s njima?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:30
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ček, jel se arabicumi ne orezuju ili ?
Uskoro će mi stići sjeme od njih, pa kako s njima?
Ne, oni se ne orezuju.Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 21:14
Tnx Bebi, eto vidiš, dobro da sam to spomenula. Ko zna što bih ja od njih jednog dana napravila, uh Embarrassed
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 21:17
predivni su sve do jednoga 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 21:31
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Tnx Bebi, eto vidiš, dobro da sam to spomenula. Ko zna što bih ja od njih jednog dana napravila, uh Embarrassed
Zato i jesmo tusmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 257258259260261 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.